Ako nemyslieť na bábo?

monusik73
21. apr 2015

Babenky a snazilky co sa snazite o babo ako byt pozitivne naladena ze raz sa podari babo a aby som nato nemyslela kazdy den? ☹

renimac
30. apr 2015

@monusik73: ja uplne chapem, co pises. My sa snazime cca 19 mesiacov, zatial bez vysledku. Vysetrenie z oboch stran v poriadku. Vyskusala som meranie teploty, alchemilku, inofolic, najnovsie mojzisovu metodu. Vety typu "nemysli na to, uvolni sa" z duse nenavidim, hlavne od ludi, ktori tym nikdy nepresli. Tiez sme zacinali tak, ze ved jasne, ze to hned nepojde, ale po pol roku clovek spozornie, a po roku je uz ako posadnuty. U mna je to ako na hojdacke. Pred menstruaciou v krci, ci pride, hladam na sebe vsetky priznaky, v den M depresia ako z ucebnice, plac, lutost. Do toho dalsia kamoska, ktora sa zacala snazit pol roka po mne a uz rodi, dalsia caka druhe a takmer place, ze este nechcela. Boze, co by som ja za to dala... A ano suhlasim, treba sa od toho uputat... Ale mile damy, ktore ste sa nesnazili rok, dva, atd., prosim radsej sa k tomu nevyjadrujte. Alebo nam dajte rozumnejsiu radu. Myslim, ze ani jedna z nas na to mysliet nechce. Lahsie sa vsak povie, ako spravi. Ja mam v okoli len jednu znamu, ktora sa s otehotnenim trapi a preziva to iste, co ja. Vacsinou moje kamosky otehotneli na prvy sup. Snad si tu trosku sprijemnime chvile cakania 🙂.

lucinkaboz
30. apr 2015

a čo 10 rokov? a som v pohode? Najhoršie je,ak začneš počuvať okolie a porovnavať sa,ktorá kedy otehotnela,porodila a podobne ...toto ti velmi tomu nepridá počuvať reči a rozne rady či nazory

renimac
30. apr 2015

Tak to ta uprimne obdivujem, ze si v pohode, asi si silnejsia ako ja. Ale mne tu neslo o preteky, kto z nas sa snazi dlhsie. Myslela som, ze tu je to o vzajomnej podpore, ci?

lucinkaboz
30. apr 2015

Nie preteky,ale je to aj o odolnosti, ja budem odkazana na oplodnenie...alebo adopciu,vyhybam sa skupinkam zien,ktoré riešia taketo veci a polemizuju o tom kedy by zena mala rodiť, kolko by mala mat deti a podobne veci, to je totiž to najhoršie, sústred sa na seba a začni myslieť pozitivne,ze deti prídu...niekedy treba správna minuta,niekedy den....vela stastia

lulik01
30. apr 2015

Tak mne sa nakoniec podarilo na to nemysliet, ale trvalo to 4 roky. A reci typu nemysli na to, raz sa to podari, asi to tak ma byt som totalne neznasala, dostavali ma do uplnej depresie. Nic ma nebavilo, nikam sa mi nechcelo chodit, plakala som ked som videla nejake dieta, ked mi manzel oznamoval, ze ten a ten caka dieta, tak som bola totalne nestastna a zuriva. Hlavne ked som vedela, ze z celej partie sme boli prvy co sme otehotneli a zrazu sme ostali jediny bezdetni. Dnes ked mam male deti a neviem sa dostat na vylety, tak si vravim, ze co som vtedy namiesto tolkeho placu radsej nepochodila svet. U nas to bolo tak, ze najprv som nemala problem otehotniet, ale dva roky po sebe som potratila a potom sa prestalo darit aj otehotniet. Plakala som, ked mal ist manzel na sluzobku pocas plodnych dni, skusali sme otehotniet pri mori, nepila som ani alkohol, ze sak keby som nahodou otehotnela, ale nic. A po pol roku zrazu akoby sa nieco vo mne zlomilo, neviem to presne pomenovat, ale povedala som si ze uz stacilo, ze kaslem na deti, ze ani na dovolenke som si nic neuzila z all inclusive, a aj tak to nemalo zmysel, ze sa idem radsej venovat naplno skole (kedze externe studujem). Zacalo skuskove obdobie, ja som pila 7 kav denne, ktomu po veceroch trosku Baileys a po tom som zistila ze som tehotna. Takze verim tomu, ze to pride, ked na to clovek tolko nemysli, ale ked clovek tuzi po dietati tak sa neda nemysliet na to, ze sa mu nedari. Ako som napisala, u mna nastal nejaky vnutorny zlom ako vyustenie tolkeho smutku.

lucinkaboz
30. apr 2015

a manžel bol na spermiogram?

lulik01
30. apr 2015

ak myslis mojho tak nie

lucinkaboz
30. apr 2015

myslim autorku prispevku 😀

loseyourself
30. apr 2015

Pridavam sa aj ja je to rok co sa snazime a nic nepomaha inofolik , clostybegyt nic nepomohlo ..aspon to mi dalo nadej ze som uz vysadila clostybegyt a aj bezneho mi narastol folikul 🙂 a aj u nas je to strasne ked sme vonku a vidime mamicky ...ja aj manzel to znasame dost zle :(
Ale verim ze kazda znas bude mat babo ci uz prirodzene alebo s pomocou lekarov

monusik73
autor
1. máj 2015

@lucinkaboz ano bol na spermiogram a tam sa zistila chyba ze ma znizeny pocet spermii ale urolog mi povedal ze neni nic stratene na otehotnenie staci jedna ziva spermia

loseyourself
1. máj 2015

@monusik73 aj mi mame znizeny pocet lekar povedal ze to je este v pohode ..a poradil na vitamin E

sardinka32
1. máj 2015

@renimac A folikulometriu si uz vyskusala?

renimac
1. máj 2015

@sardinka32: ano, doktorka mi to robila ako sucast hormonalneho profilu, ale ovulaciu sme vzdy nejak presvihli (pred alebo uz po). Ja ju mavam podla teploty medzi 10. a 16.DC.

lucinkaboz
1. máj 2015

@monusik73 presne tak🙂

laira
5. máj 2015

Tak po 1. mozog musíš oklamať sama, hlavne mať pevnú vôlu a nevzdávať sa, inak ti ja pomôcť nemôžem.. 😝

renimac
14. máj 2015

pre vsetky "mudrlantky": http://najmama.aktuality.sk/clanok/236055/hlupe... 🙂... neberte to baby v zlom, ale pevnu volu, nevzdavat sa, to vieme uz aj my ;). Prajem vsetkym vytuzene vitazstvo.

profantova
29. máj 2015

Možno Vám pomôže príbeh a rady jednej pani, na ktorej stránku som natrafila: http://cestykditeti.cz/muj-pribeh
Nech sa Vám darí a môžete sa tešiť z malého pokladu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre