Túžime po drobčekovi

ritulka
13. jan 2009

Ahojte, ak mozem, tak mame tu pokracovanie 😀

maryah
26. okt 2009

inac, mas toho dost za sebou. a mas aj dobre nervy moja, velmi ti drzim palce aby sa vam to konecne podarilo 🙂

maryah
26. okt 2009

myslim si, ze IVF je asi istejsie ako IUI... neviem, som len v zaciatkoch tak sa mozem myslit, musim sa na to niekoho kusenejsieho spytat aby som bola mudrejsia...

figurka.m
26. okt 2009

pri IVF je jednoznacne vyssia sanca na otehotnenie, Helios ma tusim az 60%uspesnost, pri IUI ja len 15-20%, a jasne, ze mozes povedat, ze chces rovno IVF 😉 tak mozno budeme pekne spolu stimulovat 😉

maryah
26. okt 2009

asi to tak urobime, manzel povedal, ze to tak bude istejsie... ako to prebieha vsetko moja? pichaju sa nejake injekcie? od kedy?
to by bolo super keby sme boli spolu 😉

figurka.m
26. okt 2009

no to by bolo 😎 no od 16DC sa papaju tabletky, ked zacne mrska pichas injekcie kazdy den a chodis na meranie folikov a na krv do centra podla reakcie sa upravuju davky, ked su foliky akurat picne sa pregnyl a do 36 hodin je odber vajicok pod narkozov, tie sa oplodnia a sup sup nazad ku maminke 😀

maryah
26. okt 2009

tak to je teda zdlhaveeeee... spolu to nestihneme, ty uz ides na tabletky toho 27. a ked som neni priamo z martina? mozem chodit na meranie tych folikulov ku svojmu gynekologovi? chodi sa tam kazdy den na to meranie? si zamestnana? ako to budes zvladat? tohoto sa aj trosicku bojim ☹ .

figurka.m
26. okt 2009

mne doki povedal, ze sa da chodit aj ku svojmu dokimu, to sa uz dohodnes, napriklad s mojim dokim spolupracuje, tak nebol proti,a chodi sa asi kazdy treti den, ja som momentalne nezamestnana tak mam casu dost, ja budem chodit do Martina, nemam to az tak daleko, a moja poistovna mi preplaca len jeden UTZ v cykle, ked som u svojho dokiho, za dalsie si platim 7 euro, tak sa mi oplati ist do Martina, nemam to az tak daleko 🙂

maryah
26. okt 2009

ani ja to nemam az tak daleko a robim na smeny a pevne dufam, ze mi to zrovna vyda ked budem mat poobednu alebo nocnu... asi aj moj s nim spolupracuje lebo mi ho odporucil... neviem, na take detaily sa budem musiet informovat v Martine... nevies ako dlho sa caka na schvalenie z poistovne? musi to byt najskor schvalene? asi mam prilis vela otazok 😅

figurka.m
26. okt 2009

to je v pohode, len sa pytaj 😉 najprv to musi schvalit poistovna, zalezi ako ktora, ja som ju posielala postou do Heliosu a oni na poistovnu, odpoved mi prisla domov a cele to netrvalo ani 2 tyzdne, ja mam Union

maryah
26. okt 2009

ja mam apollo, tak dufam, ze ani im to nebude dlho trvat... nevies preco sa tie taabletky davaju zrovna na 16 DC?

figurka.m
26. okt 2009

to celkom presne neviem, ale to vsetko ti vysvetli aj doki 😉 a hormonalny profil ti uz robili?

maryah
26. okt 2009

mne robil moj gynekolog hormonalny profil asi pred tromi mesiacmi, to bolo na 3 DC ,ten, ze som mala dobry, teraz mi brali krv v Martine, to som bola na 20 DC... manzelovi tiez robili a tam mal zvyseny ten FSH co vobec nebolo dobre ako povedal Krajkovic... jemu teraz robili znova, ze ci to ma stale tak alebo to bol len jednorazovy stav.

figurka.m
26. okt 2009

aha takze vlastne problem su manzelove hormony, ale mali by sa dat nejako upravit ci ako?

maryah
26. okt 2009

ano, nas problem su manzelove hormony, ktore sposobuju, ze nepracuju semenniky tak ako by mali a aj spermiogram nebol najlepsi... u zien tento hormon sposobuje, ze nepracuju vajecniky...
to neviem ci sa daju nejako upravit, ked budu tie vysledky tak sa dohodneme na dalsom postupe... dufam, ze to nebude az take hrozne a budeme moct ist na nejaky ten zakrok, najskor teda mozno skusime aj to IUI...
a to IUI ako prebieha, je to tiez zdlhave?

figurka.m
26. okt 2009

kludne mozes skusit IUI, kum sa ti povybavuje ziadost, tam sa ist aj bez stimulky, ak mas pekny folik prirodzene nemusis stimulovat len pichnut pregnyl podla velkosti folika a za 36 hodin sa vstrekuju manzelove spermie precistene priamo do maternice, so stomulkou je to vacsinou 3-7 DC clostilbegyt , folikulometria, sledovanie rastu folikov a znova pregnyl .....ked stimulujes mas viac vajicok tak je tam vacsia sanca otehu a plati sa 100 eur za zakrok

maryah
26. okt 2009

asi by som si to dala aj s tou stimulkou alebo o tom rozhoduje doktor? neviem ci by sme to stihli do konca roka... ty si kedy naposledy mala IUI?
bozeeee, ja som taka nedockava 😅

nyya
26. okt 2009

aoojki babaenky....vidim ze sa pripravujete na velky ale mili zakrok ak sa podari...tak drzkam palceky🙂a ako ste donutili vashich manzelov prejdut timto vsetkym??? 😉 mojmu sa moc nechcelo ale isiel ale len na normalnu kontrolu ja chcem aby sme isly spolu na taku kompletnu ale on nechce....

maryah
26. okt 2009

ahoj nyya, dufame, ze to dobre dopadne 😵 😵 😵 . ja som toho svojho vobec nemusela presviedcat, ako mi sam povedal, ze keby sa na to nedal tak by isiel sam proti sebe lebo velmi chce babo takze s tym nemam ziadne problemy, co mu dr povie alebo ja co mu poviem, ze sa ma urobit ohladne toho vysetrenia tak urobi... je to moje zlaticko a este ked aj mrchu dostanem tak ma vzdy utesi 😵 😵 😵
neda sa ten tvoj prehovorit?

nyya
26. okt 2009

ja si myslim ze on sa skor boji toho co mu doktor poviem minule ked tam bol tak bol ok ale mala som pocit ze bol troku nervozni...vies ako muzi to beru troku inak ako zeny ...niekedy mam pocit ze v tomto sme mi zeny trosku silnejsie...vies niekedy mi je tak troku luto ze este babatko nemame a aj si poplacem...no aj moj drahy tiez ked dostanem krami tak ma utisi a obime co mam mooc rada...

nyya
26. okt 2009

a nebojkaj vsetko dopadne dobre....

maryah
26. okt 2009

neboj moja, ked bude vidiet, ze budes stale smutna tak urobi co ti na ociach uvidi... a ako vam dopadli vysledky... bol aj na spg?

maryah
26. okt 2009

dobre nyyus, idem si lahnut, rano idem k dr na kontrolu tak sa zatial maj a prajem pekny zbytok vecera. pa a dobru noc

figurka.m
27. okt 2009

ahojte kocandy 😉 Maryah, naposledy som mala IUI v auguste a nist 😒 kludne stihas IUI este tento rok, nastimuluje ta aj tvoj doki a do Heliosu pojdes len na zakrok 😉 a co sa tyka mm, nic ine mu neostavalo len ist k dokimu ak chcel mat deti, naozaj to zvladol super, ved som mu bola pomoct 😅 a nakolko bol v poriadku od toho prveho razu uz nemal ziadny problem ist znova 😀 😀 😀

maryah
27. okt 2009

ahojte baby, figurka 😀 no to je pravda, ak chce aj muz deti a nejde to prirodzenou cestou tak mu nic ine nezostva len si nechat pomoct... treba odhodit tvrdohlavost a ist na to...

maryah
27. okt 2009

to si ma figurka inac potesila, skusili by sme to... no teda vlastne nevieme este vysledky, aaaaaaale som velmi zvedava ako to vsetko dopadne 🙂

figurka.m
27. okt 2009

ahoj, maryah, a kedy budete mat vysledky?

maryah
27. okt 2009

vysledky uz mozno su, ale drahy pojde este ne spg a potom nam to doktor vsetko povie naraz toho 27.11. tak som zvedava

nyya
27. okt 2009

aooojki babanky....
maryah nie on nebol na spg lebo sa asi bal...cize ho budem musiet postupom casu na to pripravit a povedat mu ze musi ist k doktorovy...a ako ste sa mi mali dneska???ako si dopadla u doktora???

nyya
6. nov 2009

babenky kde ste vsetky????uz ste tu nikto dloho neboli.... ☹ ☹ ☹

lulu19
7. nov 2009

AHOJTE BABY ko sa mate skoda ze to nie je ako predtym ked sme si tu pisali vsetky tlenka lenuska nyya maryah figurka antoniab a dalsie baby skoda ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
ja sa vam musim pochvalit predlzili mi zmulu v robote lebo som mala len do konca tohoto mesiaca a tak mi predlzili tak sa tesim mi sme si s drahym povedali zena babtku zacnemem pracovta intenzivne od novehoroku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre