Striedanie vaječníkov pri ovulácii

9. dec 2023

Ahojte,
toto bude asi trosku zvlastna otazka, ale uz dlhsie sa nad tym zamyslam a zaujimalo by ma ci sa s tymto uz niekto stretol.
Mam 29 rokov, moja ovulacia vzdy prebiehala rovnako, par dni pred ovulaciou (okolo 16 DC) ma vzdy pobolieval jeden z vajecnikov, bolest vyvrcholila v den ovulacie a potom to prestalo. Klasika, takto som vedela z akeho vajecnika ovulujem.
Ale, posledne styri mesiace sa nieco zmenilo a moja ovulacia zacne, DC 16 pobolievanie jedneho vajecnika, ovulacne testy silneju, ale nie su pozitivne. Potom bolest prestane a o par dni, cca 18/19 DC zacne boliet druhy vajecnik a az potom prebehne ovulacia, niekedy az na 20 DC.
Takze sa mi nie len ze posunula ovulacia na neskor, ale vyzera to, ze zacne v jednom vajecniku, nepodari sa to, tak prebehne z druheho.
Mate s tymto niekto skusenosti? Aka moze byt pricina?
Ku gynekologovi som uz objednana, ale rada by som vedela vase osobne skusenosti.

Dakujem.

PS: Snazime sa o dieta, uz minimalne rok a pol sledujem ovulaciu testami a teplotou, preto vnimam tuto zmenu.

lija22
9. dec 2023

vysvetlit to nijak nevien, ale tiez som to tak mala. Mozno aj mam,ale uz to nesledujem.

veronika_sk000
9. dec 2023

tiez by ma zaujimala odpoved, par cyklov po sebe sa mi stalo nieco obdobne a sama som nad tym premyslala, donedavna som nikdy tieto bolesti nepocitovala

deedol
9. dec 2023

kolko mas rokov? ja som citila tiez na striedacku, ale posledneho pol roka uz to nie je 100%, obcas tak, obcas inak. minule som bola na preventivke a gyn vravela, ze mam anovulacny cyklus. mam 35, deti uz neplanujem, takze ma to nejako netrapi, len teda ze vekom sa to zjavne meni.

autor
9. dec 2023

@deedol 29 rokov, ja sa prave obavam, ze by to mohlo byt vekom, a ze mi nejak blbnu vajecniky.

deedol
9. dec 2023

uvidis, co povie gynekolog. a aj sa snazite uz rok a pol? lebo ak ano a nic, tak uz by vas mohol aj niekam poslat na dalsie vysetrenia.
ak tam pojdes pred ovulaciou, tak aj on vidi, ze ako je na tom vajicko - ci tam je a v ktorom vajecniku. moja dr. mi napr. pri preventivke hlasila, ze v vidi vajicko uz pripravene, ked som mala nahodou pred ovulaciou. no a minule ked som tam bola, tak som tiez bola tak cca v polovici cyklu a nevidela ani v jednom nic, tak skonstatovala, ze zrejme anovulacny cyklus.

autor
10. dec 2023

@deedol Ano, snazime sa uz aj dlsie ako rok a pol, mam niekolko potratov za sebou, aj viacero vysetreni, genetika, hemato a pod, kde bolo vsetko absolutne v poriadku.
Toto je ale prave jedna vec, ktora sa zmenila a prekvapila ma.

deedol
10. dec 2023

och to je mi velmi luto. urcite to spomen a uvidis. drzim palce ❤

autor
10. dec 2023

@deedol dakujem ♥️

pet888
10. dec 2023

Toto vyzera ako ked sa uvolnia dve vajicka,z toho byvaju dvojvajecne dvojicky.

autor
10. dec 2023

@pet888 a to je dohad alebo je to info napr. od lekara? 😃

pet888
10. dec 2023

Tak som to niekde citala,ze druhe vajicko sa uvolnuje tusim max do dvoch dni.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre