Zajakávanie sa 3,5 ročného chlapca

kajuska1601
6. nov 2015

Mate niektora skusenost zo zajakavanim u deti? Maly ma 3roky aj 6 mesiacov a badame, ze sa zacina zajakavat. Je to hlavne pri chorobe. Zacali sme to riesit s dr. Pomohlo Vam nieco? Dakujem za kazdu radu

bonaqa2013
6. nov 2015

moja dcéra mala asi vo veku 3 roky tieto problémy a po čase to samé prešlo.

kajuska1601
autor
6. nov 2015

@bonaqa2013 ja dufam, ze aj u nas to je len docasne

kvojtanikova
7. nov 2015

@kajuska1601 ahoj verim ze to nebude nic vazne, aj moj syn tym presiel a zhruba v tom veku. Moze to suvisiet aj s tym, ze deti v tomto veku uz maju sirsi rozhlad a viac veciam rozumeju a chcu o nich rychlo povedat, akurat ze nevedia este tolko slov tak sa zajakaju. Chcem tym povedat ze rychlejsie rozmysla nez hovori. Jej mozog uz dokaze spracovat naraz viac veci (napr. som hladna, na stene je mucha, mam cervene saty, mama sa usmieva) a naraz nad tym vsetkym rozmysla a ked chce povedat tak si rychlo nevie priradit slova. Aspon u nas to tak bolo. Mozno pri chorobe sa to prejavuje viac, kedze je organizmus oslabeny. My sme s tym nerobili nic, iba sme vzdy pekne pomaly zopakovali co chcel povedat, zbytocne sme na to neupozornovali aby si to sam nevsimal a bolo. Drzim palce aj u vas.

pribinak
7. nov 2015

v takomto veku je to u deti dost bezne, rychlo im to pali a nestihaju rozpravat. zajakavala sa aj kamoskina dcera a po par mesiacich to preslo. boli u dets.psychologicky, ta im zakazala doma rychlo rozprvat, skakat jej do reci, dopovedavat slova za dceru, chce to trpezlivost

tiwyna
7. nov 2015

Ano, vsetke moje deti to mali v tom veku, trvalo to asi pol roka.

janinah
7. nov 2015

moje deti to nemali vôbec,synovec áno a zajakáva sa doteraz a to je už vysokoškolák....treba to riešiť s logopedičkou

kajuska1601
autor
7. nov 2015

@kvojtanikova presne, aj u nas je to tak. Rychlejsie mysli, ako hovori. Mame ist v piatok na EEG, tak uvidim, ci nieco objavi. Ale chodime tam aj pre febrilne krce. Aj my sa snazime ho zabrzdit, aby pomensi rozpraval, aj sa opravi. Dakujem za podporu 🙂

kajuska1601
autor
7. nov 2015

@pribinak dakujem 🙂

kajuska1601
autor
7. nov 2015

@tiwyna u nas starsi vobec, len teraz mladsi

kajuska1601
autor
7. nov 2015

@janinah mame ist na EEG a potom, zen as posle k logopedicke

bielavila
29. júl 2018

@kajuska1601
@bonaqa2013
@kvojtanikova
@pribinak
@janinah ahojky baby oprasujem trosku tuto temu nech nezakladam novu zbytocne, moj maly 3,5 rocny sa zacal dost zajakavat, zatial ho iba upozornujem nech rozorava pomalsie a zopakuje co chcel, ale uz to trva mesiac a zacinam sa bat, uvazujem nad logopedom... preslo to vasim detom?

kajuska1601
autor
29. júl 2018

@bielavila nam to preslo, ale vratilo sa naspat. Od septembra ideme k logopedke. Ked sme boli na vysetreni, povedala nam, ze v ziafnom pripade ho nemame napominat. Ze mame doma spomalit tempo reci a ze aj maly sa chyti pomalsie vraviet. A tiez, ze nemame zanho dokoncovat vety. Ze ho mame nechat nech dopovie sam aj ked to trva dlhsie

pribinak
29. júl 2018

@bielavila urcite sa chod poradiť k logopedicke aspon ty, jeho brat nemusis. Da ti rady.
Neupozorňuj ho, aby nebol z toho nervózny. On si uvedomuje, ze sa zajakava.
Drzim palce

marticka30
29. júl 2018

@kajuska1601 presne toto iste aj nám povedali .moj maly sa zajaksva od 3 rokov, vždy pár týždňov potom to prejde potom zasa . Teraz sa zajakával znova asi 2 mesiace bez prestávky mame Úz 4,5 roka , vraj pomáha s deťmi spievať , tak spievame 👍a uz pár dni rizprava krásne aj sa to znova objaví pôjde ligipedicke lebo za chvilku aj so škôlky treba a ja nebiem dokedy by som to mala ignorovať ... aké zatiaľ ti ignorovanie vždy zabralo . Majú aj čase Deti vždy rôzne STUpne zajakávania? Raz veľmi silne raz slabšie ??

