Prečo 8 mesačný syn prestal bľabotať?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

mám 8 mesačného synčeka a všimla som si, že pred mesiacom mi ešte hovoril mama, mňam, haaam, apa. Niekedy zopakoval posledné 2 - 3 písmenka z môjho posledného slova. Teraz nič. Iba ukazuje jazykom, ako si vie prdkať a vyplazé jazyk (nato nezabudol ). Neustále kričí úplne iným zvukom, silnejšie, mohutnejšie (je to podľa mňa pokrok) ako doteraz AAAA, EEEE. Celý deň ako keby stále niečo nové začne. Trvá to 2 týždne a potom s tým prestane. A ide na ďalšie.

Nechce robiť ťapi ťapi. A ani ma nenechá, aby som mu rúčkami robila.

O aký problém môže ísť?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

na ťapi ťapi má ešte času. Niektoré deti začnú skôr, ale iné pokojne aj po roku.

Celkovo nejde vôbec o žiadny problém, ale úplne bežný vývin dieťaťa. Ani to že teraz kričí namiesto bľabotania nevadí, je to naozaj úplne bežné.

Odporúčam Vám užiť si spolu Vianoce, nebojte sa, všetko je úplne v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas