16 týždňový synček prestal po očkovaní blabotať

terus00
12. nov 2014

Nas 16 tyzdnovy syncek uz akosi neblaboce. Vsimla som si to pocas poslednych dvoch tyzdnov, asi odvety co bol ockovany. Predtym sa s nim dalo aj ,,pokecat,, no teraz ked sa mu prihovaram len otvara pusu ale nevyda zvuk. Ockovanie sme zvladli bez vaznejsich problemov, len trosku viac poplakal ale potom uz nic. Inac je ako predtym, smeje sa, aj nahlas ale to jeho blabotanie mi chyba. Zvuky vydava len ked je na brusku, aj to skor asi sa jeduje ze tak nechce byt. Stretli ste sa s tym niektora?

pipinka4
12. nov 2014

To co tu vsetci pripisujete ockovaniu uz dieta ma v gebovh ockovanie za to nemoze.vsetko su geny.aj mne mala prestala blabotat a zase zacala a tak dalej. Mame vsetky ockovania a sme uplne fit.keby to bolo ockovanim mali by to vsetky deti nie? Nie len niektore.cize zaver znie geny alebo nezodpovedne matky co daju ockovat chore dieta.ale presne kto chce nech si da ockovat kto nie nech nie.kazdeho je to osobna vec

slavaf
12. nov 2014

@stangb S posledným odstavcom úplne súhlasím. Nie som žiadny fanatik, čo sa týka neočkovania, len si myslím, že by bolo načase, aby v našom zdravotníctve konečne bol individuálny prístup a to sa netýka len očkovania a len detí. Ale to som už poriadne odbočila od témy. V podstate som chcela mamičke poradiť, aby sledovala poriadne dieťatko, a keď sa jej čokoľvek nezdá, nech ide za pediatrom a nech sa poradí aj s odborníkmi. Očkovanie môže stále posunúť. A čo sa týka tej vety - mladšia robila v roku (čo je normálne, bežné) to, čo staršia AŽ keď mala dva a pol. Čiže nevyzdvihovala som mladšiu, ale zdôraznila som to, že staršia jednoducho meškala v činnostiach, ktoré už mala zvládať skôr...

silviaeli
13. nov 2014

@maminuska dobrý den..prosim vas kolko mesiacov ma vasa mala a kedy ste ockovali 1.krat?
moj syn ma 6m., a este stale sa to odklada, momentalne zubky, sopliky..
dakujem Silvia

ruthmaria
13. nov 2014

@pipinka4

ak je choroba v genoch, nemoze ako jej spustac fungovat ockovanie?

nezodpovedne matky? n- praveze lekari neberu ohlad na nic, ci je dieta chore, alebo sa narodilo predcasne, ockovaci kalendar treba dodrzat..tak sup vakcinu

maminuska
13. nov 2014

@silviaeli prvé očkovanie bolo v 16 týždni .

michaelkanr
13. nov 2014

Necitam ostatne prispevky, reagujem len na autorku prispevku. My sme museli jedno z prvych ockovani prelozit a prave v tej dobe sa maly strasne zmenil. v noci aj vecer plakaval, strasne vresky, mrzuty bol, vobec si neblabotal. s muzom sme hovorili, ze keby sme ho dali zaockovat, urcite by sme danu zmenu pripisovali ockovaniu. Ale kedze sme na ocko neboli, tak sme zistili, ze je to sice neprijemne ale predsa len iste vyvojove obdobie. Vsetko sa vratilo do normalu, syncek ma teraz vsetky ockovania (a bez komplikacii, len teplota) a je zdravy 🙂

pipinka4
13. nov 2014

@ruthmaria to uz neviem ale aj keby to dieta by malo tak ci tak tu chorobu skor ci neskor. Ako niesom lekar ale vazbe kazdu chorobu hned pripisovat ockovaniu je podla mna chore. Hm a ockovanie sa da odlozit aj o mesiac .vsetko sa da len treba komunikovat s lekarom..

curious_george
13. nov 2014

@ruthmaria neviem, akého lekára máte vy, no naša pediatrička si vždy dala záležať, aby si bola dostatočne istá, že dcérka je zdravá predtým, ako jej pichli vakcínu. rovnako tak viem od iných lekárov, s ktorými sme prišli do kontaktu, že v prípade predčasne narodených detí, alebo detí s komplikáciami sa očkovací kalendár upravuje.

ak ste so svojim lekárom nespokojná a máte pocit, že neberie na nič ohľad, tak ho vymeňte. no nehádžte všetkých do jedného vreca.

maminuska
13. nov 2014

@curious_george presne tak, ja som si vždy vybrala skvelých pediatrov, vždy deti dôkladne skontrolovali pred očkovaním a pokial bol len sopel tak sa neočkovalo .
Teraz má dcéra 5 rokov a mala by byt očkovaná ale má niekolko ložísk lišaju tak až ked to dáme do poriadku , tak sa zaočkuje , dovtedy povedal nie.

silviaeli
13. nov 2014

@maminuska dakujem, myslela som,ze tiež ste to odlozili tak ako my..

veriiii
15. nov 2014

@slavaf nemozes porovnavat ani surodencov, bratrancova dcerka zacala rozpravat slova v roku, v dva a pol bola bilingvalna vo vetach,tuto sikovnost zdedila po mame, druha dcerka zacala az po druhom roku..obe su ockovane..ockovanie, ani neockovanie neovplyvnuje ani nastup reci ani ine milniky vo vyvoji..ine je, ak ma dieta vrodenu predispoziciu.

slavaf
16. nov 2014

@veriiii Treba si prečítať všetky moje príspevky. Ako som napísala, treba to vidieť a zažiť. Regres vo vývoji je vec, ktorú vakcína spôsobiť môže, snáď nebudeme spochybňovať názor odborníkov...

veriiii
16. nov 2014

@slavaf co sa stalo tvojim detom ??nemozes aplikovat na ine deti..
Ja nevidim nic cudne ak dieta ktore je nadalej vesele prestan LEN pouzivat jedno blabotanie,a pouziva ine...ine je ak uplne zmlkne a je vyslovene apaticke..a v trochu vyssom veku je regres hlavne v chovani-kam aj recovy regres patri (nocnikove dieta sa pocikava zrazu, dieta co rozprava nechce rozpravat atd) je mozny, ide o o,ze dieta zacne nieco robit a zrazu nechce pretozde nebolo na to uplne zrele..alebo to spustilnejaky stres...nic nikto nepopiera,len nemozes aplikovat jedno na ine deti, ale ak ide o vakcinu, velmi rado sa zovseobecnuje..
co sa tyka regresu po vakcinacii je dosledkom encefalopatie,ide o tazky regres a ide o velmi zriedkavu komplikaciu ,ktora sa stava u predisponovanych deti(napr mitochondrialne dysfunkcie)-nazor odbornikov preto nespochybnujem-ale iste vidis,ze tu nejde o tento pripad...

slavaf
16. nov 2014

@veriiii Ja nezovšeobecňujem, len som si dovolila upozorniť, že aj takéto veci sa dejú. Tiež som tomu neverila, kým sa to nestalo. A dosť mi lezie na nervy, keď niekto, kto ani nevidel moje deti ma presviedča, že to, čo vidím na vlastné oči, nie je pravda. A mimochodom, nie len vážny regres vo vývoji môže byť následkom očkovanie, ale aj iných vecí, ale sú to aj tie menšie regresy. A keď sa toxíny konečne dostanú z mozgu, čo sa dá urobiť aj odložením ďalšej dávky očkovania, dá sa to do normálu. Ale myslím, že to už sme riadne odbočili od témy, napísala som zakladateľke len svoj názor a skúsenosť.

veriiii
16. nov 2014

@slavaf ano,ale mamka pise, ze dieta prestalo blabotat ,ale v dalsom prispevku pise ze nahradilo inym ,brrr, to akoze dieta nemoze prist po ockovani na ine hlasky? ,hlavne ak sa usmieva, a nespomina ziadne ine neurologicke potiaze, -to ktomu zovseobecnovaniu..
nechapem preco by jedno dieta zo surodencov nemohlo byt dopredu,ako pisem 2 ockovane sestry,jedna zacina ropzravat zrozumitelen slova v roku a druha v 2.5...ziaden posun to nie je..

