Jednodňová chirurgia - žlčník

phoebe125
28. jan 2022

Prosím vás, existuje nejaká nemocnica , ktorá robí jednodňovú chirurgiu žlčníka a má zmluvy s poisťovňou? Či tieto zariadenia sú iba súkromné a pacient si hradí plnú sumu?

83lenka83
29. jan 2022

@phoebe125 no ak ide o operaciu žlčnika tam sa leží v nemocnici minimálne 3dni, je to operacia a nie ambulantný zákrok.

snezienkaaa82
29. jan 2022

Ja, som bola vlani 2 tyzdne. Za jeden deň ta nepustia,, lebo pred operáciou sa, drží prísna dieťa, žiadne jedlo, po operácii tiež. Schudla som za 2ctyzdne 7 kil

naloxon
29. jan 2022

@phoebe125 Existuje... operujú laparoskopicky a budeš si to hradiť sama. Ak by bol predsa problém nechajú ta cez noc na sledovanie.

phoebe125
autor
29. jan 2022

@naloxon ano, presne o takomto som citala,ze sa da...na druhy den prepustaju ..len som nevedela ci vsetky tieto funguju na styl samoplatca

phoebe125
autor
29. jan 2022

@83lenka83 jasne, to chapem,ze to nie je ambulantný...ale su aj take, kedy pustaju na druhy den, samozrejme ked je vsetko ok

naloxon
29. jan 2022

@phoebe125 Ja by som išla do štátnej tam kde to robia laparoskopicky a na druhý deň by som podpisala reverz samozrejme ak by bolo všetko OK. A ušetriš minimalne 1200€.

zuba1987
15. apr 2022

@phoebe125 ahoj, co si zistila?

kuba_art
6. sep 2022

Treba byť otravný a tvrdohlavý pacient a pustia aj bez reverzu z nemocnice na druhý deň alebo mať dobré vzťahy s lekármi, ktorý sa potom budú o Vás starať úžasne. Priateľka tak bola v Žilinskej nemocnici ale tak ona bola hrozne zlý pacient a sa nečudujem, že na druhý deň ju pustili domov. Každopádne bola tam 3 dni jeden deň prišla, druhý deň ju robili a tretí šla domov, a myslím, že ako tie prvé dni po operácii trpela od bolesti boli hrozné, dostávala maximálne novalgin na bolesť a to jej veru nikdy nezaberie ani na bolesť zubov ale tak prežila a týždeň po operácii už bola úplne v pohode a čo sa týka prísnej diéty priateľka ju dodržiavala možno tak týždeň a teraz už je skoro 2 mesiace po operácii a funguje už ako pred rokom kým jej nezačali problémy so žlčníkom. Čiže aj pri tej strave je to diskutabilné po silnom zápale žlčníka sa priateľka minulý rok bála hoci čo zjesť takmer 2 mesiace ale po operácii to po týždni vzdala a normálne si dala somnou pizzu a úplne v pohode a nehovorím o tom, že doktor je po 3 týždňoch keď bola na kontrole povedal, že diétu ešte tak mesiac nech dodržuje a ona sa naňho iba usmiala, keďže na ďalší deň sa jej ženil brat a tam už nielenže stravu nedodržiavala ale ani zákaz pitia alkoholu neriešila a nič sa nestalo, čiže netreba úplne dodržiavať to čo povedia lekári a zbytočne sa hrnúť na platené zákroky.