Je lepší bicykel, alebo odrážadlo pre 3 ročné dieťa?

kiwanecka23
10. mar 2012

Ahojte maminky a ocinovia. Viete mi niekto poradit? Mam uz skoro trojrocnu dcerku a chcela by som jej kupit bicykel, s pomocnymi kolieskami samozrejme. Svokra ma vsak nahovara na odrazadlo. Co mylsite, ze je vhodnejsie? Mne sa pozdava ten bike, pretoze ho potom mozeme vyuzit aj na neskor. A ked sa uz bude ucit bicyklovat, tak je to podla mna lepsie na biku ako na odrazadle. Podla mna zbytocne vyhodnene prasule 🙂 dakujem vam

gubcikova
10. mar 2012

určite bicykel.ja mám dcérku ktorá má 2roky a 4mes.pred týždňom sme jej kúpili bicykel.zatiaľ máme na nom priviazanú šnúrku a ťaháme ju.ona ma nožičky na pedáloch a je cítiť,že sa aj zapiera.

martinex
10. mar 2012

ja som za odrazdalo,pretoze dieta uz ma osvojene principy udrzania rovnovahy. moj maly ma 2,5 a lieta na nom ako sarkan.

lucinocka
10. mar 2012

odrazadlo je super 🙂 co vyzera ako bicykel🙂 skoda ze to nevyrabaju aj pre dospelych 🙂 kamoska ma 3 rocneho a ked s nim ideme vonku , tak sa vozi na odrazadle..aspon sa viac unavi s nozickami🙂

kaja73
10. mar 2012

@kiwanecka23 Kup bicyk odmontuj pedale a sprav z toho odrazadlo-nauci sa drzat rovnovahu a potom len nahodis pedale a pojde. Moj sa naucil drzat rovnovahu už v 19m vdaka odrazadlu Strider-je uzasne-inak vhodne aj pre tvoju malu-ale zas investujes viac peniazkov 😲 . Moj sa uz na nom spusta aj z kopcov-ma 26 mesiacov teraz a takto beha už vyse pol rok.
Pomocne kolieska su podla mna zbytocnost-dieta nech sa nauci same drzat rovnovahu bez tych pedalov a potom hned jazdi 😉

hoogy
10. mar 2012

@kiwanecka23 ja som za bicykel.moj maly bude mat tiez skoro 3 roky a uz mu to aj celkom ide ked ma trpezlivost. mne svokra viac krat povedala ze nech ho neucim na pomocnych ze je to hanba tak som jej to jasne vysvetlila ze to hanba nie je ved je to dieta a uci sa. odvtedy nepovedala ani slovo 😉

lucinka13
10. mar 2012

odražadlo JD bug , ktoré služi ako odražadlo. Neskôr možeš dokupit pedale a bude z toho bicykel bez pomocných koliesok, pretože dieta sa naučí rovnováhe vdaka tomu odražaniu 😉 Cena cca 45€

janka_pn
10. mar 2012

@kiwanecka23 my mame aj odrazadlo, aj bicykel. odrazadlo je super, ze sa nauci rovnovahu a a unavi sa a ked ju to uz nebavi, tak je lahke a mozem to bez dakej namahy nosit.... mozno pozri na bazarikoch 😉

kiwanecka23
autor
11. mar 2012

Dakujem vam Zienky 🙂 za super rychle odpovede 🙂 Pomohli ste mi ;)

zuzikkaa
12. mar 2012

@kiwanecka23 nas maly dostal od svokrovcov na 2narodky bicykel no akurat tak na nom iba sedi a nic 😒
mam doma to obyc umele odrazadlo a maly na nom lieta ako drak 😅 a ja stale do manzela hucim ze chcemprenho to bicyklove odrazadlo,ze sa pekne nauci rovnovahu,lebo na klasickom bicykli sa mu zatial nedari a ja nemam nervy ani cas ho na tom ucit 🙂
takze zrejme kupime nejake to bike odrazadlo,,v podstate princip uz pozna len este vychytat tu rovnovahu

lola11
12. mar 2012

odporúčam bicyklove odrážadlo - Kristianko ho zacal používať ako 2-ročný, vozi sa na nom doteraz - uz ma 3,5 roka. Ale co je najdolezitejsie - ako 3-ročný si sadol na bicykel bez pomocných koliečok a išiel - vobec nevieme co je to učiť dieta bicyklovat🙂)))

marymk
12. mar 2012

jednoznačne odrážadlo najlepšia zábava poznám to pri 3 chalanoch 🙂 inak teraz budu mať dobré v lidli zlacené http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/...

toto už mame odskušané

lili777
12. mar 2012

odrážadlo je super vec. aj náš lieta ako šarkan už od dvoch rokov. K 2. narodkám dostal aj bicykel, vôbec to však nebolo vhodné, lebo ledva šlapal, využije ho až tento rok. ale najviac zbožňuje odrážadlo. Samozrejme sa to musí dieťa naučiť a prísť na to🙂

marymk
13. mar 2012

@silvuskaa teraz maju vlidli za 39,99 a nosnost až do 50 kg

alex31
17. mar 2012

ja som urcite za odrazadlo aj ked na Slovensku je stale viac popularnejsi bycikel a samozrejme s pomocnymi kolieskami. Mnohi si totiz myslia ze odrazadlo je nieco nove, moderne. Ale je to len jednoduchy amsterdamsky bicykel na naucenie sa udrzat rovnovahu. Isty cas som byvala v zahranici a niekolkokrat som bola aj v Amsterdame. To nase moderne "odrazadlo" je jednoducho akasi kopia ich prveho bycikla pre male deti ... kupuju im ich aby sa od malicka naucili tento prostriedok jednoducho ovladat sustredit sa na to aby udrzali rovnovahu a ked toto dietatko zvladne plynulo prejdu hned na bike bez pomocnych koliesok len ich naucia pri tej rovnovahe uz aj slapat na pedale. 😀 Moj maly ma nieco cez 2 roky, kupili sme odrazadlo ako uz bolo sponenute v Lidli, ma ho necely tyzden a uz v nom veselo "beha" po byte s prilbou na hlave. Naucil sa na nom velmi rychlo a jednoducho .. presiel zo svojej oblubenej motorky na trosku vecsi stroj a za par dni uz aj vedel zabrzdit 😀 aj sa veselo odrazat .... a uz teraz tesime na den ked ho vytiahneme aj von 😀 takze u nas urcite zatial boduje rozhodne odrazadlo 😀

jahodka11
18. mar 2012

ja som za odrazadlo 🙂 u nas ma taky uspech, ze sme pred mesiacom kupili nove, vacsie 🙂 🙂
bicykel maly nechce,hlavne na nom nemoze chodt pomalicky okolo mna, ked spadne z bicykla,podla mna je to horsie ako odrazadlo...skuste vyskusat niekde v predajni, co bude mat vacsi uspech a podla toho kupte 🙂

jahodka11
18. mar 2012

a zabudla som - rovnovahu drzi uplne paradne, ked ide z kopca, tak nohy vylozi a vezie sa 🙂
len nas dedko nevie prezit,. ze nema bicyklik 😀

tilly
18. mar 2012

podla mna treba aj aj ... dieta musi vediet bicyklovat, ale zas na odrazadle sa to rychlejsie nauci... treba to kombinovat...

damoska
30. máj 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

kde ste svojmu dietatu kupili bicykel? prezraďte. Podla čoho ste ho vyberali?

martina9999
30. máj 2018

moj maly ma od 18mesiacov odrazadlo a teraz o dva mesiace ma tri roky a pred tyzdnom dostal bicykel a jazdi bez pomocnych koleciek, samozrejme vdaka tomu ze sa naucil drzat rovnovahu na odrazadle a kolobezke celu tu dobu predtym

maminecka266
30. máj 2018

@martina9999 kazde dietatko je veru ine 🙂 Ale ja si tiez myslim, ze treba dietatko nechat nech si najskor zvykne na odrazadlo a potom bicykel, bude nan skor pripraveny

damoska
28. jún 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

kaýde dieta je iné. Niektore jazdi na odražadle, niektore na bicykli. Hlavne ze jazdia a su spokojne

julinka29
1. aug 2018
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

len nezabudnite že aj na bicykli, odražadle treba aby dieta bolo chranene a malo prilbu, aspon chraniče na rukách, kolenách

gab_riella
1. aug 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

su aj take bicykliky, ktoré po odmontovani pedalov služia ako odražadlo. SKušali ste to?

jaja1984maj
1. aug 2018

Záleží na šikovnosti dieťatka. Môj starší syn sa naučil byciklovať až po štvrtom roku - viacej ho lákalo odrážadlo. Naučil sa ňom perfektne držať rovnováhu a naučiť sa byciklovať bez pomocných koliesok bola už len otázka niekoľkých minút☺️. Mladší syn sa učí všetko skôr. Má dva roky, prehania sa od jari na odrážadle, skúša kolobežku. Predpokladám ze budúcu jar ako trojročný sa bude už byciklovať. Treba vyskúšať čo dieťatko zvládne. Každé je na tom inak. Všetky vozítka sa dajú kúpiť aj na bazároch za menej ako nove 😉

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabka788
1. sep 2018
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

čo niečo take? su to 14 palcové bicykliky a myslím že pre trojročné dieta uplne stačí https://www.cyklospeciality.sk/sk/detska-kola-14-palcu/

essenceee
21. nov 2018

zaleži od šikovnosti dietata. Niektore zvladnu odražadlo a niektore bicyklik. Ale osobne by som začala skor odražadlom