Dávate očkovať proti rotavírusom?

natinka86
26. okt 2013

Naozaj je to pre dieta lepsie?

atrami
16. nov 2013

Nedávali sme. Najstarší syn ich mal od 3 r. dva krát, boli sme na infúziach. Chcela som dať očkovať deti, ale lekárka mi vysvetlila, že ich je príliš veľa druhov a v očkovacej látke nie sú všetky obsiahnuté a ako na potvoru, môže sa nakaziť iným typom. Odporúčala, len ak sú deti v rodine chronicky choré.

katka1981
16. nov 2013

Odpoviem ti ako nezainteresovany clovek, co si precita vsetko mozne... toto ockovanie nemame. Pytala som sa nasej pediatricky a povedala, ze ona by nedala, ze mala n=moze chytit adenovirus a ten ma ronake prejavy. Tak som nedala. Zatial mala nikdy hnacku nemala, ziadny rotavirus zatial nechytila. Ale ona ma zakazane chodit do piesku pokial nie je zakryty, cize moze len doma alebo u znamych. Co chodia z skolky na ihrisko, deti sa hraju, moja sa piesku nechyta, je tak naucena. Mozno som sekera, ale mala to akceptuje, netrapi ju to a mozno vdaka tomu nic nechytila. Ale zas kadeco pochyta v tescu a velakrat si ruky ani neumyje, lebo neposluchne a naje sa, alebo zabudne sa umyt ajked jej to 3x poviem. To mas hop alebo trop. Kamoska dala dcere aj toto ockoavanie. Ved skus sa poradit s dr. ale podla mna ked ho nedas, nemusi si to vycitat. Tiez ockovanie proti chripke je hovadina. (Nie som v zasade proti ockovaniu, ale rotavirusy by som nedavala)>

elena9
16. nov 2013

Ja som lezala so synom na infekcnom a bolo tam 5 deti s rotavirusom z toho 4 boli ockovane. Takze za mna nie.

monika111111
16. nov 2013

my neočkujeme proti ničomu, a už vôbec proti rotavírom a iným nepovinným chorobám. Osobne poznám zo svojho okolia iba jednu mamičku, ktorej dieťa dostalo rotavírus, poležalo si 3 dni v nemocnici, je úplne v poriadku aj bez očkovania. Jeho malý organizmus to ľahko zvládol aj bez pochybných vakcín. Nepoznám žiadne mamičky, ktoré očkovali na rotavírus a ani žiadne ďalšie deti, ktoré ho dostali. Asi to nebude až tak častá a stráááášne nebezpečná choroba. Zasa iba bububu zo strany lekárov.

Príspevok od ani 3012 hore je úplne výstižný, pre istotu ho sem skopírujem lebo hovorí za všetko

" pokiaľ sa nezačalo očkovať na rotavírus, tak sme ani nevedeli, že nejaký existuje.
Starší syn očkovaný nie je(bude mať 10 rokov) a ani nemal nikdy infekčnú hnačku.
Pri malej (4,5 roka) sa vo veľkom začalo na rotavírus očkovať, nedala som, hnačku dostala ako 1,5 ročná a trvala cca 7 dní, zvládli sme to doma.

Pokiaľ sa nezačalo očkovať proti pneumokoku, tak taktiež sme nevedeli, že nejaký existuje... syn relatívne zdravý, videla som reklamu, kde nás varovali pred touto infekciou, pamätám si hluchého chlapčeka. Zľakla som sa a za poplatok 3200sk , som ho dala dobrovoľne zaočkovať.
Po cca 3-4 týždňoch dostal pneumokokovú infekciu, problémy s uškami, sople, priedušky... moja prvá myšlienka: "ACH , ako dobre, že je zaočkovaný! Sa oplatilo tých 3200 korún" emoticon (lebo kto vie, ako by to dopadlo, keby očkovaný nebol,že? )
Neskôr som na to prišla: dostal by ho vôbec, ak by som ho tým pneumokokom nenaočkovala???? emoticon
možno áno , možno nie....a možno by ho zvládol oveľa lepšie ako keby som mu s tými prídavnými látkami z očkovacích látok nepodkopávala imunitu"

alexandra5
16. nov 2013

moja 3 rocna mala rotavirus (ockovana nebola, v au je to nepovinne) a bolo to fakt zle ...
ale je to nahoda, takisto to moze dostat aj ockovane dieta.
dalsie deti tiez ockovanie niesu
musis si sama zvazit pre a proti,aj ked ide viac menej o biznis

chloe001
16. nov 2013

Nedali sme.

zaza218
16. nov 2013

Prvu dceru sme dali a druhe a tretie dieta nie, je to financne narocne

reni1512
16. nov 2013

my sme nedali...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz