Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

mariro
20. sep 2010

@martina2001 - no ja dufam, teda verim, ze sa to nezmeni a ked tak len nejake drobne upravy,celkom to nemozu zrusit

martina2001
20. sep 2010

@mariro ajaj si myslím, že zrušiť to nemôžu, šak si to platí veľká časť SZCO a tým pádom by ich na pnke štát sam zničil

martina2001
20. sep 2010

ja som si to začala platiť ešte ako zamestnaná aj keď teraz to využívam ako nezamestnaná už

mariro
20. sep 2010

@martina2001 - no ved ja som tiez zamestnana a platim od januara...ale verim ze to vyuzijem 🙂 ,mam to premyslene

haninkat
20. sep 2010

@martina2001 no jasne, treba si tie peniazky aj uzit, hlavne ak sa vam to dobre rozbehlo. Moj manzel si aj chce najst novu pracu ale ja sa toho obavam, lebo tam kde pracuje teraz ma robotu stabilnu a viem ze ho tam nevyhodia jedine ak by firma skrachovala ale to pochybujem lebo sa udrzali aj pri najvacsej krize kde hrozne vela dalsi firiem sa muselo zatvorit. S novou pracou je risk ze sa mu tam nebude darit a teraz je tu tazko s robotou 😒 Aj kolegov ma super, len ten pocit ze vzdy ked vznikne sanca na postupenie tam hodia sefovia kamosov, ved to poznate tak rozmysla hned skusit priamo najst job s lepsou poziciou ale ja neviem... 😒

martina2001
20. sep 2010

@mariro ja to už využívam na pnke teraz, akurát keď budem už tehotná si to pôjdem dať na max

martina2001
20. sep 2010

@haninkat no ono hovorí sa risk je zisk, ale zas nie vždy. nechaj to na neho, nech sa rozhodne sám.

mariro
20. sep 2010

@martina2001 - hmm ja rozumiem,sak plan je 🙂 ,mne konci 270 dni 4.10. teraz...takze teraz sa to zacne vyuzivat 🙂

martina2001
20. sep 2010

@mariro dobréééééé, ja som tak neplánovala, ale mne to tak vyšlo. mesiac potom jak som už mohla na pnku som už musela ma vypísal reumatológ a teraz pre zmenu ma tam hodila gynekologička.

mariro
20. sep 2010

@martina2001 -jako ked som bola tehu,tak som este pnku necerpala odtial,ale ked by som teraz zostala, tak mozno pojdem n arizikove a mozem pekne bez strachu zostat doma,lebo sa to vyrovna mojmu platu 🙂

martina2001
20. sep 2010

@mariro tak sme to chceli aj my, ale otehotnenie sa skomplikovalo, my už sme minulý rok boli s toho v koncoch a začali chodiť aj na vyšetrenia pred umelým oplodnením. ale tento rok je ružový tak počkáme či sa nám to podarí

lubica69
20. sep 2010

kočky ak sa aj zákon zmení tak len pre nových platcov Ja si platím od decembra takže 270 dní už mám Už len otehu a na PN Inak viete,že sa dá čerpať aj OČR a nemusí byť ani 270 dní?Ja čerpám teraz Je to aj lepšie platené ako PN tak treba využiť
@haninkat jej tak Škótsko???Ja som mohla byť angličanka 😀 ale nechcela som 😝

mariro
20. sep 2010

@lubica69 - tiez si to myslim a suhlasim s tebou,pre novych moze byt zmena,ale pre nas myslim to zostane 🙂

lubica69
20. sep 2010

@mariro áno áno 😀

martina2001
20. sep 2010

@lubica69 jak lepšie platene? to som ešte nebola očr

lubica69
20. sep 2010

@martina2001 OČR je od prvého dňa 55% aj ke´d len 10 dní v roku a PN prvé 3 dni 25% potom 55% 😉

martina2001
20. sep 2010

@lubica69 ja som zas pochopila tu nutriu na socialke, že max doba platenia očr je 10 dní, ale to mi nepovedala že od začiatku je 55% a ani že to môžeš čerpať len raz ročne

lenuska20
20. sep 2010

ahojteee 🙂
no deň v škole myslím celkom úspešne zvládnutý 😉
@lubica69 učila som sa veru a bocianov vykúkala a nevidela alebo možno len nezbadala a letel ešte nejaký okolo 😀
a ako si inak všetky máte?

lubica69
20. sep 2010

@lenuska20 ahoooj Tak v škole?som si hovorila kde si celý deň 😀
Sebastián spí už 2 a pol hodiny 🙂

martina2001
20. sep 2010

@lubica69 dík, už som pochopila

martina2001
20. sep 2010

@lenuska20 ahoj, tak máš školský deň za sebou 😀 u nás super, doobeda trošku nuda, ale teraz už máme aj my živo

lubica69
20. sep 2010

mne Sebastián spal 3 hodinky 😀 Ale chorý je stááále 😖

martina2001
20. sep 2010

@lubica69 si si povegetila? nechávaš ho ďalej doma? aj mne toto robil malý keď nastúpil do školky prvý polrok bol každý druhý týždeň doma a potom už nič, doteraz je chorý 2x do roka a to angínu ma

lubica69
20. sep 2010

@martina2001 no neviem Zajtra si ešte ostane Nemyslím,že je už fit Ja nie kôli nám ale aby sme náhodou niekoho nenakazili By som sa potom hanbila 😅 Aj keď presne viem od koho to chytil a aj viac detí Jedna mamička doniesla dieťa ktorému už ráno v šatni tiekli sople Poobede jej povedali ale aj tak už bolo jej dieťa celý deň v škôlke a mne bolo blbé ráno v šatni jej povedať Ale nabudúce sa už nedám!Nebude moje dieťa trpieť kôli takej kravePardón za výraz ale som teraz riadne nasratá na ňu!!!Juj

lenuska20
20. sep 2010

@lubica69 chuudatko a čo tak zmohla chrípka? že prajem malému skoré uzdravenie 🙂 a teraz máte tatina na tom cvičení, ked budeš mať víkend až v oktobri? mm tiež na 3 týždne preč, ale to ho z roboty vyšlú dorobiť si vodičák na príves či čo to...
@martina2001 tak super, že máte veselo 😉 my máme také pohodové poobedie, ja som si popratala doma a mm umýva auto, glancuje ho už asi 2 hodiny, čo tam potom, ž je už tma 😀 😀

lubica69
20. sep 2010

@lenuska20 no chrípka asi Ale nie je to až také zlé ale zas ani na škôlku ešte Aj keď on sa mi doma veľmi nudí 😅
A kam išiel tm na ten kurz?

martina2001
20. sep 2010

@lubica69 to poznám. ale s tým neurobíš nič, ona ho tam dá zas choré. my sme to v škôlke aj na rodičku rozoberali a nepomohlo. teraz už má malý dobrú imunitu a nechyti ho nič. odleží si angínu v júny aj októbri a máme celý rok pokoj.

martina2001
20. sep 2010

@lenuska20 to už robí s pamati neboj 😀

lubica69
20. sep 2010

@martina2001 no ja som dosť hubatá takže nabudúce aj keby to pani prezidentová mala byť tak si hubu otvorím 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre