Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka7887
24. mar 2017

@adsumus TREBA CITAT CELY CLANOK A NIE ZACIATOK🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
24. mar 2017

@zdenka7887 čítala som celý, je to manipulácia, podsuva ludom klamstvo (že očkovane deti su choravejšie, nie su, to ti tu prizná aj maminka @evittam, ktora ma jedno dieťa zdrave a očkovane a druhe zdrave a neočkovane) a dava do suvisu veci ktore spolu nič nemaju.

adsumus
24. mar 2017

a ta nemecka studia, ktoru používa tento článok zistila, že neočkovane deti v skupine 9 až 10 ročných maju dvojnásobne vyšší vyskyt autizmu ako je populačný priemer.

adsumus
24. mar 2017

aha grafy sa nedaju davať to ako budeme viesť konverzacie

zdenka7887
24. mar 2017

@adsumus dava do suvisu veci ktore spolu nič nemaju? co tym myslis?

zdenka7887
24. mar 2017

@adsumus moja zlata,mam zaokovane a nezaokovane dieta a viem ,aky je rozdiel

adsumus
24. mar 2017

@zdenka7887 to že tieto deti ochoreli na nejaký vírus proti ktoremu sa neočkuje nemá nič spoločne s tým či boli alebo neboli očkovane, to by museli dať rovnaku skupinu neočkovaných a očkovaných do styku s virusom a ak by ochoreli len očkovane deti tak by sa dal vyvodzovať záver ale nie takto, pretože žiadne neočkovane dieťa nemuselo ani len prísť do styku s virusom a preto neochorelo, nie že ma lepšiu imunitu ako očkovane a tá studia ktorou sa ohána zdrapla skupinu neočkovaných detí, drviva vačšina do troch rokov a porovnala ich s celkovou chorobnosťou detí do 18 rokov, plus v skupine detí 9 až 10 ročných hlásili rodičia neočkovaných detí dvojnásobný vyskyt autizmu oproti bežnej populácii do 18 rokov.

radulkova
24. mar 2017

veď to očkovanie je len biznis, neverím že ešte niekto dnes verí, že na našej preludnenej planéte ide farmaceutickému priemyslu o to, aby z detí vyrástli zdraví ľudia s nepriestreľnou imunitou, logiku to nedáva, však? čím väčšie komplikácie po očkovaní, tým väčší zisk pre nich. jednoduché.. a smutné.. 🙄 takže očkovanie nikdy. dieťa si samo buduje imunitu, príroda nieje hlúpa, všetko je dokonale nastavené a keďže sme súčasťou prírody, naše telo je od narodenia múdrejšie ako všetky vakcíny sveta 👍

adsumus
24. mar 2017

@radulkova až nato, že dlžka dožitia stupa. slabo nás trovia. tvoje dieťa ak ochorie na tetanus a prežije to žiadnu imunitu mať nebude.

lauritka
24. mar 2017

@teegreen chybaju vakciny? Tak o tom neviem.kde to pisali?
A zase nemozu byt vsetci pediatri taki zli nie? A zamerne chcu skodit detom?
Potom nech vratia diplomy a zvládneme to aj bez nich.
Nechame deti nech sami prekonaju napriklad cierny kasel a osypky a budeme sa len modlit aby nemali ine komplikacie...
Preco mi vsetky tieto zvasty tak pripominaju jehovistov....
Chcem vidiet tu super imunitu u parmesacneho babtka.ked ochorie na nejaku infekcnu chorobu. Potpm budete prosit lekarov aby pomohli..alebo to nechate na prirodu.ved bud to prezije alebo nie

bobulazelena
24. mar 2017

@teegreen ja som dala najavo co, prosim ta? Ved ja som o ockovani nic nepisala 😂
Ale v podatate ano, suhlasim s povinnym ockovanim a samozreme,ze pokial je ockovanie v danom pripade a case kontraindikovane z dovodu choroby dietata, je rozumne v tomto konkretnom pripade neockovat a pockat, kym bude dieta ,,ockovatelne".