marticka30
29. júl 2018

@bielavila ignoruj to u nás to vždy pomohlo a uz rozpráva krásne a spievaj s ním ,toto mi doktorka poradila. Ozaj pomohlo. Skús 😊

kajuska1601
autor
29. júl 2018

@marticka30 u nas to ke tiez tak nepravidelne. 2-3 tyzdne sa zajakava, potom je cas dobre a opat. No snad z toho vyrastu 🙂

marticka30
29. júl 2018

@kajuska1601 dúfajme 🙏 veľmi si to želám , držím Vám pAlce no.... starosti s deťmi veru vždy niečo ...

lukrec
29. júl 2018

My sme boli tiez s tymto problemom u logopeda. Vraj bezna vec. Netreba dietatu hovorit ze kokta ono si to neuvedomuje a ak si to zacne uvedomovat velmo zle sa s toho dostava.
V podstate ide o to ze prilis rychlo dopredu mysli a nestaci to povedat.
Treba mu trebars povedat povedz mi to pomalsie lebo som unaveny a nevladzem pocuvat. Dieta spomaly sustredi sa a pomalsie to povie.
V podstate na to netreba upozornovat a ono si to nesmie uvedomit.
Preto treba upozornit aj ludi okolo nech ho neupozornuju, nech mu nehovoria ze kokta.
Toto mame od logopedicky.
Nam to preslo po 2 mesiacoch ani nevieme ako.
Pred mesiacom sa mu to znovu stalo , len si to nevsimat neupozornovat a bude to ok.
Dnes mame 5 rokov a nekoktame.
Naozaj to funguje

kvojtanikova
29. júl 2018

@bielavila ano u nas preslo bez najmensich problemov, ked vyrastol a zacal si uvedomovat a rozmyslat co hovori tak bez problemov pekne rozpraval. Drzim palce aj vam

kacena4
29. júl 2018

ahojko moja dcera ma epilepsiu t.j. vyboje v mozgu nieco podobne ako febrilne krce (hovori sa ze tie casto prechadzaju do epilelpsie ☹ ) a tiez ma problem s hovorenim tazsich zlozitejsich slov uz je starsia a naucila sa to kompenzovat... ale moze to s tym suvisiet jednoznacne vam odporucam obratit sa na klinickeho nie obycajneho logopeda a riesit to cez neho kedze je to nepravidelne po chorobe. drzim vam palceky a hlavne nerieste to s dietatom extremne ono za to nemoze kedze je to "po chorobny" stav len ho proste liecte ako sa da kym este nejde do skoly lebo tam to bude vypuklejsie drzim vam palceky

momkomonika
7. nov 2018

@kajuska1601 ahoj, ako ste na tom? Zajakava sa ešte? U nás to začalo tiež, 2,5 mesiaca sa zajakával, tak 4 týždne nič a znova už druhý mesiac sa zajakava... som z toho taká nešťastná...ani do škôlky sme ho nedali... že aby náhodou nemal nejaký sok a nezhoršilo sa to...vy chodíte do škôlky? Môj syn má 3,5 roka...dakujem

marticka30
7. nov 2018

@momkomonika ahojky , no u nás to tiež jsk na kolotoči ... raz kepsie a raz horšie . Ale skúšame čítať, spievať recitovať a teraz mame pekne obdobie . Dúfam ze to tak ostane ... veď v januári uz 5 rokov bude mat

alenky
4. jan 2019

@kajuska1601 Ahoj ako ste na tom? Nemas nahodou vysvetlenie preco napr.dcerka 2-3tyzdne rozprava krasne a potom opat zajakavanie. Nasa 3.5rocna sa zajakava od nastupu do kolektivu. Chodime aj na logopediu, ale v podstate neda sa mi vypytovat doktorky pred malou. Snazime sa neupozornovat ju a nechat dohovorit az do konca. Do skolky nechodi zrusili sme to, ale to je uz na dlhsie. Velmi nas to trapi a len dufam a verime, ze to prejde samo, lebo na sedeniach velmi nechce spolupracovat :(

erika12345
9. mar 2019

@alenky ahoj, nám sa stalo niečo podobné, dcérku už teraz bude mať o pár mesiacov 6 rokov. Ked mala 3 a nastúpila do škôlky, zacala sa zajakávat. Tiež sme ju museli na niekoľko mesiacov odhlásiť...

babenka1984
30. dec 2019

@momkomonika ahoj , mozem vediet ako je to s vas zajakavanim? riesime rovnaky problem:/

momkomonika
31. dec 2019

@babenka1984 ahoj, no ako na kolotoči... príde a odíde a zas príde...ale úplne čisto nerozpráva... aj keď mame lepšie obdobie tak sem tam keď sa ponáhľa sa mu to stane... naša logopedička vraví že u tak malých deti sa to iba sledovať, nijako špeciálne s ním nepracujeme... vraj až v tom prvom alebo druhom ročníku ak to neprejde tak sa začne na to zameriavať a cielene ho učiť ako rozprávať. Ale berieme sirup eye q každý den 5ml a Dologran každý druhý den pól kávovej lyžičky...to nám odporučila ako podporu pre vývin centrálnej nervovej sústavy.