Je v poriadku, keď dvojmesačné dieťa nemá záujem o hračky?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

mám dvojmesačnú dcérku, ktorá nemá záujem o hračky.

Nechce nič chytiť. Keď jej prechádzam po prštekoch, tak nereaguje, že by chcela hračku chytiť. Keď sa jej prihováram, tak na mňa pozerá a smeje sa. Často nevydá žiaden zvuk. A to ani vtedy, keď na ňu hovorím len tíško. Pozerá a smeje sa. Občas povie grr aa ja ge. Ale nie často.

Je to normálne?

Pekne sa vie obrátiť z bruška na chrbátik. Pekne reaguje, keď ideme aj po miestnosti. Vidí nás, otáča sa a fixuje nás. Keď jej rozprávam a aj pomaly sa snažím, aby sledovala, tak sa snaží. Často nevydá ani hlások.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

či je to v poriadku a či pôjde o nejaké psychomotorické zaostávanie alebo nie, budeme vidieť ako bude dcérka starnúť a napredovať.

Hračky jej stále ukazujte, v ostatných aspektoch je veľmi šikovná - pretočenie, bľabotanie, úsmevy.

Takže mi to neimponuje ako nejaký závažný problém, čas všetko ukáže.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas