Ako postaviť na záhrade detské ihrisko?

kikatko
29. jan 2010

ahojte,
chceme s polovičkou postavit malej k narodeninám ihrisko. mame obrovskú zahradu a bol by to hriech nevyužit.chceli by sme len par veci- teda pieskovisko, preliezku, hojdačku a šmýkalku a jedného konika či iné zvieratko na pružine. ak mate niekto skusenosti so stavbou, pripadne kontatky sem s nimi. alebo ak mate niečo čo by sa nám hodilo a nepotrebujete to , kludne sa ozvite. za všetky pripomienky vopred velké D.kikatko
p.s. firmy ani moc nemusite doporučat bo čo nam posielali ponuky, tak najlacnejšia bola okolo 2500 euro

veverca
18. apr 2010

Mirka, pekná, aj moje deti by ju ocenili. 😉

mirka414
18. apr 2010

mojeje by stacila aj ta predchadzajuca,ale mam vela deti co strazim a maju okolo 6rokov a ta predtym uz bola mala a vrav cely den detom chodte prec od smyklavky ta nieje pre vas,to sa neda.tak sme kupili novu.

kikatko
autor
18. apr 2010

ahojte, som rada že sa to tu troška rozbehlo. mno u nás sa to zvrhlo trošku viac. začali sme ihrisko a teraz to vyzerá že prestavame celú zahradu. najprv sme malej urobili pieskovisko- ešte stale je len pod terasou a piesok vo vreciach., neskor sme si zmysleli aj domček - aj ten je stale pod terasou nezmontovaný 🙂). ako sme vykopali miesto prieskovicko sme sa s polovičkou chytili a týžden sme sa nebavili. bo každý mal iné plany ako to bude a kde. takže teraz robime k tomu aj posed s grilom, detské ihrisko a velkú hojdačku pre nas a malu pre drobca a kopeme bazén. držte palce aby to vyšlo. potom sem hodim aj foto.
a inak, velku super hojdačku maju aj v Metre- čosi okolo 180 euro. vy sme ju kupovali pre kamošku tam

luciankasebastianko
19. apr 2010

kikatko tak nech sa to všetko podarí 😉 ja som v nedelu natrela psa ešte strunu a osadiť 😝 ,muž dnes dovliekol základnu pre domček no vizerá to zaujmavo uvídíme ,čo steho vytvori 😀

mirka414
21. apr 2010

luciankasebastianko netrpezlivo cakam na fotky,ja som dina odniesla k stolarovi ale ako ho poznam prinese ho nazad v zime. 😠

luciankasebastianko
21. apr 2010

Ahojte bola som odfotiť vonku psíka ešte ho treba dorobiť a domček dám až ked sa to bude podobať na domček 😅
mirka ta šmykalka je plastová ? myslím ta plocha čo sa ponej šmýka 😕

mirka414
22. apr 2010

juj ten je nadhernyyyy 😵 mozes mi ho prosim obkreslit,lebo ten nas dino ma taky zvlastny tvar a mozno ho na rok prerobime.
ano je cela z plastu.

luciankasebastianko
30. apr 2010

mirka len tak mimo temu som vedela ,že som ťa niekde videla 😉 a už viem , aj ja som mala svadbu 0 7.07.07 😀

mirka414
1. máj 2010

😅 ach jaj to uz bolo davno,kolko sedivych vlasov nam odvtedy pribudlo 😀 ja stale viac a viac uvazujem o druhom babku a co vy?ved tolko hraciek treba vyuzit aj ked u nas su max.vyuzivane kedze strazim tolko deti.

luciankasebastianko
2. máj 2010

mirka ja tiež rozmyšlam ,ale ešte počkám 😅 nech je maly väčšií a hlavne poslušnejší 😠 😀

mirka414
3. máj 2010

jasne luciankasebastianko ale moja je uz dost velka a ma skusenosti ako babysiterka lebo strazime aj babetka,jedno malo pol roka ked u nas bolo na cely den a mala ho poctivo krmila a ked sa dokakal uz aj pripravovala plienku a prva mi to zvestovala,ze pustil do gati 😀 ..

luciankasebastianko
3. máj 2010

no tak to je super ,ale ja mám chlapčisko a ešte sa aj bije 😲 tak držím palce nech sa pošťastí 😀

mirka414
4. máj 2010

my uz mame dina,uz len musim oci dokoncit a usta.

kingstonka
4. máj 2010

mirka, lucka- tie hojdacky su super- mali ste na to nejaky navod ?

mirka414
4. máj 2010

kingstonka Lucka ma nejaku predlohu,my sme nasho dina zvacsili len podla jedneho obrazka a stolar vyrezal.ja som nafarbila a dnes este musim dokreslit oci a usta.a asi premalujem aj tu dosku na ktorej deti sedia.

kingstonka
4. máj 2010

..tak uz som tie vase hojdacky ukazala mojmu otcovi- pustil by sa do toho ale rozmyslame odkial tu pruzinu ( alebo ako ju vyrobit) a ako je tam pripevnena...

mirka414
4. máj 2010

juj to neporadim nase aj auticko a aj dino sme uz dostali zaliate v betone a my sme len opravili zvieratka.ale snad luciankasebastianko poradi oni to tusim robili cele a spominala nejaku pruzinu z avie.

kingstonka
4. máj 2010

🙂 diky- nejak to uz vymyslime....

luciankasebastianko
4. máj 2010

ahojte my sme psíka obkreslili na jednom ihrisku pružina nám sedí len s avie 😲 a to pripevnenie zváral muž čosi 😕
a pokial bude pekne snád sa už nahodí aj na miesto 😝 pružina je už natretá na červeno 😉 s domčekom sme ani nepohli 😠

veverca
15. máj 2010

My sme včera kúpili deťom trampolínu. Takú dosť veľkú, 305 priemer. Už sa teším, keď ju rozložíme. Ale najskôr musíme vyrovnať terén. Dúfam, že to nebude trvať dlhšie ako dva týždne. A snáď dovtedy aj pršať prestane. 😅

evaka
18. máj 2010

Kocky, ktore mate skusenosti s doma vyrobenymi drevenymi domcekmi, pieskoviskami.... ako ste to drevo osetrovali, aby vydrazalo co najslhsie? Predpokladam, ze nejaky lak na osetrenie dreva az potom farbu. Zatial som som sa o to vobec nezaujimala, ale uz mame doma drevo na pieskovisko a velikansku preglejkovu krabicu na domcek, tak sa vytesujem, viete mi poradit aky lak, farbu...?

veverca
18. máj 2010

My sme dávali farbu Belinka- 2 vrstvy. Na hojdačke, kde sa voda aj sneh dlhšie drží už nie je po 3 rokoch dokonalá, ale ešte celkom ok. Ale máme ňou natreté aj dosky na zábradlí a tie sú stále pekné.

reisi
18. máj 2010

ahoj, my mame hojdacky natrete tiez Belinkou- dve vrstvy ale este v blizkej dobe natriem tretiu. Hojdacky maju dva rocky zatial vyzeraju fajn. Teraz nam pride pieskovisko a to bude natrete nejakou speci farbou vraj je ovela kvalitnejsia ako Belinka ked nam ho tento tyzden prinesu zistim nazov, robi to pan, ktory ma firmu na drevenne vyrobky a vraj ma vsetko vymakane no uvidim ci je to tak .

evaka
20. máj 2010

Super, dakujem, aj som nad nou uvazovala, Belinka uz vraj patri k tym kvalitnejsim farbam. Samozrejme, ze su aj omnoho kvalitnejsie, ale potom je uz aj cena ina... A mate niekto skusenosti s obycajnym Slovakrylom?

veverca
20. máj 2010

Ahoj Evi. Ja som ním natierala stoličku a takú bedničku do detskej. Som spokojná, ale do exteriéru by som ho nepoužila.

Reisi- nám Belinku poradil chalan, ktorý vyrába záhradný nábytok. Ale ak zistíš názov tej inej farby, tak daj vedieť. Porovnáme. 🙂

michalka12
5. nov 2010

ahojte, viete mi niektora poradit niaky pekny detsky zahradny domcek, moze byt aj plastovy alebo dreveny, nieco za dobru cenu, moze byt aj pouzity. dakujem

zuzana693
6. apr 2011

@mirka414 Dobrý den,kde ste kupili tu šmyklavku? aka je dlha?dakujem zuzana

mirka414
8. apr 2011

@zuzana693 kupili sme ju vo Svajciarsku ale daj si do google smoby a tam ju najdes aj mensiu verziu ale tu neodporucam a aj tu dlhsiu co mame my.

lumarque
11. apr 2012

@luciankasebastianko
@mirka414
@veverca
@evaka
Ahojte kocky, chcela by som sa spytat, oplatilo sa Vam robit ihrisko na zahrade? Ja by som tiez nieco chcela urobit, ale manzel hovori, ze to deti za chvilku omrzi a zbytocne do toho vrazime vela casu a penazi. Tak neviem. do akeho veku to asi deti vyuziju? dakujem

luciankasebastianko
11. apr 2012

@lumarque náš sa tam prehrá , ale tiež ziadna velká sláva ako som si myslela 😀 , ale on sa celkom neprehrá potrebuje stále čosi iné, ale nebanujem mne sa to páči aj nášteva ked príde tak sa majú drobci kde hrať