slavaf
16. nov 2014

@veriiii Tak zrejme neurologička mojej dcéry nevie, čo robí a lekári na RÚVZ tiež nie. Ty si určite väčšia odborníčka priamo cez fórum MK. Keď raz píšem, že tam posun je, tak tam je. Alebo sa Ti zdá normálne, že dieťa sa na vyše roka vráti vo vývine dozadu? A tiež sme si po prvých dňoch a týždňoch, dokonca mesiacoch mysleli, že OK. A dieťa sa tiež normálne usmievalo a bolo veselé. Akurát, že sa tak trochu vrátilo dozadu... Ako som už písala, treba to zažiť a vidieť. Ale pokiaľ sa to týka niekoho cudzieho, tak sa to veľmi ľahko bagatelizuje, iné je to, keď sa to stane Tebe. A opakujem sa, chcela som len dotyčnej mamke poradiť, aby si to dieťa odsledovala, v žiadnom prípade som nechcela ani strašiť a už vôbec nie sa zamotávať do diskusie o očkovaní. V tomto budem zrejme aj naďalej veriť svojej neurologičke a nie fóru na MK...🙂

aristka
16. nov 2014

@slavaf z toho čo píšeš t ,že dieťa v prvých dňoch ,týždňoch a mesiacoch sme si mysleli ,že je ok .....nemáš pocit ,že ste si nevšimli ,že dieťa nenapreduje tj ,že nie ako píšeš ty ,že nastal regres ,nemal aký ak dni ,týždne ,mesiace bolo podľa vás ok,ale pritom nenapredovalo ,čo ste si nevšimli.....bolo to tvoje prvé dieťa....no pozerám ,že máš detičky tesne po sebe ,takže si si to nemohla ani všimnúť keďže ich máš rýchlo po sebe a mala si čo robiť....

slavaf
16. nov 2014

@aristka Po prvé - keď sa to stalo mala som iba jedno dieťa, druhé som dokonca ešte ani nečakala. Po druhé - prečítaj si moju poslednú reakciu, kde píšem o tom, ako daný stav zhodnotili lekári, po tretie - keď dieťa bľaboce v slabikách a zrazu prestane a nerozpráva vôbec asi to nebude o napredovaní, ale o regrese. To, že nám to došlo neskôr bolo spôsobené tým, že sme vtedy riešili hrubú motoriku a neuvedomili sme si, že reč sa stratila, áno asi to bolo tým, že to bolo prvé dieťa. Po štvrté - prestaň zo mňa robiť tu debila, čo nevie, kde je sever. Naozaj sa mi páči, ako ma tu na anonymnom fóre presviedčajú "odborníci", čo v živote moje dieťa nevideli, ako to, čo vidím a deje sa mi pred očami, nie je pravda. A mimochodom, nemienim sa hádať ani nikomu tu nič dokazovať. Téma je o inom, takže sa už k tomuto nebudem vyjadrovať.

aristka
16. nov 2014

@slavaf no vidíš bolo to prvé dieťa ,vieš aj keď chodíme k pedine ,tá nemôže odhaliť hneď ,že sa niečo deje a lekári robia úsudky a závery aj na základe anamnézy od rodiča a píšeš ,že ste riešili hrubú motoriku ,tak asi tvoje dieťa malo omnoho väčší problém .....plus píšeš ,že vidíš čo sa dialo a predtým píšeš ,že ste si mysleli ,dni ,týždne a mesiace ,že je všetko ok ......vieš práve cez net niektoré príspevky niektorých nickov sa zdajú dosť zmätočné raz je tak ,potom onak a keďže práve to ,že tvoje dieťa nevidíme a nevideli sme a neviem čo povedal lekár a nevidíme lekárske správy ,bohužiaľ z tvojich info máme len zmätok a beriem to ako subjektívny pocit ,rodiča .......a určite nie je namieste na seba použiť takú hrubé slovo a preto tu neustále opakujem ,aby mamičky komunikovali z lekárom ,ktorý pozná stav ich dieťatka a rodinnú anamnézu a nedali sa plašiť zmätočnými info od nickov ,ktoré ich dieťa nevidia a cez net nemôžu vyšetriť.... 😉

slavaf
16. nov 2014

Obávam sa, že jediné, o čo tu ide, je ma presvedčiť, že to, o čom tu hovorím, nie je pravda. Táto hra na slovíčka ma vážne nebaví, lebo ti uniká podstata. Dieťa malo regres vo vývoji po aplikácii druhej dávky hexavakcíny a synflorixu. To je fakt. A nehnevaj sa, ale preto, aby si mi verila, tu lekárske správy svojich detí dávať fakt nebudem. Podľa tejto teórie, by tu polovica príspevkov ani nemala byť. A ešte niečo. Podľa mojej neurologičky moja dcéra nie je s týmto problémom ani zďaleka jediná. Jediné, čo momentálne ľutujem je, že som do tohto fóra vôbec prispela, mohla som si ušetriť čas a blbý pocit, že vlastne všetci okolo mňa vedia, čo je môjmu dieťaťu, len ja nie 😠 ... Ale s poslednou vetou súhlasím. Mamičky by nemali vypisovať tu, ale poradiť sa s lekárom.

trogir
18. nov 2014

@terus00 mne dcerka prestala po ockovani v jednom roku papat. Do tyzdna od ockovania sme boli hospitalizovany , nakolko bola vyhladovana a dehydrovana, odvtedy mame obrovske problemy, ma 5,5 roka a musim ju krmit, aby papala, v skolke odmieta stravu, papa iba doma aj to len par jedal. Urobili z nej psychiatrického pacienta. Do ockovania papala vsetko, na jedlo sa tesila. Je to SVINSTVO!!!!!!!!§

irenkask
18. nov 2014

@slavaf
S touto úderkou na Mk nič nerieš ani nevysvetľuj, oni sa nudia celé dni a chodia sem jatriť rany utrápených rodičov.

Z toho čo sa tu nasajú ako upíri potom vlastne žijú a radujú sa vo svojich súkromných skupinách.
Ich príspevky odignoruj , nevysvetľuj , neodpovedaj ani nič nezverejňuj a nieto lekárske správy ktoré v momente prekrútia úplne naopak a zmanipulujú podľa seba.
Nejde im o objektívnu debatu a neporadia ti nič čo by si mohla využiť vo svojom živote.

trogir
18. nov 2014

@maminuska ...vidíš, aj ja mám "skvelú" pediatricku a dopadli sme zle. Trošku trápna poznamka.

zuzka_puska
18. nov 2014

@terus00 dala by som si urcite pauzu,toto dalsie ockovanie by som na tvojom mieste co najviac oddialila,ked mal takuto reakciu maly.... aj rok,ak sa bude dat.

maminuska
18. nov 2014

@trogir neviem čo je na tom trapné ? Vysvetlíš mi to ? 🙂

curious_george
19. nov 2014

@irenkask ale to, že vy prirovnávate očkovanie k vraždeniu, alebo píšete, ako po očkovaní na detskej onkológii pribúdajú pacienti rad radom... to je ok, všakže?

trogir
19. nov 2014

@maminuska .....kazda mamina sa snazi najst co najlepsieho pediatra pre svoje dieta, ale nikdy nevies, co sa stane. Takze mi Tvoje konštatovanie prislo trochu snobske a urazajuce druhe mamicky. Nechcem urazat, ale nieco sa vo mne ozvalo, pretoze tiez robim pre svoje dieta vsetko na svete a ani najlepsia pediatricka v okrese mi nezarucila, ze mi zdravotnictvo poskodilo dietatko.

zimmi1
19. nov 2014

@slavaf dakujem, ze si prispela, je mi luto tvojej skusenosti, ale je dobre vediet, ze kazda minca ma dve strany a aj tvoj prispevok moze niekomu pomoct.. a poniektore "pani najmudrejsie" si nevsimaj 🙂 🙂 🙂

maminuska
19. nov 2014

@trogir vieš ja nemám rada ak niekto používa výrazy ktoré nijak nekopíruju danu situáciu ,,, napríklad snobské čo je na tom snobské ? Čo je na tom od veci ? Je to presne k veci .. .vyber si dobrého pediatra ktoré dieťa vyšetrí pred tým než ho zaočkuje , úplne jednoduché. Ja som si ich vybrala. Bodka nič viac.
Tebe poškodilo , mne zachránilo najstaršiu dcéru a mnoho ďalším. To že ti nechce jest, prídi sa pozrieť na moju tretiu dcéru ktorá má 5 rokov a váži 14 kg ( dnes som ju vážila ), meria 112 cm , ja si však nemyslím že to má z očkovania. Tvoja možno má , je to o uhle pohľadu .

elizita
21. nov 2014

@lilly30 myslim, ze za nasich cias sa neockovalo proti tym istym chorobam ako sa ockuje teraz... a tiez su teraz aj ine kombinacie vakcin..