bobulazelena
24. mar 2017

@lauritka to o chybajucoch vakcinach je pravda...v spravach to bolo myslim

lauritka
24. mar 2017

@bobulazelena neviem.nehadam sa.ale zrejme to nebude preto zeby chceli prestať ockovat ako znela teoria.

lauritka
24. mar 2017

@bobulazelena a podla toho co pise teen mam pocit.ze uz vsetci padiatri su stelesneni dabli a ockuju aj deti v chripke..

krristin
24. mar 2017

Ahojte mamicky aky mate nazor na to ze mi lekari zaockovali male 1,5 r dieta aj napriek tomu ze ma pretrvavajici zapal v tele konkretne -ktory vyvolava zapal priedusiek. Mame diag.astmu broncho a hned po ockovani to prepuklo opat i ked mame lieky a inhalacie. Neviem ci neskoncime opat na ISKE po 3 ti krat....dakujem za nazor

bobulazelena
24. mar 2017

@lauritka ked ti poviem, ze jeden mne z najblizsich ludi z rodiny je pediater, tak sa so mnou uz ani bavit nebudes co? 😂

bobulazelena
24. mar 2017

@lauritka jaaaj no to nie. Bol to rovnaky problem ako ked je nedostatok nejakych lieciv...problem s dodavatelom alebo take nieco

bobulazelena
24. mar 2017

@krristin no pokial tomu tak bolo a dieta ockovali v case ked ockovane nemalo byt, co ja kedze nie som lekarka posudit neviem, tak je to problem konkretneho lekara a jeho postupu.

adsumus
24. mar 2017

@krristin prosím ťa to je aký pretrvajuci zápal, ktorý vyvoláva zápal?

lauritka
24. mar 2017

@bobulazelena a ako on reaguje na to cele?
@krristin existuje urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivosťou
Mozes dat podmet na presetrenie nespravneho postupu lekara.

krristin
24. mar 2017

@adsumus neviem tak mi povedala na imuno cca tyzden dva dozadu prisli vysledky brali asi 3 amp krvi. Proste ze je tam a moze kedykolvek prepuknut ani do skolky nemozeme. Dostali sme ampulky imuno pred ockovanim a zaockovat plus liek krajny keby prepuklo az neskoncime v nemocnici. Hned po ockovani na druhy den pohotovost a tam mi ho nakazali ten zachranny nasadit no nepreslo to. Tak cakame co bude...mesiac a pol dozadu sme lezali na Iske

bobulazelena
24. mar 2017

@lauritka haha...co myslis?
Okrem vysinutej mudr. Elekovej nepoznam ziadneho lekara, ktory by bol antivax

bobulazelena
24. mar 2017

@lauritka ale nie je obvodny pediater, takze s presviedcanim rodicov na ockovanie nemusi mat chvalabohu starosti.

adsumus
24. mar 2017

@krristin nepovedali ti nahodou na imuno, že dieťa je na niečo alergicke?

adsumus
24. mar 2017

@teegreen teba chcem poprosiť aby si ma prestala oslovovať v mužskom rode, som žena vadí mi to.

krristin
24. mar 2017

@adsumus ved ano aj to mame lieky...to nie je podstatne vsetko davam pravidelne aj inhalatori ci kvapky lieky a alergeny odstranene vsetko bolo ok a po ockovani na druhy den sa to spustilo.

krristin
24. mar 2017

@adsumus mame alergiu na psa a roztoce nonstop vetrame doma ziadna plesen pradlo stale ciste aj periny a ziadny pes o prechadzkach nehovoriac aj kvapky na alergiu...plus zapal co vyvolava tie priedusky aj na to lieky a inhalatori. Vsetko uziva pravidelne vsetko odstranene a po ockovani to zasa spustilo som z toho hotova