Pijete alchemilkový čaj na plodnosť?

lienka_9
13. feb 2020

Ahojte baby, pijete alchemilkovy caj na otehotnenie? Poculi sme o niekom ze mu to pomohlo a za aký čas? A aku alchemilku pijete obyčajnú alebo žltozelenu? Koľko dcl za deň? Pijete ju celý cyklus? A čo ešte pijete na podporu plodnosti, ake lieky? Ďakujem za odpoveďe.

bibg
13. feb 2020

Ja som pila teraz 2 mesiace. Počula som tiež, že je to dobré. Kúpila som ju v lekárni alebo v dmke, tento. Varila som si ho raz za den do polovice cyklu. Tesne pred ovulaciou som ho už nepila. Inak som od 1 dc pila stale, kazdy den zhruba tie 2 týždne. Ja som mala ovu vzdy na 18-19 dc tak do toho 15dc som ho pila a potom už nie 🙂 Tento týžden som si našla svoje vysnívané // ciarky 🙂

lienka_9
autor
13. feb 2020

@bibg ja ho pijem cca 2 týždne, najskôr som pila obycajnu potom som zistila ze pijem zlu a kedze v lekarni nemali ziadnu inu ako obyčajnú tak som si objednala sypanu z netu, pocula som ze ta je silnejsia sypana ako balena..inak mne v obidvoch lekarnach co som bola tvrdili ze to je jedno aku pijem ze to ma ten isty ucinok....a kolko ste sa vy snazili?

slavkabj
13. feb 2020

@lienka_9 ja som ho pila a podarilo sa, uz mam doma rocnu princeznu. Pila som obycajnu sackovu alchemilku

1mina
13. feb 2020

Mozno je to nahoda ale snazili sme sa a zrovna ten emsiac co som.nasadila alchemilku som otehotnela 🙂

caramellka
13. feb 2020

Tu to má kočka celkom dobre rozpísané a spomína tam aj alchemilku - https://www.modrykonik.sk/blog/soldi/article/vychytavky-pre-snazilky/

marselita10
13. feb 2020

@lienka_9 ja som pila sypanu, vyluhovanu cca 10 min. kazdy den dlhdodobo. citala som ze by mala byt pauza medzi pitim. ale ja som si nedavala. potom som cvicila hormonalnu jogu, pouzivala menstruacne bylinne vlozky a este taku 10 dnovu kuru speci vlozkami som mala raz za pol roka, umyvala som sa intimgelom s obsahom koloidneho striebra. uzivala som D vit. a vela zeleniny jedla, co obsahuje kys. listovu. a muz bral macu peruansku, E vit., koenzym Q10, zinkosel, pil caj z kotvicnika, a sa otuzoval v sprche.

ukulela
13. feb 2020

@lienka_9 alchemilka nevylieci zavazny problem, ale pomaha tomu, aby vajecniky spravne pracovali. pre otehotnenie sa preto pije od prveho dna ms po ovulaciu. potom prestat a pockat po pripadnu ms a zacat znova. to repto, lemo alchemilka nejako stimuluje aj maternicu - tak aby v ripade otehotnenia nedoslo ku potratu. (preto sa alchemilka odporuca pit aj tesne pred porodom - aby stimulvoala maternicu)
ja som pila alchemilku, brala inofolic a kyselinu listovu, vsetko ako podporu, nemala som diagnostikovaany ziadny vazny problem, len vyssi vek. otehotnela som vzdy cca plus/minus do pol roka.

nevludna
13. feb 2020

Ja pijem a stale nic;)

marion30
13. feb 2020

No ja som vyskusala,duhy mesiac som uz mala // 🙂

jexica
13. feb 2020

hned prvy mesiav od nasadenia v tom
v oboch pripadoch 😂

bibg
13. feb 2020

@lienka_9 teraz od septembra 🙂 ale nie nejak extra tak najviac v decembri ale nestihli sme plodne dni 🤷🏽‍♀️ Presne ovulaciu a teraz v januári som si robila aj ovulacne testy a otehotnela som 🙂

strapec
13. feb 2020

Aj ja odporúčam inofolic 🙂

lienka_9
autor
13. feb 2020

@strapec to je co? Bez predpisu?

strapec
13. feb 2020

@lienka_9 áno áno, kúpiš v lekárni (Alebo online lacnejšie), ja som to brala na úpravu cyklu (kvôli PCO), lebo hormóny som nechcela a upravilo mi to cyklus na cca 40 dní a zrazu som zistila, že som tehotná... 🙂 držím palce

lienka_9
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka_9
autor
13. feb 2020

@strapec myslis toto?

olivia_0309
13. feb 2020

@lienka_9 ja som pila tiez, 3mesiace do ovulky kazdy den 0,5 litra za den, potom pauza 3 mes., potom som presla na alchemilkovu tinkturu co mi odporucila bylinkarka (na foto) plus taku “zazracnu” zensku zmes. Ani jedno som nedopila😊 Skus😉 Drzim prsty✊🏼

lienka_9
autor
13. feb 2020

@olivia_0309 ja pijem alchemilku, aj obycajnu aj zltozelenu, kyselinu listovu a este tinktúry femina a ostruzlina malinova zacala som len tento mesiac a kys. listovu pijem od novembra

lienka_9
autor
13. feb 2020

od októbra sme sa začali snažiť a stale nic 😐

juliavioleta
13. feb 2020

Dobrý večer mne sa tiez neviem či vďaka čaju podarilo otehotnieť ale píla som určite tesne predtým, no po pôrode nemám pravidelnú ms tak idem si kúpiť mozno sa upraví,...

lienka_9
autor
13. feb 2020

@juliavioleta a kolko ste ho pili kym sa poradilo? Predtym ste sa kolko snatili?

strapec
13. feb 2020

@lienka_9 áno presne a pila som jeden ráno jeden večer (sem tam som to flakala priznávam, ale mne to zabralo, zo začiatku som od toho nič neočakávala, ale milo ma to prekvapilo)

juliavioleta
13. feb 2020

@lienka_9 gynekologická mi to poradila na zápal asi v máji a v júli som bola tehotná ale ja som nevedela ze počas ovulácie sa nemá piť, tak kazdy druhý deň po pol litra.

lienka_9
autor
13. feb 2020

@strapec a iba to? Ci aj nieco navyse si brala? Ďakujem zajtra letim do lekarne nato

strapec
14. feb 2020

@lienka_9 iba to a robila som si ovulačne testy, no to už bolo zbytočné, lebo som už ovulaciu nemala... Ale bola som tehotná... hlavne som sa nastavila tak, že ok o rok by sme mohli mať dieťa tak nejdeme to siliť a uvidíme... A na ďalší mesiac už mi bolo kadejak a zrazu šok //. Držím palce !

lienka_9
autor
14. feb 2020

@strapec a ten infolic sa berie cely cyklus? Ci len urcitu dobu?

strapec
14. feb 2020

@lienka_9 celý cyklus som to brala

deean
14. feb 2020

@olivia_0309 pls odkial mas tie tinktury? Dakujem

olivia_0309
15. feb 2020

@deean ahoj, ja z bylinkovej lekarne v Ba na Dunajskej 5, ale na nete pohladaj riadne podla nazvu,isto najdes😉a isto lacnejsie. Z toho herbarium som ja mala rozne druhy sypanych cajov a z netu som ich kupovala.

rosalie1411
18. feb 2020

Ja tiež pijem od novembra. Vždy od 1dc po 15dc, ale v januári som začala mať bolesti v podbrušku vždy po vypití čaju a teraz (2dc) sa to zasa opakuje.. Tak neviem ci to ma súvis s tou Alchemilkou, ale asi ju skúsim prestať piť a uvidím ci aj ďalší cyklus budem pociťovať mierne pobolievanie podbruska (ľavej časti).. Vám sa to nestalo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre