Mala som ovuláciu, keď som nemala úplne poztívny test?

7. feb 2024

Ahojte, myslíte že už som mala ovulaciu aj ked som nemala uplne pozitivny test?? Včera vecer som mala silnú bolest v podbrušku. Ak som mala včera ovulaciu a sex sme mali naposledy v nedeľu, je tam nejaká šanca na bábätko? Cyklus mávam cca 35 dňový.
Ďakujem pekne

tinka2233
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinka2233
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. feb 2024

@tinka2233 ďakujem pekne za takúto odpoveď ♥️
Myslis, že keď už teraz bledne tak ovulácia prebehla alebo to môže ešte vyskočit?? Snažíme sa o bábätko uz skoro rok a ide ma poraziť z toho, ovulacne robím prvý mesiac. O takej metóde som ani nepočula ešte 🤔

autor
7. feb 2024

@tinka2233 akurat to pozerám, teplotu v ústach môžem merať aj obyčajným digitálnym teplomerom??
V sobotu alebo v nedeľu som mala vytok ako bielko až nato, že bol troska do hnedá, čo som nikdy nemala.
Som zmätená z tohto celého uz 😀 2022 v novembri som potratila, po čase som si začala skúšať ten krcok ale nejak sa v tom nevyznám tak skúsila som teraz testy

tinka2233
7. feb 2024

Ja sa vám hrozne ospravedlňujem ja som v rýchlosti odpísovala a take chyby som tam mala, že som to musela vymazať. Skúsim ešte raz nejako odpísať aby to možno pomohlo aj iným ženám a zaroveň vám odpísať. Len pre zhrnutie veci, ktore určite každa vieme a ovladáme. Počatie babatka nastáva v čase kedy je vajičko vylučene z vaječnikov, je oplodnene spermiou. Ovulácia je moment kedy (idealne) dozrete a zdrave vajičko opušťa vaječník. Z rôznych štúdii je už dlhšie známe, že najväčšia šanca na počatie babatka je vtedy, kedy býva sex aktivnejší pred a počas ovulácie. Pretože ak by sa žena spoliehala len na deň ovulácie či už pomocou kalendarov alebo ovu testov, môže byť neskoro a premeška ovuláciu, to sa stáva naozaj často. Ako vravím najidealnejšie je mať sex pred ovuláciou pokiaľ je možne na dennej báze, lebo spermia zdravá dokáže prežiť 7 dni. A najlepšie je pokiaľ vajičko dorazi do vajičkovodu a spermie tam na ňu už čakajú. Opakujem naozaj je lepšie sa nespoliehať len na testy a na presný deň ovulácie.

Terat k ovulačnym testom, ja sa pooravde tiež snažím a po vysadeni HAK 🙃 som so chcela odsledovat cyklus, tak som si robila ovu testy, ovuláciu je daleko daleko lepšie odsledovat pomocou teploty a hlavne výtoku (na instagrame su super profily ktore tieto veci popisuju) a ked som už mala aj bolesti tak som si spravila ovu test asi 4 dni po sebe vyzeralo to tak, že (ak to niekoho poburi sorry ale informacie o cervikalnom hliene priamo ukazujú a napomahaju o znalosti zenskeho cyklu) - čiže 1 deň jemná bolesť, cervikalny hlien vodičkovy robila som test negat slaba čiarka, deň dva uplne rovnako, den 3 bolest, cervikalny hlien ako bielko vajička a test nadherna čiarka testovacia silnejšia ako kontrolná a potom už znova negat.

K symptotermalnej metóde sa len učim zatial ale najlepšie je kupit si bazalny teplomer aby ukazoval teplotu na dve desatinne miesta to musí a zapisovať a to udavajú ako najlepšiu metódu na odsledovanie cyklu.

Ku skušaniu krčku vám poradiť neviem. Najlepšie je sledovat a zapisovat teplotu, a sledovat hlien pokial ste mali v nedelu ako bielko a mali ste aj sex šanca na otehotnenie je podľa mňa vysoká. Určite skušajte a pijte dobre čajiky.

tinka2233
7. feb 2024

Ešte k tým spermiám dodám taký optimal životnosti je 3-5 dní, avšak novšie študie potvrdili, že zdravé spermie dokážu v ženskom tele prežiť aj tých 7 dní

tinka2233
7. feb 2024

A ešte odporučam určite si objednať macu ja mam od goodie tušim a teda ta mi pomohla dať veľmi rýchlo dokopy celý cyklus a uvidime ako to bude s otehotnením ale ma veľmi dobre recenzie a aj tu ju baby často opisovali vo forach

autor
7. feb 2024

@tinka2233 ďakujem, ste fakt poklad 🙏♥️

timbob
8. feb 2024

@tinka2233 môžem sa spýtať, že ti si ju ako používala? Vynechala si nejaké intervaly ako pri achemilke či gynexu?

tinka2233
8. feb 2024

@timbob nie nie, maca je vyslovene rastlinka, ktorá sa využiva na hormonalny balans tj pomaha veľmi aj psychike. No zistilo sa, že je naozaj veľmi prospešna pri snažení sa, ja mam zo stranky goodie tabletky a oni maju napisane ze denna davka su minimalne 4 tablety a max tusim 12. Ja beriem 4 denne a musim povedat ze cyklus mi to dalo veľmi rychlo dokopy, kedze som brala dlho HAK (nekomentujem) tak do mesiaca a pol sa mi dala cely cyklus dokopy plus prva ovulacia bola uplne ukažkova

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre