Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

mscat
1. jan 2010

zuzanockamt:určitě nedorazí 😉

a já taky doufám že mi za týden nedorazí už!! 🙂 😅 pevně v to věřím!! 😅

skippy7
1. jan 2010

tak to som fakt zvedava kto začne s tymi //......... 🙂 🙂 🙂

elise
1. jan 2010

potom treba // výrus poslať nech ho chytíme všetky🙂ja čakám manžela z práce príde o pol jedenástej. lukyho dávam spinkať. 🙂

elise
1. jan 2010

chcem sa spýtať tie ovutesty sa dajú kupiť v lekárni?

mscat
1. jan 2010

já jsem teda taky zvědavá kdo to tu rozjede?? 😉 😉 😅

elise:jojo ovu testy v lékárně nebo i přes internet to kupují že levně.

kdy že dáváš malého spinkat?Máš Lukáška? 🙂 můj přítel je Lukáš. 🙂

elise
1. jan 2010

mscat mám lukasa 😉 ked bol včera tak dlho hore tak mu pustam rozprávku ale už leží.aby nemal moc narušený režim 😉

mscat
1. jan 2010

jo nechala si ho včera vzhuru jo? 🙂
no tak mě malý tady skáče na gauči a už si nedá říct...dělá bordel asi mu dám na řit jak to tak vidím zřejmě 😅 😝

moncika15
1. jan 2010

drzim vam tu strasne palce 😵 😵 😵 😵

skippy7
1. jan 2010

vdaka Moncika....aj my tebe 🙂 🙂 🙂

elise
2. jan 2010

ahojte🙂 ja by som mala mať teraz plodné dni tak snažilkujeme o 106 😉 dufam že sa to zadarí, manžel je dnes na doobednej , malý sa hrá s plastelinou a oividne ho to baví 😀

dodkap
2. jan 2010

ahojte, v tomto sa nevyznam: otehotniet sa pokusam od novembra. Cyklus som mavala tak 30 dni, vzdy prve dni v mesiaci, davnejsie niekedy aj 35. V oktobri som mala normal 30, potom som prestala pouzivat kondom a zrazu som dostala menzes na 25 den a velmi divny, sedem dni slabe krvacanie, na siedmy den bolesti brucha a potom tri dni silnejsie krvacanie, takze dost dlhy menzes. No a december som uz 39 den bez menzesu...ale nic necitim. Najdivnejsie je na tom, ze pocas oboch mesiacov som mala ovulacne testy negativne, aj tehotenske mam negativne. Mam aj ten mikroskop na zistovanie ovulacie, neviem, ci je hodnoverny, ale vcera a predvcerom som tam videla trochu tie paprade....total zmatok...mate niektora podobne haluze? B. teplotu tri dni po sebe rano 37. Neviem, ci moj gynekolog robi v pondelok, bodaj by, asi by som si to tam mala zajst "ujasnit". Som z toho nanic, ako keby mi to dako nefungovalo... 😒

dodkap
2. jan 2010

este som zabudla, ze aj vytok trochu sledujem a zda sa mi, ze ked som nemala zaujem otehotniet, tak som mala dobry, mozno si nahovaram, ale teraz aj ten je naky nijaky, bud ten biely lepivy husty alebo nic...taky ten poriadny bielkovy som nejako vyrazne nespozoravala, mozno na konci tej dlhej menstruacie, este zaroven aj s krvacanim...

simasla
2. jan 2010

Ahoj dokap, nezoufej, taky mám pocit že jsem ovulaci měla do října - HA jsem vysadila v dubnu 2009 - do října normální cyklus, pak jsem začala měřit a ejhle - najednou žádná ovulace, prostě nic - teploty si dělají co chtějí, jen s tím rozdílem, že já jsem ovulační test měla pozitivní ale ovulace nedorazila :(.
tady je můj graf
http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9
Určitě si zajdi na gynekologii, ať začnete něco řešit, my jsme s Dr. dohodlí, že budeme teď měřit poctivě vaginálně a když z toho zase nic nebude, tak začneme jednat 😉 folikulometrie a pak nějaké léky. A jak to vypadá tak z toho zase nic není.
Takže držím palečky a rozhodně doporučuji objednat se k lékaři.

dodkap
2. jan 2010

v pondelok o jednej ordinuje, pojdem tam a dam vediet, vdaka a dufam, ze sa budeme spolu tesit z tehotenstva oboch... 😉

duratlicka__2
2. jan 2010

Simasla, ten graf mas fakt zvlastny. Tak nech Ti to skoro vyjde🙂 Mne sa prezmenu teplota drzi cely cyklus okolo 36,8-37,00, ale komplikuju to tie bolesti chrbtice a zvysena teplota. Tak snad sa mi v januari podari lepsie zmerat a vycitat ovulku.

simasla
2. jan 2010

dodkap: taky věřím tomu, že se nám brzy povede - i když pokud to beru jen rozumem, tak čekám, že to u mě bude běh na dlouhou trať :(
duratlicka: no pokud máš zvýšenou tělesnou teplotu, pak je 100% ovlivněna i ta bazální - takže nezoufej v takovém případě není nic nenormálního, že máš vyšší teploty, klidně mohla ovulka i být aniž by sis toho všimla (co jiné příznaky hleník, bolesti, či děložní krček - nesleduješ?)

duratlicka__2
2. jan 2010

Zatial nie, ale teraz som si o tom citala, tak odsledujem. Inac, nemas nahodou ovulku cez menzes, lebo aj to sa stava?. Jedna zena to pisala teraz tusim v zdravi alebo mamine, ze nemohla dlho mat babo a zistili jej, ze ma ovulku takto.

simasla
2. jan 2010

no to snad ne 😕 teda to koukám, ale víš, kdyby byla ovulka přes menstruaci, pak by do 14 dní musela přijít další MS - takže to u mě rozhodně nehrozí já mám spíš dlouhé cykly 😒

duratlicka__2
2. jan 2010

Vies, ze nie, urcite ani ta holka nemala taky kratky cyklus, ona si myslela, ze jednoducho nikdy nema ovulaciu a mala, ale cez menzes, asi tak ku koncu alebo co.

duratlicka__2
2. jan 2010

Uz som to nasla, je to v januarovej Mamine, ona si objednala vypocet plodnych dni a tam jej to povedali.

simasla
2. jan 2010

ty jo.. no to je fakt zvláštní - teď jde o to, jestli je to pravda - zajímalo by mě jaký výpočet plodných dní 😅 U mě je zas zvláštní ten pozitivn ovulační test :( nerozumím tomu, je to jak kdyby estrogenu bylo dost, ovulace se chystala, ale nakonec k ní nedošlo - možná mám málo progesteronu, nebo něco podobného.. Ale to jsou jen moje teorie - víc mi poví pak MUDr. 🙂

emily327
2. jan 2010

Ahojte, tak aj ja sa pridavam k snazilkam a dufajucim,ze v januari otehotniem ;) Kedze som minuly mesiac nedostala kramy ( v novembri - asi som bola prechladena), tak som na tieto decembrove cakala ako na spasenie - a prisli na silvestra :D Tak teraz cakam kedy skoncia a sup sup sa do "pracovania" na babatku. Kedze som roky brala antikoncepciu a uz od pondelka ju brat nebudem a podla vypoctov plodnych dni by sa to mohlo stat 13.1. ze by som mohla otehotniet, tak mi drte palce 🙂 Samozrejme aj ja Vam drzim ;)

josie3331
2. jan 2010

emily vitam ta.....v profile mas napisane, ze byvas v zahranici...kde presne?

inac mna napadla taka otazka.....vie o tom, ze sa snazite aj okolie?

simasla
2. jan 2010

ahoj josie - u nás to okolí ví a nic moc teda pocit, když se tě ptají, tak co? a já jen odpovídám pořád nic ☹ Dneska jsme zrovna byli u kamarádky na kafi a myslím, že to byla celkem ošklivá chvilka - příště to nikomu neřeknu. Jinak rodina fajn - ségrám říkám, že už mi to leze na mozek a oni jen.. vždyť je to teprve chvilku co se snažíte. Mě hold to 3/4 roku už přijde jako dlouhá doba 😖

josie3331
2. jan 2010

mne aj priatel hovori, ze komu vsetkemu som to povedala....ale tak ked sa ma kamosky opytaju, ze co mam nove, tak mi to neda a kazdemu to vykvakam 😀 zatial sa snazim dost kratko, tak sa moc nevypytuju, alebo to hodim do autu, ze my len tak skusame, ze nic vazne 😎

inac ja mam taky problem, strasne sa hanbim ist do lekarne a vypytat si test...ci uz tehotensky alebo ovulacny, boze ja som take decko 😅

simasla
2. jan 2010

josie - kolik ti je? :D ale já ti šla do lékárny spíš s úsměvem kupovat těhotenský test, ale nakonec z toho nic nebylo :( Takže mě úsměv brzy přešel.... a ovulační - to jsem se dokonce ptala na různé značky - ber to tak, že jsi pro ně jen další zákazník a jejich prioritou je, aby udělali tržbu.

kitu
2. jan 2010

Ahojte, n
josie no neviem či vedia ale všetci nam k novemu roku priali aby nas o rok bolo o jedneho viac, tak si byto naše okolie aj prijalo a vítalo, keby sa už naše maminy stali starými maminami...

juj ten moj graf ma silno štve- stale 36,4, to je v keli... som asi divna... inak dnes som si kupila ovu testy a v januari budemem testovať aj takto... teraz musime čakať na mrchu... lebo podla grafu mi nijako nevychádza že sa nam zadarilo

josie3331
2. jan 2010

je mi 21 😉 mas pravdu, musim sa osmelit, asi pockam, ci mi pride menstruacia a ked
a) pride - tak kupim ovulacny test
b) nepride - tehotensky

B je dufam spravne 😀

simasla
2. jan 2010

jaj kitu - kdo ví jestli byla ovulka, když se ti ta teplotka takto drží, že? 😖

simasla
2. jan 2010

josie - tak věřím, že to bude béčko... máme tady leden, tak koukejte všichni brzy hlásit // 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre