Alchemilka na udržanie tehotenstva

gitush2
29. jan 2023

Dobrý večer prajem , mám tu problém s tehotenstvom. Potratila som 3-krát za sebou , bola som aj na vyšetreniach v Košiciach a výsledky mám výborne bez problémov . Problém nie je v otehotneni ale udržanie plodu , vždy keď prichádza 6 týždeň tehotenstva začínam krvácať . Chcela by som sa spýtať či mi alchemilka pomôže udržať plod bez problémov že by som čaj pila aspoň 2 až 3 mesiace pred plánovaním ? Za každú radu ďakujem

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gitush2
autor
29. jan 2023

@bilberryday genetiku , imunológia , vstupné a aj hematologiu , lekár vravel že so štítnou žľazou nemám nič lebo by som mala aj hormóny porušené ale mám ich v norme tak ako ich mám mať , neviem či pomôže čajík alebo nie .

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gitush2
autor
29. jan 2023

@bilberryday Prešov

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gitush2
autor
29. jan 2023

@bilberryday
@bilberryday takže by mi mohla pomôcť k udržaniu ? Za info ďakujem aj za fotku

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
30. jan 2023

@bilberryday pisu tam (co si pridala), ze sa moze aj pred otehotnenim, lebo zlepsuje funkciu maternice.
@gitush2 vela zien ju pije, je to "zenska bylinka", ale ci pomoze aj tebe mozes zatial iba verit. drzim palce.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
30. jan 2023

@gitush2 Nie, nepomôže. Posilňuje maternicu ale nesmie sa užívať počas tehotenstva.
Na udržanie tehotenstva ti lekár predpise Duphaston. Vyžiadaj si ho u gynekológa.

janetinka27
30. jan 2023

@bilberryday ale ved ona sa pyta, ci ju moze pit pred otehotnenim a nie pocas tehotenstva. ale aby pripravila maternicu na tehotenstvo. a presne to sa v tom tvojom prispevku pise, ze ked sa pije pred otehotnenim, tak posilnuje maternicu atd

gitush2
autor
30. jan 2023

@janetinka27 áno presne toto myslím ,

gitush2
autor
30. jan 2023

@janetinka27 že by som si posilnila maternicu a tak

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
30. jan 2023

@bilberryday nie, je to napisane hned v uvodnom prispevku, ze ci by pomohlo, keby ho pila 2 alebo 3 mesiace pred otehotnenim

azurova99
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea_r016
30. jan 2023

@gitush2 alchemilku môžeš pred otehotnením piť, ale sa neodporúča na začiatku tehotenstva lebo môže spôsobiť potrat...na udržanie je sú len lieky ako duphaston, prolutex, amelgen a tak....sú to lieky, ktoré obsahujú progesteron

sarita510
30. jan 2023

Skus sa na tejto stranke poradit aky caj

diaszoky
30. jan 2023

@gitush2 nebrala si duphaston? V tehu dr to predpisuju na udrzanie plodu

kulumulu123
30. jan 2023

@gitush2 alchimelka pomaha vytvorit dostatocnu vystielku maternice pred otehotnenim aby sa malo vajicko kde uhniezdit. Pred porodom sa ma pit preto lebo sposobuje stahy maternice a teda akokeby vyvolava pirod preto by sa nemala pit picas tehotenstva. Aspon takto to bolo vysvetlene mne ale ty urob ako uznas za vhodne. Skor by pomohol progesteron ktory sa dava na udrzanie tehu aspon ja som ho mala vzdy predpisany. Porad sa so svojim dr ak nie skus zmenit lekara. Drzim palce

kiki68
30. jan 2023

@gitush2 alchemilka nie, ved to je prave riziko a moze vyvolat potrat. Aspon tak viem ja, to sa pije na cistenie maternice

gitush2
autor
30. jan 2023

@diaszoky brala som duphaston a progestanele nepomohlo vždy začnem krvácať, už neviem ani z čoho výsledky všetky ok a o alchemilke som sa dozvedela až teraz ja už neviem ..ja som otehotnela hneď za sebou s odstupom pol roka možno že mám slabú maternicu alebo čo ...lieky nepomáhajú

gitush2
autor
30. jan 2023

@gitush2 viem že alchemilka zastavuje aj krvácanie

clori
6. feb 2023

@gitush2 genetiku mate aku? vseobecnu alebo ste si priplacali obsirne testy? skusala si si ziadat vysetrenie na hemato po pozitivnom teste? niekedy sa tie hodnoty zmenia az v tehotenstve. ma partner vysetreny spermiogram? a ake mavas cykly? spinis dlhsie pred MS? alebo je toto v poriadku?

gitush2
autor
6. feb 2023

@clori genetiku som si platila, spermiogram 100% všetko ok , cyklus 28 dňový bez problémov, pred ms nespinim

clori
6. feb 2023

@gitush2 skusala si cvicit Mojzisovu/napravit kostrc/akupunkturu a cinske bylinky, nejake ine alternativne metody? mozno by som to skusila touto cestou.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre