Pomohol vám Duphaston pri liečbe?
Zabral niekomu duphaston ? Beriem ho už 3 mes a stále nič
Mne nepomohol, a teda po vysadení som mala cyklus ešte horší ako pred ním. Podarilo sa nám bez liekov, keď sme to najmenej čakali. Ale popozeraj iné diskusie ženy tu písali ze im pomohol. Držím palce
Duphaston je progesteron, môže pomôcť ak ho máš málo alebo ak máš krátku LF. Nerobi ale zázraky. Mas odsledovanu ovuláciu, urobený aspoň hormonálny profil a vyšetrenie ci máš prechodné vaječníky, muz spermiogram?
Podľa mňa zbytočne brat progesteron keď ovuláciu ani nemáš. Skôr by sa mal zamerať na to prečo neovulujes. Keďže bez ovulácie neotehotnies. Nedáva sa clostilbegyt ak nedochádza k ovulácii?
Brala, pomohol, ale na úpravu cyklu a tiež som pribrala aj, keď to lekár vylučoval🙂
Aký dlhý máš cyklus? Lebo lekári niekedy predpisu duphaston paušálne od 15DC a ovulácia ani ešte nemusela prebehnúť. Má sa užívať až po ovulke lebo ju môže zablokovať. Ja byt tebou tak by som si robila ovulacne testy aby som vedela kedy bude...ak bude.
A dlsia vec, ze ak by si mala aj ovu napriklad ako ja na 18dc, tak si ju tym progesteronom zablokujes.. ja ked som ho brala, tak som si musela sledovat ovulaciu a nasadit az po. Cize tiez sa priklanam k tomu, aby sa zistilo, preco ju nemas.
Ja som ho brala na úpravu cyklu. Mám 20-21 dňové. A ovu som mávala okolo 6-8 dňa (hneď po ms). Pomohol mi, že sa mi predĺžila L fáza a ovu som mala až 15 deň. Ale po pár mesiacoch som ho vysadila a zas sa mi skrátili cykly na 20 dni a vtedy som otehotnela . Ale nakoniec som mala problém so štítnou.
Mne osobne pomohlo brať Femibion, predtým vyše pol roka nič a ako som začala brať vitamíny na podporu, za mesiac pozitívne testy ☺️




Berieš ho, ako a prečo na otehu?