Epidémia osýpok na SR - je bezpečné prísť sem s 13 mesačným?

diana20
12. júl 2018

Ahojte. Mam naplánované ísť na slovensko v auguste a teraz čítam všade, že sú osypky na východe, idem síce do Žiliny, ale mam trochu strach... Mladší syn má len 13 mesiacov a druhe očkovanie proti osypkam je až medzi 16. a 18. mesiacom.. Co by ste vy robili? Šli by ste?

slimstar
1. aug 2018

@erikavesela väčšina zaočkovanych - vy ste sa boli všetci preockovat, celá dedina, či mesto, alebo máš na myslí väčšina zaočkovanych v bývalom režime?

erikavesela
1. aug 2018

@adsumus ja poznam pripad z de, ked dve deti, ockovane zomreli, boli priblizne v.rovnakom veku a co bolo podstatne mali rovnakeho pediatra...zacalo sa zistovat, co sa stalo, ci pochybil pediater a ako...zistenia:...obe deticky boli v cakarni, ked este boli malicke a neboli ockovane, v tej istej cakarni sedeli aj dalsie dve deti, starsie, neockovane, presne od tychto dvoch deti babatka dostali osypky a uz nasledoval len zly priebeh az prisla smrt...ten lekar sa vtedy z toho zrutil...uz nechcelordinovat a nakoniec to predsa len zvladol...zacal opat ordinovat a dnes ma na ordinacii...NEOCKOVANE DETI NEORDINUJEM...pokial viem rodicov neockovanych deti sudili za nesplnenie si svojich povinnosti, ohrozenie verejneho zdravia a neumyselneho zabitia...

erikavesela
1. aug 2018

@slimstar ano, davala som sa aj.s manzelom preockovat, to co robia moji susedia neviem...evidentne nepoznas pojem kolektivnej imunity

slimstar
1. aug 2018

@erikavesela šak vakcina nefunguje, to nevieš? Bola nestabilná a zle skladovana + sa to musí obnovovať po rokoch. Kolektívnu imunitu tvoria ľudia, ktorí to ochorenie mali.

erikavesela
1. aug 2018

@slimstar nastuduj si prosim pojem...tu abybsi to nemusela hladat
Ide o taký stav odolnosti populácie, ktorá bráni šíreniu infekcie a vzniku miestnych epidémií. V ideálnom prípade vedie až k vymiznutiu (eliminácii) ochorenia v danom regióne. Z éry pred očkovaním vieme, že sa kolektívna imunita objavovala aj spontánne v dočasnej forme. Dialo sa tak po epidémiách osýpok či čierneho kašľa, keď dva - tri roky po epidémii bol zaznamenaný ich výrazne nižší výskyt až do doby, kým sa neobjavila nová populácia nechránených detí. Trvalú kolektívnu imunitu možno zabezpečiť len dlhodobým zaočkovaním značnej časti populácie.

slimstar
1. aug 2018

@erikavesela kolektívnu imunitu tvoria hlavne tí, ktorí ju prekonali a sú ročníky pod 1969. Zaočkovanych je tuším 65 percent z celkovej populácie. Očkovanie u všetkých co poznám a čo sú v okolí, nebolo znovu podstupene, ani obnovené. Osýpky dostal aj 4 x zaockovany človek, nejak to kuľha na 4 nohy. ;)

erikavesela
1. aug 2018

@slimstar zaockani zle skladovanou vakcinou...

zuska2001
1. aug 2018

bývame v žiline - žiadne osypky tu nie su

adsumus
2. aug 2018

@erikavesela je to príšerné, že deti zomieraju zbytočne a kvoli klamstvám, príšerné.

eva8
2. aug 2018

v Grécku a Taliansku sa tiež šíria osýpky a chodí sa tam na dovolenku. V lietadle do Anglicka plno Rómov - sú to zaočkovaní alebo nezaočkovaní prrenášači?

fitmama07
2. aug 2018

@erikavesela aj 5 ročne očkované dieťa ktoré ochorelo bolo očkované "nestabilnou vakcínou"? To sú už čo za drísty.....
Ja nechápem ako rozumný zmýšľajúci človek môže veriť médiám a tým srakoram ktore Markíza a spol. trepu ľuďom do hlav.. aj nemocničný personál ktorý ochorel (očkovany) bol očko nestabilnou vakcínou? Hlavne že práve očkovany mali horši priebeh ochorenia ako neočko jedinci....to že niekedy na osýpky ľudia umierali....umierajú aj dnes na zápal pľúc, chrípku a podobne...ale v dnešnej dobe pri tak ehm

..vysokej úrovne zdravotníctva riešiť to čo bolo.kedysi keď neboli možnosti ako dnes???? Omg
.. ľudia toto snáď nemyslíte vážne.... čiže sa dajme zaočkovať aj keď ochorieť napriek tomu môžem a nikto mi nezaručí ľahší priebeh (pretože ten by len MAL BYŤ ľahší ..mal.by byť neznamená že bude) plus si do tela natrepeme kopec kovov a sračiek (čo MÔŽE spôsobiť ďalšie dokrkvanie imunity a ako.vidime v praxi je tých prípadov čoraz viac) ....tak ďakujem pekne.....a očkovať pol ročné deti (Trebišov) na osýpky po tom čo sú očko v 3mes a z iba v 5mes

fitmama07
2. aug 2018

A zasa v 6 mes živý vírus???? Toto má byť rozumné ? Tomu môžu uveriť fakt len ľudia s kalerabom v hlave..

adula12
2. aug 2018

@erikavesela ja sa len divim, ze dokázali vypustit z huby vôbec taku teoriu, ze ockovali ZLE SKLADOVANOU vakcinou??? To by som komplet vsetkych zazalovala za ohrozenie zivota!!! Ked to tvrdia... Ved to je akoby vam davali jest pokazené, hnile maso a tvarili sa, ze to je normálne.

adula12
2. aug 2018

NIKTO NIKDY nedokaze ci ockovanie je alebo nie je ucinne. To by museli robit vyskum mozno s jednovajecnymi dvojickami zijucimi uplne rovnaky zivot s tym, ze jedno zaockuju a druhe nie. budu ich pozorovať cely zivot a vystavovat ich ockovanym chorobam a sledovat dane priznaky. Takže darmo tu je PRE a PROTI lebo nik nevie pravdu a nik sa ju nikdy nedozvie. Preto nechajte kazdeho zit svoj zivot!

tinaa64
2. aug 2018

@adsumus m tak isto detineocko a nc..super nie?

adsumus
3. aug 2018

@fitmama07 ochoreli tri sestry z celého očkovaneho personálu, ktorý bol v kontakte s chorými ludmi, jedna brala kortikosteroidy, osýpky pritom nakazia 90 neimunných ludí zo sto, takže asi ich len niečo chránilo pred chorobou.
@tinaa64 no neviem či super, lebo neočkujuci predsa neočkuju aby ich dietky mali doživotnu imunitu aj ked tomu neveria, že človek može byť proti chorobe imunny, ked má protilátky, nikdy to nikto nedokázal písali v tých jediných pravých mediach.

prevenar
13. nov 2018

zavan zdraveho rozumu ..

adsumus
22. nov 2018

@prevenar ano je to velmi bezpečné podla teba my ostaní ti ti velmi dakujeme, že nám choreju deti.

https://najmama.aktuality.sk/clanok/270542/11-m...

erikavesela
22. nov 2018

@adsumus nevysvetlis, clovek, ktory nechce nepochopi..takeho cloveka by odradilo snad len to, keby sa to, co je v clanku stalo jeho dietatu a potom malo dozivotne nasledky...co teda nikomu neprajem

adsumus
22. nov 2018

@erikavesela kvoli nemu by som nepohla malíčkom, píšem pre tých, ktorí mu až tak celkom neveria tie jeho bludy. a pre ich deti.

prevenar
22. nov 2018

@adsumus ..ved si ich zaockuj a budu chranene . 😉 places dobre ..ale na zlom "hrobe" .

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz