Aký máte názor na očkovanie proti meningitíde?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

v našom okolí sa vyskytli dva prípady meningitídy. Dnes mi naša pediatrická vravela, že vzhľadom na okolnosti mám zvážiť, či si nechcem dať zaočkovať trojročnú dcéru a 6 mesačného syna. Na jednej strane sa bojím, lebo táto vakcína sa tu bežne nepoužíva. Na druhej viem, že táto choroba mi môže dieťa zabiť.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

prečítajte si tento článok: http://www.sprievodcaockovanim.sk/odporucane-oc...

Môj názor je v podstate, že ak sa vyskytlo ochorenie v okolí, tak áno.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas