Ľutujete, že ste nedali zaočkovať?

Je niekto taky?
andrea_l
4. jan 2014
Nie, neľutujem.. Práve naopak, stále sa viac a viac presviedčam, že to bolo veľmi dobré rozhodnutie.. 😃
monika111111
4. jan 2014
nie, neľutujem, jedine to, že staršie dieťa je zaočkované, poznám ľudí, ktorí dali očkovať a teraz ľutujú, ale cesty späť už niet, bohužiaľ pre detičky
tindilindi
7. jan 2014
NIE NELUTUJEM! Treba sa trosku zaujimat co je vlastne lahkovaznost, ci to, ze nenastudujem nic a verim doktorom, ktory vlastne vo vacsine pripadov vobec netusia co v tych vakcinach je, resp. na letakoch nemusi byt zverejnene co vsetko sa pouzilo pri vyrobe vakciny a co z toho tam ostalo, spusta chemikalii, hlinnik, ortut, rakovinotvorne bunky... naozaj to chceme davat do teliciek nasich malych uz 3-mesacnych deticiek? Reakcie typu, ze aj my sme vsetci zaockovani a nic sa nestalo..., naozaj sa nic nestalo??? a alergie, astmy, alzheimre a nekonecne mnozstvo roznych civilizacnych chorob, odkial su? A este dalsia vec, naozaj ste si taky isty, ze ockovanim ochranite svoje deti pred tymi chorobami? Prosim co ste ockovali alebo nie, pozrite si tuto prednasky Anity Petek, ktora velku cast svojho zivota zasvatila hladaniu pravdy o ockovani:
http://www.youtube.com/watch?v=TkyzEUmmWK4
Prosim zobudme sa konecne! Dakujem. MIER A ZDRAVIE PRE NAŠE DETI
zuzulka558
7. jan 2014
oddnes urcite nelutujem ze je ockovana ked som pozerala spravy ze cigani maju mumps a ide to vzduchom
ajka30
7. jan 2014
@zuzulka558 a kde je ten mumps? dufam, ze nie u nas na zapade.... Proti mumpsu malu este ockovanu nemas, to sa ockuje az v 15tich mesiacoch....
zuzulka558
7. jan 2014
@ajka30 michalovce a humenne,,,ja som myslela celkovo ockovanie lebo uz ozaj nevieme co ti cigani vlastne maju,,
marika39
7. jan 2014
My sme zaočkavaní, druhú plánujem tiež dať , pretože nikdy nevieš kde sa v živote dostanú a najmä ked si predstavím ako teraz vo všetkých cigánskych osadách nemusia očkovať deti a čo kadečo odtiaľ môže prísť...
Vyjadrenia typu doktori nič nevedia a naozaj sa nič nestalo?? No neviem na čom dotyčná zakladá tieto svoje názory ale napríklad vdaka očkovaniu neumierajú ľudia u nás na tuberkulózu alebo potrebujeme aby sa to znova vrátilo.
silvinuska6
7. jan 2014
nie nelutujem urcite nie
ajka30
7. jan 2014
@zuzulka558 no, ved to je na tom to najhorsie, ze zrovna skupiny, ktore by to ockovanie potrebovali najviac na to absolutne kaslu.... ]-(
zuzulka558
7. jan 2014
@ajka30 ich nikto nenahana a mal by to je na tom smutne
trend270
7. jan 2014
Mna by skôr zaujimalo, či ti, ktorí šíria mumps na východe boli ockovani. A mali by sme nejakú empiricku skusenost, vsakze?
viki1987
8. jan 2014
Mam 5 mesacnu dcerku, a 1. očkovanie za sebou...ale asi aj posledne... tiez sa priklanam k nazoru - neočkovať ... odporucam precitat - http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-oca...

V Bratislave cca pred mesiacom na zakladnej skole , ktoru navstevuje synovec vypukol cierny kasel. Zaujimave je, ze deti su proti nemu zaockovane..ja sa len pytam, aký ma potom ockovanie zmysel...?
Očkovanie je len dobry ,,kšeft " pre velke farmaceuticke spoločnosti a samozrejme zabezpecuju aj dobre provizie nasim p. doktorom...
Taktiez je dost zarazajuci fakt, ze staci takpovediac zaplatit pokutu a uz sa dietatko nemusi ockovat.... je to hyenizmus...
veryhappy
8. jan 2014
@tindilindi suhlasim 🙂....argumenty rodicov typu, ze nezaockovane deti ohrozuju zaockovane nie je argumentom, pretoze, ked su ich deti zaockovane, preco sa boja ? 🙂
lukra
8. jan 2014
@marika39 hm, len na tuberu sa uz neockuje 😉 takze cca 1-2r.nam pozomieraju?
marika39
8. jan 2014
@lukra no dúfam že nie. Myslím si že to opodstatnenie malo, a o tom aké následky bude mať neočkovanie, sa môžme porozprávať o pár rokov, ked to už bude jasné . Obávam sa najmä skupiny ľudí, pri ktorých kombinácia neočkovanie + žiadne hygienické návyky je dosť nebezpečná.
nikimax
8. jan 2014
Neočkovanie neľutujem- dieťa je absolútne zdravé, ešte nemalo ATB x-) ....To, čo ľutujem a sakramensky je očkovanie u starších dvoch detí, mať tieto informácie 10 rokov dozadu, ach jaj..... :-p
smejkaa2
8. jan 2014
@veryhappy svätá pravda
smejkaa2
8. jan 2014
@smejkaa2 Mne dr.detska povedala,že ked nedam dieta ockovat nevezmu mi ho do skolky medzi zdrave ockovane deti.Ved coho sa maju co obavat ked su tie deti ockovane?povedala,ze kedysi bolo vo vakcinach tolko bordelu a ze teraz su bezpecne.Zarucuje sa?Podla mna je to obrovsky kseft a je na matke ci da alebo neda dieta ockovat 😇
kbeata
8. jan 2014
@zuzulka558 najviac nakazenych mupsom je zaockovanych 1 davkou,cize deti do cca 10 rokov
najmenej nakazenych su deti od 0-2 rokov
kbeata
8. jan 2014
@tindilindi
@veryhappy teraz najnovsie bezia take vydieracske,bezohladne informacie zo strany proockujucich,ze ti,ktori nedavaju ockovat, ohrozuju deticky,ktore zo zdravotnych dovodov ockovane nemohli byt 😞 och joj,kam to ti ludia speju,co vymyslaju taketo natlaky |-|
lukra
9. jan 2014
@marika39 to hej, kedze tam toto malokto riesi.
veryhappy
9. jan 2014
@kbeata su to neskutocne hluposti, preco potom napr.v Belgicku je iba jedno ockovanie povinne? A v rakusku je to dobrovolne? Slovensko je vseobecne medzi prvymi v eu v uzivani liekov vseobecne. Je to hanba 😞
womankc
9. jan 2014
Mňa by veľmi zaujímal Váš názor na očkovanie dievčat proti vírusom tuším HPV je to ,č o spôsobujú rakovinu krčku maternice?????? Teraz sme vo veku, kedy nás to čaká. Menila som kvôli tomu aj zdrav. poisťovňu. Najprv som bola jednoznačne za, ale teraz nie som o správnosti presvedčená, neviem , podľa prečítaných doporučení sa prikláňam k tomu, že nedáme očkovať. Máte tu niekto osobnú skúsenosť , či nejaké rozsiahlejšie poznatky o tomto očkovaní??? Chcem sa správne rozhodnúť....................... :-|
quaxi
9. jan 2014
Nezaockovala som dceru na pneumokoky a lutujem to. Uz mam dohodnute, ze ked konecne vyzdravie, tak to doockujeme. Niekolkokrat do roka skonci na ATB (zapal priedusiek alebo pluc) a zakazdym vdaka pneumokokovi, pomedzi to ma 3 tyzdne do mesiaca zelene sople a velmi zle kvoli tomu spi, takto ju vlastne ani nebudem moct dat do skolky a ist pracovat, co si uz ani nemozeme financne dovolit... Syn to ockovanie tiez nema (vtedy nebolo povinne) a nikdy s tym nemal problem, mali sme v okoli zopar problemov s tymto ockovanim v kombinacii s hexou, tak som to vtedy odmietla, lebo som to povazovala za zbytocnost. Keby som vedela ako to dopadne, dala by som to, aj ked nie naraz s hexou, ale na striedacku. Je mi jasne, ze podla protiocko fanatikov mame urcite zakazdym nejaky iny kmen, nez sa ockuje, a po zaockovani bude chora este viac 😃 ale ja tomu neverim, takto mam stale pocit, ze ju chuderku trapim chorobami, ktore vobec nemusela mat. Mozno nam ockovanie vobec nepomoze, ale nemyslim si ze uskodi, a pomoze aspon mne, budem mat lepsi pocit, ze som spravila vsetko, co som mohla. Dcere som odmietla aj TBC, to bolo vtedy tesne pred zrusenim a odmietnutie nam odporucila samotna pediatricka, to povazujem za dobre rozhodnutie.
adsumus
9. jan 2014
@womankc Nejaké info nájdeš v našej skupine Povinné očkovanie a jeho zmysel. http://www.modrykonik.sk/group/1838/
nikimax
9. jan 2014
@womankc V Amerike po HPV vakcíne mladé baby padajú ako muchy. Na YouTube.com máš niekoľko príbehov vážnych poškodení a úmrtí mladých zdravých dievčat.....gardasil vaccine victim.....Ja by som ho nedala dcére, ani keby mi za to zaplatili..... :-p :-p |-| |-| Viac k tomu niet čo dodať..... |-|
stanislavao
9. jan 2014
@kvietok2021 nikto vam asi nenapise, ze lutuje, ze nedal zaockovat. to sa opytajte tak o 10-15 rokov. ano cigani maju mums, minule mali zltacku. vdaka Bohu, ze moje deti su ockovane.
kacena4
9. jan 2014
@kvietok2021 ja naprl lutujem ze som nedala zaockovat deto proti ovcim kiahnam. mozno blbost ale dcerka mala taky silny priebeh, ze sme skoncili v nemocnici na antivirotikach a je poznacena na cely zivot - ma jazvy aj po tvary, ktore jej budu pripominat, ze prekonala kiahne.
mozno si nechcela pocut takuto lutost ale je to nieco podobne, len lahsi odvar

tiez lutujem, ze nebolo zaockovane predcasniatko specivakcinou sinagisom, a nasledne dostalo RSV (virus) a ma nasledky na cely zivot, a ked poviem nasledky myslym tym vazne diagnozy.... ano lutujem to

poucis sa z toho a das si zaockovat dieta????!!!! alebo je to len dalsia blba diskusia o nicom ]-( ]-( ]-( ]-( ]-( ]-( ]-( ]-(
womankc
9. jan 2014
@nikimax no však práve to ma presvedčilo o tom ešte pouvažovať a pohľadať info, nakoniec ani moja dlhoročná gynekologička mi to neodporučila - že OK môžem, ale že podľa nej efekt nie je taky a nie je ani žiadna štatistika účinnosti tu a tak . ďakujem za názor
fra
9. jan 2014
@womankc jedna kamaratka je lekárka na onkologii (takže predpokladam že sa celkom vyzna prave v tejto teme) , inak je dosť veľkou priaznivkyňou očkovania, jej decka maju aj nejake nepovinné očkovania a prave toto očkovanie proti HPV považuje za zbytočné - davala k tomu dosť racionalnych argumentov, len to už bolo pred pár rokmi takže si to poriadne nepamatam, každopadne ma presvedčila.... ale podstata bola tuším v tom, že druhov tych virusov je obrovske množstvo a očkovanie je len proti mizivemu percentu z nich a že nie z každeho virusu sa vyvinie rakovina krčka maternice, takže zodpovedny sexualny život je proti tej chorobe asi tak tisickrat spoľahlivejší ako toto očkovanie... a tuším tiež spominala nejake negativne dosledky tohto očkovania

Začni písať odpoveď...

Odošli