Ako bezpečne prežiť očkovanie

peter952
12. máj 2016
Používateľ peter952 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od peter952.

Z knihy “ Ockovanie, jeho ucinky, nasledky a ich liecba 1. diel” MUDr. Ludmila Elekova

Pre zastancov ockovania, skratena verzia str. 105 az 109

- Respektovat nedonosenost, okolnosti tehotenstva a porodu.
- Neockovat v novorodeneckom veku.
- Pred akymkolvek ockovanim si precitat pribalovy letak vakciny.
- Dieta musi byt v dobe ockovania v uplnom poriadku.
- Dalsou kontraindikaciou su zatazove situacie.
- Ockovanie odlozte najmenej do 6 mesiacov veku.
- Pred ockovanim zaistite aby vase dieta malo dostatok vitaminu C.
- Vakciny nikdy nekombinujte.
- Odstup medzi vakcinami rozsirte na dva mesiace.
- Najlepsi homeopaticky liek po akutnej reakcii je Apis meilifica.
- Pri silnej a bolestivej lokalnej reakcii nezabudnite na chladenie.
- Reakciu po vakcinacii nikdy nepotlacajte chemickymi liekmi hlavne nie paracetamolom.
- Ked chcete alebo musite po ockovani podat nejaky alopaticky liek, podajte ibuprofen.
- Dieta po ockovani pozorne sledujte, zaznamenajte a lekarovi hlaste kazdu neobvyklu reakciu.
- V pripade chronickeho zhorsenia zdravotneho stavu nedavajte suhlas s dalsim ockovanim.
- Dieta ktore malo patologicku reakciu na vakcinu, I jeho surodenci by mali mat narok na individualny pristup.

anjika42
14. máj 2016

pri tom prvom mal teplotu 37,7 a pri druhom rozdelenom trochu stvrdnuté na stehienku - takže reakcie boli, ale také, o akých som čítala

evittam
14. máj 2016

Prečo vôbec táto téma vznikla - prečo by som mala mať problém bezpečne prežiť očkovanie, keď je také bezpečné a k životu nevyhnutné? 😕

adsumus
19. máj 2016

@evittam pretože existuju sekty a ludia, ktorí im naleteli, že očkovanie je nebezpečne a zbytočne, napriek vedeckým dokazom, viera nepusti.
http://hbockovanie.blogspot.sk/2014/04/co-vam-e...

chovancova27
19. máj 2016

@rhiannon tak si daj tie IQ testy spraviť 😉 ja nedám na homeo u dieťaťa dopustiť, už to že u detí fungujú vylučuje mýty, že je to placebo 😉

moni244
19. máj 2016

Jaj boze, stopnite niekto tohto cvoka 😀 ved on ani nevie, o com toci, nema ziadne argumenty, len sa odvolava na literaturu z netu 😀 a homeopatia? Celoplosne jeden liek? To co je za blbost? Ak uz niekto verite tomu placebo efektu, tak by ste mali vediet, ze kazdy pripad sa ma posudzovat individualne a nie nasadzat jeden "liek" vsetkym 😀 ale pre bio eko mami je toto to najidealnejsie. Inac aj moja mala reakciu po prvom a druhom ockovani, prespala konecne celu noc

mirkatb
19. máj 2016

chovancova27 Homeopatia je na princípe toho, že čím viacej zriedenejšie je liečivo, tým je účinnejšie. Čiže úplna blbosť.

sova76
19. máj 2016

@adsumus Na tej stránke je jeden krásny banner o tom, aké ťažké je z ľudí zoškriabať tie voloviny, ktoré sa na nich nalepia. A veruže je to tak.

rhiannon
19. máj 2016

@chovancova27 dala som si a mam 135. Ty mas kolko? ;)

chovancova27
19. máj 2016

@mirkatb
@rhiannon 🙂) baby nejdem tu svami riešiť homeopatiu🙂)) každá máme svoje názory, rozumy, spôsob myslenia a spôsob života, máme iné zdravotné probémy - alebo nemáme... ale ak zdravotné problémy nedajbože nastanú, a tam kde končí klasická medicína a človeku nevie pomôcť, verte či nie, siahate aj na iné riešenia... a zrazu zistíte, ako ste sa kedysi mýlili... ale to už každý musí zažiť sám aby uznal a pochopil... asi toľko k tomu 😉 😝 😀 krásny deň keep smiling 😎

alicka850
19. máj 2016

@dai
@buckeye baby,ze vas to este bavi ☺ v sme som dnes citala pekny clanok o homeopatii s MUDr. Celecom, kukam za aj na konovi sa riesi homeo. Pekny den vam prajem a kaslite tu uz na to. Komu niet rady...😆

buckeye
19. máj 2016

@alicka850 mozno praved od neho mam tu vytrvalost bojovat s bludmi 🙂

segga
19. máj 2016

Ako bezpecne prezit ockovanie? Zobrat decko k doktorke, podrzat ho pri pichani injekcie, pofukat boliestku a cestou domov kupit kopcek zmrzliny 😉 🙂

alicka850
19. máj 2016

@buckeye obdivujem tvoju vytrvalost,ale moc si od toho neslubuj ☺

alicka850
19. máj 2016

@segga si zabila 😂

alicka850
19. máj 2016

@chovancova27 ano, mas pravdu,kazdy musi zazit. Len skoda,ze niektori to zaziju len raz, lebo potom v dosledku svojej neinformovanosti a naivity umru.

chovancova27
19. máj 2016

@alicka850 JJ, každý máme právo vlastnej voľby a sme strojcom svojho šťastia... niekto sa rád napcháva chemiou, niekto to nechá na prírodu...🙂

buckeye
19. máj 2016

@alicka850 tak jasne, ale aj Dr. Celec mi toho vela dal. tak len posuvam dalej (jeho prednasky boli ako u Dr. Housa) 🙂

buckeye
19. máj 2016

@chovancova27 s homeom mam skusenot len sprostredkovanu, (este ked som bola dieta, mame to dali, ze nech skusi, nepomohlo), teraz ked do toho viacej vidim (biolog), tak viem aj preco, to ze to funguje u dietata (stale na urovni placeba) je normalne, dieta ma pocit blizkosti blizkeho cloveka, starostlivost, tak jasne, ze sa mu ulavi, ale ulavilo by sa mu rovnako aj keby si mu dala lentilku..a rovnaky princip je aj uz zvierat, ked s o zviera staras lahsie sa uzdravi..problem je v tom, ze ked sa porovnavaju skupiny liecenych s homeo a skupina, ktora si len mysli ze ma liek (v skutocnosti ma placebo) maju rovnaky stupen zlepsenia..dalsi problem je, ze homeopatika neprechadzaju suskami ako klasicke lieky, nemusia, lebo su oficialne vynate z lieciv, a su povazovane len za doplnok a tak nemusia splnat kriteria klasickych liekov, ked vyrobia nieco nove u klasického lieku prechadza liek urcitymi stupnami testovania, na ziveratach, na chorých dobrovolnikoch, na zdravých dobrovolnikoch etc..(klinicke testy zahrnuju tisícky ludi), ale u homeo to tak nie je, tam vyrobia, otestuju ci nie je kontaminácia a sup do krabicky a do lekarni..

chovancova27
19. máj 2016

@buckeye Ale u nás sa nejednalo o horúčky ani o bolesť zo zuba...🙂 ale je pravda, že nám pomohla holistická medicína spojená s homeo, homeo bol ako doplnok. U nás vyliečila obe moje deti z ťažkého ekzému a 38 ročného manžela, ktorý bol u gastrológov odpísaný na lieky 3x denne do konca života🙂 takže my nedáme dopustiť, ale ako píšem, každý si to musí prežiť a zažiť to zúfalstvo, ked lekár nevie pomôcť a niekto iný zrazu áno... 😵

buckeye
19. máj 2016

@chovancova27 u nas to tiez nebola bolest zuba, ale klasika ver a vira tva te uzdravi v tomto zohrava ulohu, psychosomaticke ochorenia sa lieca najlepsie placebom (uzivatel nemsie vediet, ze to je placebo)

chovancova27
19. máj 2016

@buckeye nechaj tak🙂 😀

alicka850
20. máj 2016

@buckeye to verim, ja som ho na zivo nemala moznost zazit,ale videla som par diskusii s nim a teda po dvoch hodinach sme si s muzom hovorili- to uz je koniec? Precooo? ☺

alicka850
20. máj 2016

@chovancova27 ja tomu verim,ze sa da liecit nieco aj bez liekov, lebo ked ma clovek motivaciu je ochotny zmenit vela veci- stravu,zivotny styl a myslenie. A bez toho to nejde. Takze verim,ze vo vasom pripade islo skot o vyliecenie podobnym stylom,nakolko u mnohych chorob je zmena stravy klucova. Ale hlavne ze ste spokojni,to je najpodstatnejsie.☺

sova76
20. máj 2016

Pri tej homeo... mne nepomohla. Rodičia robili všetko preto, aby mi v puberte pomohli. Nedokázali sa zmieriť s tým, že sa stalo niečo nenávratné. Pchali na tú dobu príšerné peniaze aj homeopatke na Kysuciach. Nepomohla. Ako hovori @alicka850, u zmeny životného štýlu, resp. stravy a myslenia, tam to môže mať "účinok". U mňa ide o problém trvalý, ktorý je možné upraviť životným štýlom a myslením, ale nie úplne z neho vyliezť. Takže, čo bolo možné, to som pre seba a okolie spravila. A výsledky sú vynikajúce, i keď problém doživotný, no stabilizovaný natoľko, že fungujem ako zdravý človek.

peter952
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moni244
23. máj 2016

@xxxxxnnnnn prosim pozri sa na tohto uzivatela a jeho neustale temy o ockovanie, dakujem

peter952
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moni244
23. máj 2016

@peter952 nervozna? Nie, len tu netreba trollov, co spamuju a nemaju vlastny nazor 😉

peter952
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dai
23. máj 2016

@moni244 asi na nu radsej nereaguj - ju nieco velmi zmrzacilo v mladosti, ockovanie urcite nie... nejaku inu traumu ale zazit musela... mozno ked nikto nezareaguje tak da konecne pokoj a pochopi ze jej psycho problemy nikoho nezaujimaju:-/ ja si stale myslim ze taketo spravanie prameni z nedostatku pozornosti a lasky v realnom zivote - to plodi iternetovych mrzakov a trollov☹