Kedy je najlepší čas na očkovanie proti žltačke?

petaba
7. feb 2008

Ahojte kedy je najlepsi cas podla vas dat zaockovat dieta proti zltacke, kedze je to tzv. choroba spinavych ruk? Nasa mala chodi dost casto do kolektivu a hra sa z cudzimi hrackam v detskom centre, nasledne si samozrejme dava rucicky do pusy. No silno pochybujem, ze tie hracky niekedy niecim cistili... 😒

rinuska
7. feb 2008

Na hepatitídu typu A sa môže očkovať až od 1 roka . Pokiaľ ale nevypukla epidémia, nemyslím si , že je to súrne potrebné.

petaba
autor
7. feb 2008

ja zatial rozmyslam ze proti comu ju dam zaockovat

eros
7. feb 2008

no je nove dieta tak si tam kuknite bo pisu ale nie vela otom naco by sa mali asi deti ockovat.teda ja som dala maleho na pneumokok potom chcem este dake aj proti zltacke tusim B

rinuska
7. feb 2008

proti B očkujú spolu s DTP - diftéria, tetanus , čierny kašľ + betahemol. streptokok a hepatitída typu B
Pokiaľ ale mamky nemáte chorľavé a rizikové detičky nedávajte zbytočne očkovať. Moja sesternica dala očkovať na pneumokoka a odvtedy sú 2 mes. chorí.Nie je to vždy prospešné. Dosť sú detičky zaťažené už povinným očkovaním.

petaba
autor
7. feb 2008

vsak to aj si to myslim, preto o tom uvazujem

revayova
8. feb 2008

ja som dala malu na hepku A zaockovat ked nastupila do skolky a som pokojnejsia. Este nas caka tretia davka.

petaba
autor
8. feb 2008

kolko to vyslo?

certica
8. feb 2008

ja chcem dat tento mesiac tiez maleho proti A, v marci ide do skolky

rinuska
8. feb 2008

Vakcína na A stojí cca 1OOO-1200,- Sk

petaba
autor
8. feb 2008

rinuska dakujem a v akych intervaloch sa ockuje?

bolulka
30. sep 2008

ahojte, date deticky zaockovat teraz, ked je v cechach tak vela ludi nakazenych zltackou? 😕

ikke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
titkovamiriam
16. okt 2008

kedze je uz na vychode tak sa ideme zaockovat vsetci-syna pred par rokmi ockovali tusim raz potom za 6t a 3m,alebo tak akosi,len uz neviem proti ktorej zltacke,tak pojdme dokine a uvidime.

k.a.t.k.a.
16. okt 2008

aj mne sa už vakcína chladí v chladničke 😀

katka.m
16. okt 2008

Môj starší už očkovaný je a dali sme ho keď chodil do škôlky. Tuším mal 5 rokov.

emjee
22. okt 2008

sofik • 1d • 16. okt 2008 o 09:37
Ahojte Dali ste niekto očkovat vaše dieta touto vakcínou, pretože tiež zvažujem a pediatrička mi to tiež navrhla, kedže je teraz dost rozšírená.

shela • 1d, 19tt • 16. okt 2008 o 11:47
sofik... este s tou vakcinou pockajte...ved aj tak nase deticky dostavaju dost vela vakcin v tomto obdobi...nemysli si ja niesom proti vakcinam ale je toho trosku privela...napriklad ja som bola zaockovana na hepA az v 15 rokoch...a som tu zdrava...

susik77 • 1d • 16. okt 2008 o 14:09
Ja som malu dala zaockovat teraz, byvame v Prahe a tu je zrovna dost rozsirena, aj u manzela v praci ju mal niekto Ja sa idem dat tiez zaockovat buduci tyzden. Tu je uz problem vakcinu zohnat, taky je dopyt...Ja som zohnala po znamosti. Dala som Vercu zaock. vcera, dnes som si vsimla, ze ma na tvari asi 3 vyrazky, nic ine...dufam, ze bude ok.

danu • 1d • 16. okt 2008 o 22:37
ja som nad zltackou ani nerozmyslala a dala zaockovat este pred 2 mesiacmi, v 13 mesiacoch. Myslim si ze je to dost zavazna choroba aby som nad tym premyslala.

titkovamiriam • 3d • 17. okt 2008 o 07:38
rano davali ze ak sa zaockujeme A aj B je to na cely zivot-tak nevaham dame sa doma komplet.,dovera nieco hrani ale aj keby nie nieje o com.

ankam • 1d • 17. okt 2008 o 11:39
ahojky aj my sme dali malu zaockovat este v lete ked sme isli na dovolenku tak pred nou nam lekarka radila ze to bude lepsie a aj ked pojde do skolky.....tekze sme dali prvu a za 6mesiacov je druha vakcina-takze nam to vychadza v decembri
Takze ja som ani na chvilku nevahala-ked to lekarka spomenula

sakura77 • 1d, snž • 17. okt 2008 o 14:23
keby sme neboli prave na druhej prevenarovej,tak ani neuvazujem,ale myslim ze najblizsich par mesiacov ho necham"vydychnut",dufam len ze sa to tu nejak moc nerozsiri

katy1979 • 1d • 17. okt 2008 o 15:01
my tiež ideme za 3 týždne na ockovanie proti zltačke. teraz nás ockovali tou povinou v 15 mesiacoch. tiež si myslím že je to dost závažné ochorenie a je to naozaj dosť rozsirene, co by potvrdila aj lekárka takže ideme sa dať zaočkovať. chodíme do kolektívu a aj MHD a bratislavský bezdomovci asi najzdravší nie su. my to teda radšej riskovať nebudeme.
kiahne ani chripku nedávame.

lienka55 • 1d • 17. okt 2008 o 15:38
Ja som sa na toto ockovanie tiez uz pytala, a dr. povedala ze az po roku.Rok sme uz mali ale v decembri nas caka operacia takze sa to ockovanie presunie az po novom roku.Ale urcite som za toto ockovanie!!!!

sofik • 1d • 19. okt 2008 o 14:20
a kolko stojí vakcína? Preplácajú niečo poistovne?

sakura77 • 1d, snž • 19. okt 2008 o 14:59
myslim okolo 3000 a asi sa nepreplaca,neviem

sakura77 • 1d, snž • 19. okt 2008 o 15:02
teraz som sa docitala ze jedna vakcina stoji 1350 pre dieta-ale davaju sa dve alebo tri

caruzo19 • 1d, 21tt • 19. okt 2008 o 16:30
baby,ktoru vakcinu teraz myslite?my sme ockovali havrixom 720zeby?,to je vakcina od 1 roka,davaju sa 2,ta druha po 6-12 mesiacoch po prvej.jedna vakcina stoji do 1000sk
pokial viem,tak havrix nepreplaca ziadna poistovna.myslim ze nejaku inu preplaca dovera,ale to som len tak niekde zacula

lindulak • 1d • 19. okt 2008 o 18:13
My sa akurat ideme dat zaockovat zajtra Havrixom, stala 940Sk, je potrebne dve. Co pocuvam, je to teraz dost rozsirene, najma na vychode. Chystame sa tam za rodinou za mesiac, tak dame uz teraz radsej. Tiez nejdeme ockovat proti kiahnam ani chripke, uz by toho bolo moc. A co sa tyka celozivotnej ochrany proti hep. A a B - plati to, len ak je dieta zaockovane myslim, ze do 15 rokov. U dospelych je potrebne preockovanie po 10-15 rokoch /pravdepodobne/. To vam presne nikto nepovie, stale sa to skuma. Ked som sa davala pred piatimi rokmi ockovat probi obom naraz, tak vraj preockovat po 5 rokoch a teraz mi takto povedali, ze este netreba. Pytala som sa v ockovacej poradni na mama a ja - tam je super dokina

dea • 1d • 19. okt 2008 o 19:59
ahojte.........tak my sme tiez uz ockovani proti zltacke, v stredu sme boli uz na preockovani a som rada, najma ked vsade citam aka je momentalne rozsirena...........no a keby ju dostala mala, tak by som si to cely zivot vycitala tak je chranena a ja spokojna

dea • 1d • 19. okt 2008 o 20:02
my sme davali hawrix a cena 940, su potrebne 2

sonoga • 2d • 19. okt 2008 o 21:54
ja som tiez ockovana proti A aj B. tam je odporucane ockovanie po 10-tich rokoch, ale najprv sa ma urobit odber, aby sa zistili protilatky. lebo vo vacsine pripadov netreba rpeockovavat. dokonca, ked bol clovek v styku s niekym kto mal zltacku typu A, tak sa tie protilatky este posilnili. ja som dala zaockovat proti A iba syna (Havrix, 924,-), kedze chodi do skoly. Dceru som nedala. Dam ju az ked pojde do skolky, resp. do skoly. Proti B netreba, lebo to je obsiahnute v zakladnom povinnom ockovani.
dovera asi preplaca Twinrix (proti A aj B), ale to je tak, ze v lekarni si zaplatite celu sumu a potom s blockom pojdete do dovery a oni to preplatia.

filipa • 1d • Včera o 14:51
dala som maleho zaockovat este minuly rok havrixom (potrebne su 2 davky), je to vakcina proti hepatitide A. hepatitida B je obsiahnuta v povinnom ockovani dietata (ako tu uz niekto spomenul). poistovna nam nieco (male) preplatila, ale naozaj neviem kolko to bolo (urcite zanedbatelne, kedze si to nepamatam). kedze patrime do kategorie 'crevnych' chorob, ani som o tom neuvazovala, cakala som, len ked maly bude dlhsiu dobu zdravy...
inak, niekde je tu na MK tema "Havrix A' ....

audreyd
22. okt 2008

my sme tiež dali malého očkovať proti hepatitíde A keď mal dva roky. sú to dve dávky s odstupom pol roka a jedna dávka stojí cca 1.000 sk. tiež sa bojím pieskovísk...

emjee
11. nov 2008

dasica • Dnes o 14:28
Ahojte maminy, davate deti ockovat proti zltacke? Ked vidim, ako sa nase v skolke "dokladne" umyvaju po WC tak mi ide mraz po chrbate...

helka11
11. nov 2008

My mame len 17 mesiacov, ale pediatricka povedala, ze tito drobci to najhorsie znasaju 😠 , takze odporuca.

dasica
11. nov 2008

emjee dik ze si ma nasmerovala...

ja uz som rozhodnuta, ideme na to...

zuzikmeduzik
6. apr 2010

zvazujem, ci dam maleho zaockovat proti zltacke typu A.
ma niektora mamina skusenosti s tymto ockovanim? mali vase deticky nejaku reakciu?
dakujem.

zuzikmeduzik
9. apr 2010

prečo je táto téma v bábätkách, keď proti žltačke sa môžu očkovať deti až od 1 roka?
milé admin, nepresuniete mi ju ? nechcem v batoľatách zakladať ďalšiu, ktorú mi aj tak zamknete a odporučíte ma na túto ( kde mi žiadna mamina neodpovie)...
Ďakujem.

bejkka
10. apr 2010

Ahojte ja som syna dala zaočkovať minulý rok, keď nastúpil do ZS a som rada, že som tak urobila. Už mali na škole infekčnú žltačku a asi tušíte prečo... Doktorka vravela, že vakcína poskytuje doživotnú ochranu a predsa človek nikdy nevie, je to choroba špinavých rúk - a predstava, že nechám dieťa týždne na infekčnom - no hrôza. Reakciu na očkovanie nemal žiadnu, dostali sme 2 dávky v rozpätí pol roka. Každá stojí asi 32 eur, no podľa mňa to stojí za to. pa

mauzos
16. apr 2010

My tiez uvazujeme dat malych ockovat. Ideme na dovolenku do Turecka a Dr. nam odporucala ockovanie. Mate niektora skusenost s tymto ockovanim u tak malych deti?

tigri
17. apr 2010

zuzik, moja dcerka dostala prvu davku v lete 2009 ako 2rocne, teraz jej pojdem dat pichnut druhu davku (byvala teraz chora, takze sa skor nedalo)...reakcia nebola absolutne ziadna (na ine povinne vakciny zvykla reagovat)....osobne budem kludnejsia hlavne kvoli skolke, kam ju dufam zoberu od septembra...ak sa nemylim garantovana ucinnosti je 5-10 rokov ale predpokladana dozivotne

vefi89
31. máj 2010

môj drobec bude mať čochvíľa 3 mesiace a v susednej dedine sa rozmohla žltačka, teda zákonite sa dostane aj ku nám, nakoľko im pozatvárali obchody. a čo mám teraz ja ako matka tak malého dieťatka robiť, aby sme sa tomu vyhli?? 😲

tara2
17. jún 2010

caute, aj my uz mame vakcinu Havrix 720 v chladnicke, dnes som ju kupovala a stala 25,51€ 🙂

adka12
26. júl 2010

baby rozhodujem sa, že dám dcéru zaočkovať proti žltačke typu A. Je to vhodné, nemá to nejaké vedľajšie účinky?

bubinko83
9. feb 2011

ahojte,
chcem sa spytat kolko stoji toto očkovanie a či sa picha iba na jeden krat alebo sa chodi aj na preočkovanie? Ake boli reakcie? My nebyvame vobec chori a nechcem to pokazit očkovanim.Dakujem za odpovede 🙂

bihan
10. feb 2011

@bubinko83 cena je ako spomínala Tara vyššie 25 aj nejaké drobné, očkujú sa dve dávky, druhá pol roka až rok po prvej.