Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Zajakavanie - nepravidelne

Zajakávanie
vladkapd
25. sep 2019

Mám problém so synom. Zajakava sa - nie od mala. Začalo približne v druhej triede. Nič zvláštne nezažil. Jeho zajakavanie je zvláštne - pri kamarátovi je to veľmi malo krát, keď nám niečo vysvetľuje je to hodne časté. Keď šušká výprava plynulo, aj keď opakuje vety hovorí plynule. Zajakava sa vždy v iných slovách.

Neopakujú sa.

pribinak
25. sep 2019

U logopedicky ste boli?

vladkapd
autor
26. sep 2019

@pribinak áno pravidelne len tým že to má vždy v iných slovách ťažko sa s ním pracuje, psychologicka že v poriadku je citlivý moc a neurológia vporiadku
@pribinak

ola101
26. sep 2019

Môže to byť aj tým, že sa snaží až moc niečo povedať alebo pri tom moc premýšľa. Nezajakáva sa práve vtedy? Treba si odsledovať priamo situácie, pri ktorých sa mu to deje

vladkapd
autor
26. sep 2019

@ola101 je to isto v situáciách. Keď má vytvorený stereotyp škola, úlohy kruz... Tak lepšie prídu prázdniny žiadny program tak zle.

deti95060810
26. sep 2019

nie je to v strese? Môj známy čím väčší stres tým častejšie zajakávanie...

vladkapd
autor
26. sep 2019

@deti95060810 vyslovene stres nie len ma zhoršený stav aj keď sa niečo deje aj keď sa na niečo veľmi teší

evinqua
26. sep 2019

@vladkapd ak chodite k logopedovi, psychologovi, iste Ti dali dobre rady. Moj muz sa zajakava /asi od 4 rokov podla svokry/, so mnou je plynuly, s rodicmi nie uplne, ked ma tazke obdobie v praci je to horsie,ked su emocionalne vypate situacie je to zle.. v anglictine nema problem, ked spieva nema problem...nikdy nepodstupil ucinnu terapiu, boli s nim u psychologa par krat a pouzite neefektivne metody

vladkapd
autor
26. sep 2019

@evinqua presne toto iste máme aj my. Už len to že nie je jediný je pre mňa radosť. Všade nám povedali že taký prípad nepoznajú ako je on . Máme rady ako to usmerniť držíme sa ich len to že nie je sám je super pre mňa. Ďakujem

evinqua
26. sep 2019

@vladkapd hlavne je, aby sa on citil "v pohode", aby jeho zajakavanie neovplyvnilo zivot, teraz mozno zaluby a neskor vyber povolania, super by bolo, sa toho zbavit na 100percent, moj muz po zakladke uz nic s tym nerobil a teraz priznava, ze ho to velmi ovplyvnilo

vladkapd
autor
26. sep 2019

@evinqua malý to nerieši vôbec jemu to nevadí aspoň sa tak tvrdí . Kamarátov má veľa ale čo bude ďalej uvidíme

babenka1984
25. okt 2019

My sme mali diagnostikovanu uz pravu zajakavostou ( nie tu vyvojovu) u 3,5rocneho chlaoceka a trva cca 10mes. navstivili sme prvu logopedicku po 3 mes koktania, ktora tiez ze mame vyckavat ze prejde a nepreslo:( takze sme prihlaseny na ligopediu a ideme bojovat:(
Prosim kto mate skusenost s touto pravou zajakavostou a boli by ste dat ochotny nejaku radu, podelit sa s vasimu skuaenostami bola by som
vdacna. som velmi zufala a nestastna z toho :( u nas nevieme z coho by to mohli byt a dedidicne to nie je

Tu začni písať odpoveď...

Odošli