O aké vyšetrenia mám požiadať obvodného lekára, keď plánujeme rodinu?

alexandra2906
23. apr 2024

AHOJTE CHCELA BY SOM SA OPYTAT ČI NIEČO ŠPECIÁLNE SI požiadať u obvodného lekara pri preventívnej prehliadke … Respektivne čo mu mam povedať aby mi urobil vyšetrenie kompletne keďže plánujeme rodinu ;) Na čo by som mala myslieť? Dakujem 🙂

simona20201309
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martul
23. apr 2024

@alexandra2906 to choď ku gynekologovi, nie obvodnému.

mimuska328
23. apr 2024

@simona20201309 toto je co zas debilnu odpoveď?? Ved pýta sa ze co môže zistiť obvodný lekar z krvi ako sú vitaminy, minerály, nejaké zápalové testy a podobne. Gynekológ jej max zoberie krv na hormóny a pohl. choroby ak vôbec bude ochotný.. väčšina do roka nechce riešiť nič.. skus si pozrieť ze niektoré labaky majú takto balíčky keď žena plánuje tehotenstvo tak si vie nejaké hodnoty dat zobrať z krvi.. takisto napr aj štítnu žľazu vie pozrieť obvodný z krvi ci není zvýšená alebo znížená

1ryba
23. apr 2024

Inak tie psychotesty by som niektorým dala priam povinne. Možno by už žiadne dieťa nebolo týrané. K téme, keď si zdravá žiadny lekár ti len tak testy robiť nebude. Iba v rámci preventívnej prehliadky, na ktorú máš nárok zo zakona.

lakebabe
23. apr 2024

@alexandra2906 všetky testy ti spraví gynekológ z krvi, na zápaly, na prekonané infekcie, chýbajúce vitamíny, rovno ti spraví testy na pohlavné choroby, stery atd a všetko podstatné takže s obvodným netreba nič,moja obvodná ani nevedela ze chodíme do CAR

simona20201309
23. apr 2024

@mimuska328 na debilnu otázku debilna odpoved

glorika
23. apr 2024

@alexandra2906 to sa skôr obráť na gynekologičku. Ale ani tá ti neurobí nič špeciálne maximálne hormonálny profil. Veľa záleží v akom stave je tvoje zdravie či si zdravá, či máš nejaké zdravotné problémy a podobne. Podrobnejšie vyšetrenia sa riešia až keď sa žiaľ niečo stane. MA, potrat, ukončenie tehotenstva zo zdravotných dôvodov, predčasný pôrod a podobne. Pokiaľ sa ti nič také ešte nestalo nie je žiadna zdravotná indikácia na základe ktorej by to bolo treba riešiť ďalej. Ale ak sa idete snažiť nasaď si kyselinu listovú, Dčko a držím palce nech sa dočkáš čiarok na teste čím skôr.

bellaa3007
23. apr 2024

@simona20201309 milujem takéto odpovede. Vždy musi niekto zareagovať s blbou poznámkou.
Ja som tiež bola na vyšetreni u gyn, či prebieha ovulácia atd.. Nie je na tom nič nenormálne, tak isto ako aj aby jej obvodná vzala krvný obraz 🙂

zuzubb007
23. apr 2024

Na žiadne vyšetrenia, ťa vysmeje, ak nemáš brutálne zdravotné problémy naco to je dobre?

jomarch
23. apr 2024

@alexandra2906 ja som v ramci preventivky poprosila obvodnu aby mi dala vymenny listok na sono stitnej zlazy, normalne som jej vysvetlila dovod (ze chcem dieta) a nemala problem ma tam poslat. tiez mi dala z krvi zistit nejake hormony. akurat som netusila, ze som uz v tom case bola tehotna 😂😂😂 sono som potom absolvovala aj tak, pre vlastny klud, ze je stitna ok.

ibrunova
23. apr 2024

Obvodná nič, podľa mňa ani ženská, ak nemáš problémy, hormonálny profil ti zrejme neurobí, všetko sa rieši, až keď sa aspoň rok nedarí.

sense
23. apr 2024

Záleží zrejme aj od lekára, niekto nad rámec nič, iný ti pozrie aspoň hodnoty štítnej žľazy, ďalší ti urobí komplet krvný obraz

simona20201309
23. apr 2024

@bellaa3007 a ja milujem čerstvo založené nicky ktoré kladú takéto priblbe otázky na koňovi. Väčšinou vôbec nezareaguju, len sa doma dobre zabávajú nad odpovedami.
Niektoré ste tu fakt také jednoduché že nemá zmysel to ani rozoberať. Precitaj si ešte raz vetu:
,, Respektivne čo mu mam povedať aby mi urobil vyšetrenie kompletne keďže plánujeme rodinu"
?! Nič? Nedochádza???

simona20201309
23. apr 2024

... no mam dosť....odpoveď kde použijem 2x slovo debil je v pohode, ale tam kde som odporúčala psychológa, mi odpoveď odstránili.
Takže ešte raz.... odporúčam psychológa. Len autorka sa nejak nevyjadruje. Presne ako som predpokladala 🙂

alexandra2906
autor
23. apr 2024

Každú som si vás prečítala a Dakujem za prehľad ;) čo ste napísali

alexandra2906
autor
23. apr 2024

@sense dikes budem si ho pytat

alexandra2906
autor
23. apr 2024

@glorika kyselinu listovú už rok davkujem aj ja a aj priateľ folandrol ;)

alexandra2906
autor
23. apr 2024

@ibrunova mne to bolo asi aj trošku jasne že keď nieje problém nebude nič riesit dokym nebudem naliehať ale však sa zajtra dozviem

alexandra2906
autor
23. apr 2024

@martul zajtra sa dozviem dikes za radu

simona20201309
23. apr 2024

@alexandra2906 ale čo chceš riešiť vlastne?
Daj potom prosím vedieť ako reagovala obvodná lekárka a aké vyšetrenia ti urobila.

lydion20
24. apr 2024

Ja som bola priamo u gynekológa , urobili mi vyšetrenie vzali krv , ster, poslali na prsníky a brala som inofolic kyselinu listovú do 3 mesiacov som otehotnela

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre