Endometrióza - snažíme sa

rsenta
17. okt 2016

Ahojte mamičky, ženy, manželky.. rozhodla som sa sem napísať a aj prostredníctvom diskusie hľadám ženy, ktoré majú resp. mali podobný problém. Bola mi laparkou diagnostikovaná endometrióza. .. liečila som sa na ňu užívaním HAK (nejaký ten rok), potom som ju vysadila a po cca troch mesiacoch som bola znovu operovaná na prasknutý myóm. Momentálne sa snažíme otehotnieť (nedarí sa nám), síce ešte len krátko, ale už chcem začať brať nejaké vitamíny, čaje, sirupy čokoľvek... naposledy mi lekár povedal, že sa máme snažiť, že extra problém nevidí. No nevychádza nám to...
Má resp. mala niektorá podobný problém? Dajte názory, rady prípadne napíšte poštu ako ste postupovali, či ste niečo brali a čo..atď. Budem vďačná.
Mám 26 rokov 🙂 a som tu nová..

linaya
17. okt 2016

@rsenta ahoj,tiez mam endometriozu. Mam za sebou dve neuspesne IVF kedze prirodzene som otehotniet 7 rokov nemohla....Momentalne beriem injekcie Zoladex na zmiernenie endometriozy. Som akokeby v umelom prechode. Mam predpisane 3 a dve uz za sebou,tak uvidim ako to dopadne......

rsenta
autor
17. okt 2016

@linaya dve neúspešné? 😒 je mi to ľúto, veľmi ti držím palce ... snáď ti pomôžu tie injekcie...

bbarca1
17. okt 2016

Ahoj..no mne našli tú svinuchu tiež..krce,bolesti no celeeee zle... lekár mi však povedal,ze najideálnejšou liečbou pre mňa bude tehotenstvo no a keďže je čas dráhy..a môj manžel má málo spermií museli sme kontaktovať CAR ...a čaká nás ivf...

evka1247
17. okt 2016

ahoj je tu skupina endometrioza, tam nájdeš rady a príbeh, je ich bohužiaľ dosť..... v skratke takto mala som príšerné bolesti v bruchu a posielali ma z vyšetrenia na vyšetrenie potom zistili, že asi slepé črevo.Pri laparoskopii zistili že je tam cysta krvavá a zrasty.Hneď po operácii som povedala gynekológovi , že chcem otehotnieť a dal mi pol roka....mne sa podarilo otehotnieť hneď po prvom cykle.Držím palce

rsenta
autor
17. okt 2016

@bbarca1 AHA, boli ste asi niekde na vyšetrení, že zistili, že manžel má málo spermií..? lebo my sme ešte len začali sa snažiť na plno, chcem tak do leta skúšať a potom asi tiež niečo podobné...
Ach, myslela som, že sem napíše nejaká žena čo sa jej podarilo otehotnieť 🙂 a že ma trošku povzbudí, no aj tebe prajem len a len to jedno, bábo.. šťastlivo 🙂

bbarca1
17. okt 2016

@rsenta ďakujem 🙂 no my sme sa snažili skôr ako mi tu pliagu našli...no a keďže sa rok nedarilo tak poslali manžela na vyšetrenie ..no a keď boli všetky vyšetrenia tak nám odporučili ivf...je to ťažké...ale musíme všetky kočky čo sa snažíme...musíme myslieť pozitívne ;) zvládneme to ;)

rsenta
autor
17. okt 2016

@bbarca1 Tak tomu verím 🙂 a veľmi držím palce.. nebrala si nejaké lieky na podporu tehu? ..alebo nejaké kvapky?

bbarca1
17. okt 2016

Juuj inofolic...kyselinu listovú,vit c, vit e,.... veeeeela toho bolo..ďalej zdravá strava a pohyb...
@rsenta je veľa toho,co sa odporúča ako akási vitaminoterapia pred tehotenstvom...ale najdôležitejšie je nestresovat sa a neprežívat tragicky každý príchod mrchy... 😉

rsenta
autor
17. okt 2016

@bbarca1 neprežívam to tragicky ...skôr som iba smutná trošku z toho... lebo snažíme sa ešte len krátko, ale viem, že pri tejto chorobe je to ťažšie... 😒 ja sa chystám piť alchemilkový čaj...

bbarca1
17. okt 2016

@rsenta neboj sa..ja viem,ze sa to nedá úplne vypustiť z hlavy...my toto riešime rok a pol.. tehotenstvo je vec,ktoru neuponahlas a príde vtedy kedy má...kým sme nevedeli v čom je problém tak sme sa snažili a milovali sme sa skoro každý deň...a už to potom nebolo o tom,ze to robíme preto lebo sa ľúbime ale preto,ze chceme dieťa...každý mesiac boli plače,ze to zase nevyslo..hádky...bolo to ťažké obdobie...ja verím,ze vám sa to podarí prirodzene bez pomoci CAR 🙂 pekne papaj vitaminky, kyselinu listovú, pi cajik a zdravšie sa S partnerom stravujte, užívajte si jeden druhého a sama uvidíš,ze ani sa nenazdas a budete sa tešiť z bublinky v brušku 🙂

rsenta
autor
17. okt 2016

@bbarca1 BODAJ by to tak bolo.. 🙂 len trošku už túžim po dieťati a možno preto som nad tým začala viac premýšľať. .. neviem.. kebyže to ide vtedy, keď si povieme nie? 🙂

bbarca1
17. okt 2016

@rsenta juuuj to keby bolo také jednoduché tak by sme si ten dar v podobe drobca vôbec nevazili 😉

linaya
17. okt 2016

@rsenta Je to hnusna pliaga ved sama vies. Uvidime ci mi to pomoze. A tebe drzim palce 🙂