Fytosója - fytoestrogény od Doterry - ako nastaviť dávkovanie?
Ahojte žienky, aké by ste nastavili dávkovanie pri fytosoji od Doterry (bála som sa genetickej modifikácie tak som radšej siahla po kvalitnejšom čistejšom preparáte), kde sa na balení uvadza, že 1 tbl obsahuje 75 mg extraktu zo sóje štandardizovanej na 65% izoflavanoidov? Nie je tam vyslovene napísaný obsah izoflavanoidov v mg. Chápem to podľa vás správne že teda 1 tbl obsahuje zhruba 48 mg izoflavanoidov? (vyratala som to ako 65%
zo 75 mg). Čiže ak chcem napríklad užívať 200 mg izoflavanoidov, mala by som užiť 4 tbl?
Klasická fytosoja forte čo bežne ženy užívajú, má 500 mg extraktu zo sóje a z toho iba 28 mg izoflavanoidov, tak neviem ako si to nastaviť tu. Vopred ďakujem za každú radu.

Tu som vám ešte odfotila obsah účinných látok - akurát obsah na foto je uvedený na 2 tbl, ja som vám v príspevku pre lepší prehľad napísala obsah v 1 tbl.