Aký máte názor na handmade výrobky?

andreah171
19. sep 2023

Aký máte názor na Handmade výrobky? Nakupujete od slovenských handmade tvorcov? Hrá u Vás cena rolu?
Aké máte skúsenosti? Je niečo čo Vám na trhu chýba a radi by ste to uvítali?

buberova
19. sep 2023

Nenakupujem a nič mi nechýba.. napríklad som chcela takú mini knižnicu na miniatúry kníh 3x5cm, ale 20€ by som za ňu nedala.. všetko nad 10€ sa mi zdalo moc.. a za takú cenu mi to ale že vôbec nikto nespraví.. tak som si kúpila dverené "paličky" ako do hrdla u lekára a musela som sa sama potrápiť

dejka77
19. sep 2023

@guudy To prve tricko predavaju v Londyne.

angeli121212
19. sep 2023

@andreah171 ja si handmade veci vyrábam hlavne drobcovi šijem látkové zvieratká a mam pošitú kopu filcového jedla, ale fušujem sa od hačkovania, vyšívania cez korálkovanie do tvorby z papiera proste kopu veci mám poskúšaných ale len pre seba. Nikto by mi nezaplatil ten čas čo som nad tým strávila a mám k tým veciam citový vzťah. No ak chceš odpoveď na otázku úprimne mi tu chýba taká tá výnimočná handmade tvorba s veľa detailami a komplikovaná ale to by nik nekupoval lebo by to proste bolo ozaj veľmi drahé

ropucha6
19. sep 2023

Obcas veci pre dieta pripadne ak ma nieco zaujme, dekoracie, veniec atd. Ale nie nejak vela alebo cielene. Cena ma nezaujima, ak nie je extra prestrelena, ratam s tym, ze su to drahsie veci ako v obchode.

guudy
19. sep 2023

@dejka77 ja som videla uz vsetky tri niekde online 🙂
Zvyknem hladat pre nas specificke tricka na amazone, tak asi tam 🙂

spadnutaslivka
19. sep 2023

@juliacenc skús mi napísať, čo a za koľko sa ti zdalo predražené a ja ťa mile rada vyvediem z omylu... jedine, že by si fakt natrafila na niekoho extra, ale o tom pochybujem.

lelelienka
19. sep 2023

O handmade veciach som si myslela, ze su drahe, kym som sama nezacala vyrabat 😉 Hackujem len tak pre seba a na darovanie, vyrabam aj vselico ine a materialy su castokrat tak drahe, ze keby to nebolo moje hobby, idem a tu (napr.) deku ci ciapku si kupim v obchode. A ked sa tym niekto zivi, chapem ze si zarata aj spotrebovany cas, ale niektori to s tymi cenami uz ozaj trochu prehanaju…
Handmade vecicky nakupujem zriedka a len vtedy, ked bud naozaj neviem zohnat nic v obchode a ani si to neviem (alebo niekto v okoli) vyrobit, alebo sa mi to velmi paci a musim to mat 😁 Nic specialne mi na handmade trhu nechyba, prave naopak, niekedy som prekvapena, aka bohata je ponuka a co vsetko sa da vyrobit.
A mam pocit, ze nas trh je uz trochu presyteny, lebo handmade je teraz v mode, ved staci pozriet na sashe, tisice roznych aj nepredanych veci.

spadnutaslivka
19. sep 2023

handmade sa robí preto, že je to niečím špeciálne. Pre každého je to niečo iné. Pre niekoho to neznamená nič, keď si "také isté" kúpi lacnejšie v obchode. Handmade je práve o tom, že to proste také isté nie je. Fotoalbum sa dá kúpiť za 10e, za 100e a pokojne aj za 300e. Ale ten 300e je úplne iný, ako ten za 10e. Ak v tom rozdiel človek nevidí, nemá ho prečo kúpiť. Ale niekto ten rozdiel vidí a chce práve ten 300e, lebo je pre neho zaujímavejší a hodnotnejší ako ten 10e. Ručne robený sa má oplatiť pre pridanú hodnotu, nie pre nízku cenu. Ručná výroba nemá ako konkurovať cenou oproti veľkovýrobe, musí konkurovať kvalitou a originalitou.

simca06022011
19. sep 2023

Ako dar.. si viem niektoré veci predstaviť ale ceny sú vysoké. Materiál je drahý, práca koľkokrát cele dní, mesiace...Nezaplatitelne. haraburdicky si skôr potom s dcérou vyrobíme samé. Ja som rozmýšľala ze predám obrazy vyšívané ale nedokážem to ani ohodnotiť...rozmýšľala som nad rôznymi darmi vyšívanými - svadba, narodenie dieťaťa atď, sú fakt perfektne a moderné možnosti. Ale toľko práce :D kto.by to napr za 100+eur kúpil? Na sashe len mini zvláštne obrázky za 20-30wur som kedysi videla..
Kamienky, náramky, goralky, deky.. absolútne. Teraz sme si z vlny začali robiť deku (dcere), ide to rychlo ale 3klbka na malú decku, na veľkú koľko 20+? :D jedno cca 4eura.
Neoplatí sa. Ešte tak na trhoch dcére som psr.krst kúpila niečo, obrázok, celenku.... ale inak nie. Väčšina =gýč. A veľa vdci je dokonca nebezpečných (aj na fb v skupinách sa to.pred rokmi riešilo, napr svietniky. Umelé, susene,drevené.. naolejovane, horlavinou ošetrené, často bez nejakej ochrany.. A na riadnu sviečku samozrjeme.
A vlastne premýšľam, vence zvyknem na dvere homemade kupovať a schránku sme mali maľovanu ( dlho to ale na dazdi/slnku/mraze nevydrzalo).
Čiže je to individuálne, ako umenie... :D napr ešte mam nádoby hlinené na pecenie.

tesari
19. sep 2023

Ja si kupujem sviecky od znamej. Su krasne. A pacia sa mi handmade nausnice - mandalove. Okrem toho aj naramky z kamienkov. Tiez hracky. Sama niektore veci vyrabam, ale teraz uz len pre seba a rodinu.

janulik2008
19. sep 2023

@simca06022011 s tými vyšívaním ťa chápem 😁 mňa baví vyšívať obrazy krížikovým stehom ale predať to? Myslím že nemožné 🫣🫣🫣

janulik2008
19. sep 2023

@dejka77
@guudy dievčatá ja netvrdím že je to úplne handmade 😉 aj som to tam napísala 😁 nosím ich rada a to je hlavné a tuším tričká na ktoré to vyrába su české tak aspoň nieco 😁 ale myslím že väčšina sa zhodne že naozaj tie ozajstné handmade veci, že ich je už podľa mňa všade veľa 😉

juliacenc
19. sep 2023

@spadnutaslivka 😄 radsej nie lebo este aj facku dostanem 😄

spadnutaslivka
19. sep 2023

@juliacenc ja som to nemyslela zle. Ja chápem, že handmade je drahé, len proste ten tvorca sa na tom nenabalí tak ako to vyzerá 🙂