Dali ste dieťa zaočkovať proti meningokokovej meningitíde?

lenka110611
30. jún 2012

Čítala som o tejto chorobe, dokonca som videla nádherné deti ktoré boj s touto chorobou prehrali.. :(((( očkuje sa u pediatra? neviete čo to stojí? Ďakujem za všetky odpovede.

bielamacka3
3. dec 2017

Ja mám aj obavy z toho očkovania, aj sa bojím strašne choroby - lebo na očkovanie musí byť dieťa 100percentne zdravé a aj keď nebude vyzarať zdravý, ako viem, či náhodou v sebe nemá zárodok chrépky napriklad? To ho tyžden pred tým mám držať zavretého doma, aby nič nedostal? Pred MMR bol prechladnutý, akurát mu to skončilo tesne pred očkovaním a dopadlo to dobre, ale ak je to oško proti menin., by som neriskovala.

xxxxxnnnnn
3. dec 2017

Ahojte,

musím zasiahnuť do diskusie. Diskusia má názov Dali ste dieťa zaočkovať proti meningokokovej meningitíde?
Viac menej v každej diskusii diskutujú tí istí užívatelia, ktorí nerešpektujú názory ostatných. Dochádza tu k porušovaniu pravidiel Modrého koníka.

Ak si nie si istá alebo istý, aké príspevky zverejňovať môžeš a aké nie, pozri si náš Kódex správania (https://www.modrykonik.sk/rules-kodex). Pomôže ti zorientovať sa, čo je na Modrom koníku nežiaduce. Ak si nie si istá - istý, či je tvoj príspevok v poriadku, radšej ho nezverejňuj, preber ho radšej v súkromí s ľuďmi, ktorým dôveruješ.

Viď hneď prvé tri body Kódexu
1. Rešpektuj ostatné používateľky a pristupuj k nim s úctou.
2. Osobné útoky, vyhrážky, kyberšikana a obťažovanie sú neprípustné.
3. Vulgárne a obscénne vyjadrovanie sa je na celej stránke zakázané.

Dodržiavanie Kódexu správania berieme veľmi vážne. Proti správaniu a príspevkom, ktoré porušujú Kódex správania, slušné mravy, platné zákony, obťažujú ostatných používateľov alebo narúšajú kľudný chod stránky zasiahneme. Náš zásah závisí od vážnosti prehrešku. Z našej strany môže ísť o upozornenie používateľa, zmenu viditeľnosti jeho príspevku pre ostatných používateľov až po blokovanie prístupu na stránku.

Prosím vyjadrujte sa len k názvu diskusie a neodbočujte od témy.

Ďakujem za pochopenie, krásny deň
Adminka fóra

lenadka
3. dec 2017

@peter952 v tom že sú rodičia detí tlačení do očkovania svojich detí proti meningitide do úplne mimo, mňa nik netlačil, nie je to povinné očkovanie. Dokonca si to musíš sám zaplatiť, takže na to musí byť iná motivácia ako "dotlačenie"

kittykat22
3. dec 2017

@bielamacka3 ale vakcína proti meningitíde je "ľahsia" ako MMR. MMR je živá a navyše kombinovaná vakcína, kým meningokokové sú neživé a jednodruhové.

bielamacka3
3. dec 2017

veď popýtam sa lekárky, aj ako dlho pred nástupom do školky to treba

majka11051990
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bielamacka3
23. jan 2018

ja som našla túto stránku o očkovaní proti meningitíde, ale ešte som ju nečítala http://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-pro...

bielamacka3
25. jan 2018

vraj B typ je najhorší a proti nemu sa očkovať nedá...

Radka:

Prosím Vás a Nimenrix sa očkuje len raz? Mám 4-ročnú a ročnú dcérku. Tá štvorročná pôjde v septembri do škôlky. Mám jej dať Nimenrix? A aj tej ročnej alebo počkať? Aký je rozdiel medzi tým a Menveom v Čechách? Prečo má každý štát také rozdielne očkovacie látky? V zahraničí sú povinné očkovania a akou látkou sa očkuje tam?

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc.:

Už k meningokokovej vakcíne len skráka: Obidve vakcíny, ktoré uvádzate, chránia proti rovnakých štyrom sérotypom meningogkokov, bohužiaľ ani jedna z nich nechráni proti u nás najčastejšiemu sérotypu B. To je aj jeden z najdôležitejších dôvodov, prečo sa u nás s jej zavedením do povinného očkovania zatiaľ nepočíta. V iných krajinách môže byť situácia iná a tieto vakcíny sú zaradené v imunizačných programoch. Zatiaľ sa akceptuje, že nie je potrebná viac ako jedna dávka vakcíny. A mám zato, že všetky potrebné informácie pre Vaše rozhodovanie už máte.

lenadka
25. jan 2018

@bielamacka3 aj u nás sa dá doočkovať B ak si z BA tak to máš jednoduché tam je na to inštitút očkovania kde vakcínu majú.

bielamacka3
25. jan 2018

ok, díky

bielamacka3
31. jan 2018

Keď niekde v kolektíve vypukne toto ochorenie, tak atb dostanú iba členovia tohto kolektívu alebo aj rodinní prislušníci?

eli1302
3. júl 2018

@katharrina ahoj, vidim, ze ti nikto neodpovedal... Aj u nas na SVK stoji priblizne tolko. Akurat ideme dat zaockovat malu, cena 140eur

katharrina
3. júl 2018

@eli1302 Dakujem 🙂

dolem
14. jún 2021

Ahojte, obnovujem tému, uvažujeme nad očkovaním, Dr mi dnes povedala ze tou vakcínou ockuje iba cca 2 roky, to je nejaká nova, neviete?

luliu
14. jún 2021

@dolem je viacero vakcín, závisí na type meningokoka proti ktorému je ockovanie

manon1988
3. nov 2022

@lenadka Dobry vecer viem ze toto bola stara tema ale aktualne sa rozhodujem zaockovat maleho ale neviem sa rozhodnut ci nimerixom na ACWY alebo Bexerom co je proti B cku

eli1302
4. nov 2022

@manon1988 nase dievcata si bexerom aj nimenrixom,najviac vyskytujuce sa na Slovensku.tu tretiu co spominate sa tusim ockuje v inych krajinach,ci?nam toto dr odporucila

manon1988
4. nov 2022

@eli1302 takze ste davali aj berexo aj nimerix? a ktoru ste dali ako prvu ja som sklamana ze mi pediatricka nevie poradit vyjadrit sa k tomuto mam si vybrat ja vraj sa casto na SK neockuje moja neter je v NL a tam ich ockuju nimerixom tak som rozmyslala ze by som ako prvu dala bexsero a mozno neskor nimerix zial 2 pediatricky a nevedeli sa mi nejak vyjadrit tak som teraz z toho taka nijaka

manon1988
4. nov 2022

@eli1302 Nimerix je prori ACWY a berexso proti B cku to viem aj viem ze C a B su najviac B je sporadicky C je zriedkavo ale je silne

eli1302
5. nov 2022

@manon1988 ano,najskor sme dali bexero a asi po nejakom pol roku Nimenrix.

manon1988
5. nov 2022

@eli1302 dakujem a bolo to v pohode ? ja uz ani neviem ci mam dat citala som ze nieje iste ze sa vytvoria protilatky ale to je asi vsade pri kazdom ocko a ze ten Bexsero nieje voci vsetkym B ale teda asi ak dam tiez dam najskor to a potom po case mozno ten nimerix ( vacsinou u nas davaju nimerix mamicky ani nepoznaju bexsero a vela ich aji netusi co je meningokok) toto je pre mna taka dilema viem ze to nieje caste ochorenie ale ak sa stane ma to hrozne nasledky.. len maly bol konecne zdravy a zase ma sopel🙈 doteraz chory nebol 2,5 roka len zacala skolka a uz idu sopliky ale aj stolicky tak neviem ci teraz ockovat alebo pockat . Mam kopec otazok a som aj taka sklamana ze pediatri ani zastupujuca ani druha nevedia odpoved . Mam sa tozhodnut co chcem dat ak obe je to namne ktore a toto sa mi tak nepaci ze proste ani lekar nevie poradit

eli1302
5. nov 2022

@manon1988 ja som rozmyslala ako ty,tiez ze ved je tu na SVK toho malo,nase to nemusia dostat,je to aj dost drahe na obe deti,ale znamej zomrel 5rocny syn,opuchol mu mozog😔v lete,ked bola korona a nikam sa poriadne nechodilo,neboli ani v zahranici,boli to leto len raz na kupalisku.vsetky sme hned dali zaockovat svoje deti.dnes uz mas kadejake virusy aj zmutovane,ze nikdy nevies co sa stane.jasne nebudeme terwz z toho robit vedu,ze by sme nikam nechodili,lebo su choroby vsade,ale chodime aj na dovolenky do zahranicia,ja som sa bala a radsej som dala zaockovat.inak toto ockovanie je bolestivrjsie,aj ruka deti bolela dost dlho,ale inak v pohode radsej,ako by sa im malo nieco stat to by som si neodpustila

manon1988
5. nov 2022

@eli1302 neter dostala teraz Nimerix ma 14 rokov uz ako peockovanie v 4 rokoch dostala prve ale nemala nic ani ju nebolelo len teraz fakt neviem ktore dat skor ci bexsero alebo nimerix co je viac nebezpecne idem s malym teraz v decembri na 2 tyzdne k nim a rozmyslam ze tym ze su ako krajinca na C aY ockovany ze by som zvolila to B aj ked teda neni na vsetko jasne neni to caste a ja poviem uprimne maly sice ma povinne ocko ale napriklad sama nie som ockovana na kovid a nie som uplnym zastancom kade coho ale tato choroba ma teda desi hlavne teraz ked aj vidim ze uz tu mame kade koho migrantov len u nas v meste su plne ubytovne. Vam tak poradila dr ze mas dat prvu Bexsero?Vraj sa mozu obe naraz ale to mi povedala ze to neda max 2 tyzdne odstup . A z ocho ste potrebovali dve davky niekde som citala ze Nimerix staci 1 aj ti preplatila poistovna tych 50% kedy ste ockovali? nemali ziadne ,,nasledky” ako mna dtrasili aj tou mmr a v pohode ale maly je chvala bohu zdrave dieta teraz jak zacala skolka ma sopliky ale aj to je doma uz 2 tyzdne a zase ma takze to skor asi suvisi s poslednou stolickou co sa mu tlaci ..

eli1302
5. nov 2022

@manon1988 ano,prva bexero,tu horsie znasali.to su 2davky a potom nimenrix

manon1988
5. nov 2022

@eli1302 mali aj teploty alebo nejake vaznejsie vedlajsie ucinky viem ze sa nou moc casto neockuje a je pomerne nova

manon1988
5. nov 2022

@eli1302
a nimerix mali len 1 davku?

eli1302
6. nov 2022

@manon1988 nie,len ich bolela ruka