Alchemilka pri ženských problémoch

martinka6282
6. aug 2014

ahojte, chcem sa spýtať, či máte skúsenosti s používaním alchemilky pri ženských problémoch.... počula som že upravuje cyklus a pomáha pri otehotnení aj pri mykóze.... kúpim ju v lekárni? ako je najvhodnejšie ju používať? čaj? výplach? ďakujem za každú radu 🙂

bajana
6. aug 2014

@martinka6282 ahoj, sice zijem v CR, ale asi aj na SVK sa da v lekarni kupit obycajny caj v nalevovych sackoch...ja som mala pravidelny cyklus, aj ovulku, ale 2 roky sme sa neuspesne snazili...tak som jedla kys.listovu a caj pila podla navodu (tusim vecer pol litra) vzdy od zaciatku MS po ovulku...neviem, ci to pomohlo, ale otehotnela som prirodzene

ludkaol
6. aug 2014

@martinka6282 Ahoj o alchemilke som počula veľa,veľa babičiek povedalo že je to balzam na maternicu ked je problem pri otehotnení a vynosení,ale treba ju piť pravidelne každý deň aspon 1 liter(najlepšie je domáca) po dobu min troch mesiacov.Ja som ju tak pila s prasličkou asi 4 mesiace potom sa mi podarilo otehotnieť.
Teraz som ju začala piť opäť,ale sa hnevám na seba kedže som pekne pila a šli sme do Prahy zabudla som a už dva týždne som nevypila ani deco..takže musím nabehnuť opäť a hlavne "sebadisciplína" aj ked niekam ideš pekne si ju vziať do termosky.A mám aj kvapky 😉

uriva
6. aug 2014

Ahoj, sestra ju pije pravidelne a pochvaľuje si. Kúpila ju v predajni so zdravou výživou, resp. bioproduktami.

puffu
6. aug 2014

@martinka6282 ja pijem caj, zalejem jeden sacok priblizne pollitrom vody a toto pijem behom dna, cyklus mi to trosku upravilo, vtedy mi strasne skakal od 36dni do 47dni a teraz mam priblizne 30-36dnove takze u mna uspech ale ovlulku mam silnejsiu a neboli ma tak hlava a nemavam bolesti...ale vraj treba byt opatrny a netreba to tymi cajmi prehanat...

danielita18
6. aug 2014

áno je to overená bylina pri všetkých týchto problémoch, ja som ju pila 2 týzdne pred menstruáciou na úpravu cyklu a pila som to tak asi pol roka a po nejakej dobe sa mi aj podarilo otehotniet, cakala som 4 roky na babatko, kúpiš ju v lekárni ale pokial máš možnost tak si ju nazbieraj v prírode dobre si pozri obrázok ,ale treba dobre hladat nám rastie na záhrade ale len na jednom mieste ale určite odporúčam

martinka6282
autor
6. aug 2014

ďakujem vám veľmi pekne 🙂

marinnah
6. aug 2014

@martinka6282 na 100% odporúčam, tak ako už bolo spomínané pre istotu len v prvej polovici cyklu, ak sa snažíš otehotnieť, ak to neriešiš tak pokojne môžeš denne alchemilka sa môže dlhodobo piť, upravuje cyklus, zmierňuje bolesti pri MS, všetky kamošky čo som ju odporučila boli spokojné takže smelo do toho, ja osobne kupujem v DMdrogeii tá mi chutí najlepšie :o))) ale dá sa aj v lekárni treba popozerať

mamazem
15. aug 2014

Alchemilka je vynikajúca bylinka, ak nemáte možnosť robiť si denne čaj, alternatívou sú kvapky - tinktúra z alchemilky, prípadne v kombinácii aj s ďalšími bylinkami v tinktúre Ženská zmes. Nájdete aj u nás na mamazem.

bandikovajana
15. aug 2014

Poradite mi prosim snazime sa otehotniet vysadila dom ant. a mal prist menzes min tyzden a nic spravila som si aj test a nic negativ.bol. uz stvrty den pijem alchemilku ale menzes nechodi. Kolko treba pit cele balenie aby sa dostavil?

lorry
5. jún 2015

Ahojte mam PCO menzes nechodi pinjekcii agolutin ani po 2 davkach, len hnedy vytok, lieky uzivat nechcem. Prosim vas ako sa uziva alchemilka ako dlho ju mozem pit a bez prestavky ? Ked menzes nemam. Dakujem

janamexico
Odpoveď bola odstránená
Zobraz