Clostilbegyt a Duphaston máte s týmito liekmi skúsenosti?

1safirka1
31. okt 2011

Ahojte snažilky a bývale snažilky, najde sa tu niekto komu pomohli tieto lieky? Ja idem na 3 cyklus a mam strach že mi to nezaberie, ake skusenosti mate? Ja som mala vždy pravidelný MC 28 dnový a teraz po braní mam 31 ☹

kohutovci
1. nov 2011

@lienkalienocka nebojkaj.. ono sa to urcite podari.. ty uzivas tiez clostik? po troch mesiacoch uzivania budes mat najskor 3 mesacnu pauzu.. potom sa znovu moze nasadit 3 mesacna liecba.. ak ani potom nic.. pojdes asi na vysetrenie ci nemas upchate vajcovody.. ak ano.. robi sa prefuk.. ak ani to nepomoze tak sa najskor robia dalsie testy a zvazuje sa umele oplodnenie.. aspon mne to tak dokyna vravela.. u kazdeho je to ine.. pozitivne je, ze je dnes vela moznosti a urcite sa pre vas najde riesenie 😉

lienkalienocka
1. nov 2011

@kohutovci dakujem za povzbudenie 😉 ja som dnes prvy cyklus a prvy den. viem ze je to este skoro na stres no ja si vsetko beriem az moc. poslem muza na vysetrenie. nebudem sa tu napchavat zbytocne ked moze byt problem u neho. len uz tento mesiac vydrzim a mozno sa podari. len ja by som uz najradsej mala ten vonavucky batoztek tu ☹

cherry1981
1. nov 2011

@lienkalienocka Sa cudujem, ze Ti nasadili clostyl a mm predtym nevysetrili. Mne gynekologicka clostil predpisat nechcela, pokial mm nepojde na spermiogram a pritom sme mali dve deti 😕 Nakoniec mi ho aj tak nasadili v car, ale mm musel mat spraveny spermiogram. Drzim Ti palce, aby tento cyklus bol uspesny 🙂

lienkalienocka
1. nov 2011

@cherry1981 lebo ja som mala trosku problem s cyklom nepravidelny a 3x vyvolavacka po sebe. sestricka mi povedala ze muz sa vysetruje az rok a pol ked sa nedari. a dr povedal ze vysetri aj neho. len neviem kedy. idem na sono tak tam mu to navrhnem 🙂 len sa bojim co zistia. bodaj by to vyslo 🙂

kohutovci
1. nov 2011

@lienkalienocka no to je vazne zvlastne, ze ti len tak nasadili clostik .. ja som najskor podstupila seriu vysetreni.. napr tie bakterie, hormonalne testy, 3 mesiace som si merala BZ, manzel musel ist na spermiogram a az potom sme zacali s liecbou..

katkamyska
1. nov 2011

ahojte ja som brala duphaston, a momentálne som v 24tt ale brala som ho cca 4-5mesiacov

lienkalienocka
1. nov 2011

@kohutovci tie bakterie mam aj ja za sebou. to bolo v poriadku. len neviem ci si nahodou nemyslel ze uz mam dieta. lebo sa pytal ci som rodila, ja ze nie a on ze tak to potom musime vysetrit aj manzela. je trosku popleta ale je dobry 🙂 uvidime tento mesiac

kohutovci
1. nov 2011

@lienkalienocka hehe.. ze popleta 😀 oki.. tak drzkam palceky a daj potom vediet 😉

verbe
1. nov 2011

@katkamyska Katka, kvôli čomu si ho brala?
Snažím sa tu vypátrať podobnú situáciu v akej som ja, no zatiaľ nenachádzam🙂

lienkalienocka
1. nov 2011

@kohutovci dakujem a urcite sa ozvem. drzte sa 😉

nellie_
1. nov 2011

Ahojte.. 🙂
aj ja som otehotnela po liecbe s clostilom 😉
o babo sme sa snazili 2,5 roka takze viem co je to kazdy mesiac cakat, ci to vyslo alebo nie...
Tiez som ho brala v kombinacii s duphastonom...sranda je ze najskôr som ho zacala brat po 2 tabletkach denne a v tom cykle kedy som otehotnela som brala iba 1/2 tbl za den a to postacilo 😉

katkamyska
2. nov 2011

no ja som ho brala nedostávala som menzes a nemávala som ani ovuláciu.ved uvidíme ked sa malé narodí,či sa mi to troška upraví,alebo ked budeme chcieť druhé bábo, budem musieť znova brať lieky.

1safirka1
autor
4. nov 2011

@nellie_ A v ktorom cykle brani liekov si otehotnela??

katka3012
5. nov 2011

duphaston je dobry ,brala som ho pocas tehotenstva,udrzuje tehotenstvo a zabranuje rizikovemu potratu

katka3012
5. nov 2011

clostilbegyt nemam skusenost

nellie_
5. nov 2011

@1safirka1 - no to keby som vedela 😅 ja som ho brala vela cyklov, ale tym ta samozrejme nechcem odradit.. ja som ho najskôr brala v roku 2009 tusim ze 2x po 3 cykly - ale vtedy vôbec nezabral.. No a v roku 2010 som ho potom brala iba ten 1 krat v juli a otehotnela som... 🙂 ale v tom roku 2009 som mala dost rozhadzany cyklus po vysadeni antikoncepcie..

ali76
6. nov 2011

ja som otehotnela na druhu cyklus s clostilom a duphastonom, ked mi zvysil davku a chodila som na folikulometriu, cakali sme 11 rokov a dnes je babo na svete , predtym som 2 krat potratila a viem, co je to cakat , zazili sme toho mnoho, mozem o tom pisat roman . problem bol aj s krvou, tak som brala pocas tehotenstva Fragmin na riedenie krvi

silvijaa
6. nov 2011

ahoj. ja beriem clostik uz 8 cyklus, zatial nic.....snazime sa tri roky a jedneho synceka, sedemrocneho, uz mame. chceme druhe, len nejak to nejde.....

kohutovci
9. nov 2011

@lienkalienocka ahoj.. mas uz nieco nove? myslim na teba skoro kazdy den 😉

lienkalienocka
9. nov 2011

@kohutovci ahoj. vcera som si bola zmerat folikuly a prd tam bolo. boli malicke a to som 13. den. idem v pondelok tak dufam ze narastu. mam trosku dlhsi cyklus asi bude ovula posunuta :( a vy sa ako mate?

kohutovci
9. nov 2011

@lienkalienocka snad dorastu 😉 my sa mame dobre.. neviem sa dockat piatku.. ideme na 3D a mozno uz konecne budeme vediet pohlavie.. uz by sa patrilo 😝

lily525
9. nov 2011

baby mozem mat z Clostilu OHSS?

lienkalienocka
9. nov 2011

@kohutovci nechce sa ukazat? aspon budete mat prekvapenie 🙂 hlavne ze je zdrave 😉

kohutovci
9. nov 2011

@lienkalienocka no veru nechce.. 😖 manzel je z toho tesivy.. lebo on ma rad prekvapenia... no ja som straasne zvedava 😝 ved v piatok uvidime.. dam potom vediet 😉

lienkalienocka
9. nov 2011

@kohutovci moja sestra teraz caka a tiez sa im nechcelo ukazat. vzdy malo snuru medzi nozkami 🙂 no a teraz uz vieme ze to bude Julinka 🙂 strasne sa tesim. jasne, ozvi sa 🙂

1safirka1
autor
12. nov 2011

@lienkalienocka ahoj lienkalienocka ja som tiež bola na folikulometrii 11 den.MC a tiež som tam mala velký prd, lenže ja som vždy mala 28dnový cyklus a teraz ked berem 3 cyklus tieto lieky tam mam 31 cyklus,ja tiež verim že este sa najde, lebo ked som bola tak nic som tam nemala :-/

lienkalienocka
12. nov 2011

@1safirka1 ahoj. a cykly predtym si nebola na folikumetrii? ja som mala minuly mesiac bez liekov a bola som na vysetreni, vtedy mi povedal ze mam celkom pekne foliky. verim ze to dobre dopadne. kedy este ides?

1safirka1
autor
12. nov 2011

@lienkalienocka bola som. prvý cyklus som nemala nic, druhý som mala 14 mm a teraz ked som bola som tam nemala nic....tak neviem ☹ som z toho smutna a na folikulometriu chodim 11den MC

lienkalienocka
13. nov 2011

@1safirka1 tak to ti verim ze si smutna ale treba verit ze to vyjde. a nemas posunutu ovu? lebo mam pocit ze na mna to prichadza 🙂 zajtra idem tak mi povie. to budem 18.den

zuzkag2
13. nov 2011

@1safirka1 @lienkalienocka
babulky, doplnim moju skusenost s posunutou ovu...beriem pvry mesiac clostil a duphaston, clostil 5-9dc 1tabl, a na folikulometrii som bola 11 a 14dc. doki nevidel ziaden dominantny folik, najvacsi mal iba 12mm, a povedal mi, ze ovulka uz ani nebude...ja som si doma robila aj napriek tomu ovu testy, a taky 17dc som mala takmer pozitivny ovu test, aj bolesti tomu nasvedcovali, ze by mohla ovu prist. pisala som aj jednemu lekarovi do CAR a ten mi potvrdil ze clostil moze posunut ovulaciu. a tiez mi potvrdil, ze duphaston, ak sa nasadi v case ked ovulka este neprebehla, moze ju zastavit, teda by sa mal nasadit, az ked ta ovulka prebehne. bohuzial som mu napisala uz ked som mala v sebe dve tabletky duphastonu. takze som si tu ovulku mozno aj zastavila.
no nevadi, uz mam takuto infosku, tak sa na to mojho lekara spytam, a budem aspon vediet do buduceho mesiaca, ze duphaston nenasadim, kym neprebehne ovulka. a rozhodne sa budem pytat na folikulometriu aj viac krat, a neskor ako je ucebnicovy 14dc.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre