Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

moira19
17. jan 2012

Sprava z fb, viete o tom nieco viac? : "dievcata segra mi vola ze vcera zase zomrelo z toho isteho okresu ako Katkine...malo 16mes.."

halienka
17. jan 2012

@jerryjanka fúúúha, to je iná inteligentka, ak si myslí, že niekto sa rozhodne neočkovať len na základe "módneho trendu" 😖 a ešte ako argument hodí, že doktorkine deti ochoreli na mumps 🙄 a čo? Pomreli alebo zostali postihnutí? No ja aj brat sme tiež mali mumps a žijeme a obaja máme deti 😅 V celom tom príspevku, čo ti napísala nie je jediný relevantný argument - nuž čo, aspoň vieš s kým si 2 roky debatila 😀 a s tým kojením je to podobné, ja beriem, že je to určite najlepšie ak to ide, ale zas to až tak glorifikovať...no neviem. Moja tiež bola kojená len 6 týždňov, ale prvý krát mala sopeľ v 10. mesiacoch keď jej išli prvé 2 zuby, aj ten jej za 2 dni prešiel. Švagriná kojí stále, ale malý úž mal v 2 mesiacoch ATB, a to bola skalopevne presvedčená, že kojené dieťa nemôže ochorieť aj keby chorý človek priam naň kýchal. Určite kojenie pomáha predchádzať ochoreniam, ale tiež to nie je všemocné.

eaka
17. jan 2012

@prevenar Neviem, či Ti to tu už niekto napísal, ale mesiac nesvieti... 😉

denduska
17. jan 2012

@moira19 nestraš ma, som v tom istom kraji 😕 😕 😕

moira19
17. jan 2012

@denduska Vraj to bolo aj v telke. Snazimsa dopatrat, ale zatial nic.

kostka211
17. jan 2012

Ja som asi pred mesiacom stratla byvalu spoluziacku zo strednej a bavili sme sa, ze ktora mame kolko deti, ona mi hovori, ze ja som mala 3, dve dievcatka a chlapceka...zarazilo ma, ze o tom hovori v minulom case...povedala, ze ked mal 3 roky, zaockovali ho, naco nasledne ochrnul a po dvoch mesiacoch zomrel...zasadne to zmenilo moj nazor na ockovanie, keby sa toto nedajboze stalo mojmu dietatu , asi zabijem toho, kto ockovanie nariadil ako povinne..

zuzana76
17. jan 2012

@prsky my podobne, nastastie s tou chorobnostou a tiez este dojcim

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

@jerryjanka
CO BOLO SKOR, vakcinacia alebo dieta? 😀

eaka
17. jan 2012

@prevenar ok, moja reakcia ohľadom mesiaca bola duplicitná, prosím ignorovať, nemala som to tu ešte celé dočítané... 😉
Inak v hádke ohľaom povinnej školskej dochádzky max.súhlasím a nevidím v Tvojich príspevkoch nič, na to by bolo treba reagovať nejak pohoršene...
Ale zase mne sa už tiež stalo, že som mala potrebu na niektorý príspevok reagovať a bola som jediná, kto daný príspevok takto vnímal...

prevenar
17. jan 2012

@eaka
heh.. ano, myslim,ze sa to tu uz riesilo 😝 ..takze uz nemusim odpovedat znovu 😎

dufam,ze sa ti prispevok pacil. vidis, niekto vidi, niekto nevidi ..co s tym narobis 😅

vefi89
18. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko jednoznačne vakcína 😀
lebo keby nebolo vakcíny, všetci by mali mumps a rubeolu a tým pádom je celý svet neplodný..... takže určo nemohhli byť prvé deti 😀 😀 😀 😀

vefi89
18. jan 2012

@shakti9 ja mám stále pocit, že nechápeš celkom, čo sa ti snaží prevenar povedať... 😝

vefi89
18. jan 2012

mám pocit, že s tou hexou to ide pekne dole vodou
"Tak dnes ideme na kontrolu.minuly tyzden sme boli ockovane hexou a o 3 dni moja LUcy total zahlienena.mam naozaj strach.dr pri vysetreni len povedal:pro pana krale,tak cakam co sa bude diat.dufam len ze sa z toho moje srdiecko dostane... "

denduska
18. jan 2012

@moira19 keď o tom budeš vedieť viac, napíš prosím.

prsky
18. jan 2012

@halienka no neviem..s tym kojenim som ja za vsetkymi 20timi... je lepsie davat prirodzene ako umele a nielen kvoli prachom ale aj kvoli tomu, ze nevies, co v tom UM je strcene..a vela bab nedojci aj keby mohlo, len co sa objavi mensi problem, ktory neriesia, alebo riesia s osobou, ktora vie o tom prd, ale ma pred menom MUDr. 😝 /tym ale nehovorim, ze kazdy mudr. o dojceni nic nevie - ale tych, co o tom vedia, je malo ... sorry za OT, ale ked sa tu bavi aj o strave a zdravom style zivota obcas, tak toto podla mna k tomu patri

sofhia
18. jan 2012

@prsky hehe si to presne vystihla. 😉 ..ale Prsky, vies ake to je vyhodne pre tu matku nedojcit? dieta prespi dost casto dlhsie v noci ako nase kojene, maminky si mozu kludne uz od najutlejsieho veku odbehnut kam chcu na ako dlho chcu, ved UM spravi hocikto...a nehovoriac o tom,ze asi to niektore zeny aj otravuje.boze, pamatam si ako som v prvy mesiac kojila ze STALE,mama bola z toho hotova moja, ze malu si rozmaznam 😀 a hra sa krasne sama vacsinou, co nie kazde dieta, a ten pocit intimity ked sa kojime, aj ked uz mame dobre cez rok je nadherny, vtedy je moje dievcatko opat babetko 😀

halienka
18. jan 2012

@prsky veď aj ja som za kojenie 😉 ja som to len porovnávala s tou chorobnosťou, že to nemusí byť vždy totálna záruka, že dieťa neochorie 😉 🙂 a hrozne nemám rada také komentáre, keď nejaká mamička napíše napr. Maličký 3 mes. má soplík, ako odsávať? A jedna s odpovedí je: Nekojíš? Tak to je jasné že má sopeľ 😠 To sú proste také hlášky za milión a proste mi to niekedy pripadá, že už sa to kapánek v niečom preháňa. Ja si zas myslím, že kojenie je výhodnejšie, nie len finančne, ale aj celkovo, to vláčenie tých termosiek s vodou teplou, studenou, prášku furt všade, v noci sa proste človek musí postaviť z tej postele a ísť to prychistať, nemôže jednoducho dieťa k sebe priložiť na posteli a kojiť...a to samozrejme nehovorím a ostatných ďalších benefitoch, ktoré z toho vyplývajú 😉 🙂 len ja za to nemôžem, nemám rada extrémy ani na jednej ani na druhej strane. 😉 🙂

didulka85
18. jan 2012

@halienka v Amerike sa s tym nedrbkaju. Maju UM po porciach v sacku a zarabaju studenou vodou. 😀

halienka
18. jan 2012

@didulka85 Vážne 😀 a ja blbec som ešte aj s teplomerom behala 4 mesiace všade 😀

didulka85
18. jan 2012

@halienka vazne... Skoro som odpadla. Ja este aj teplotu vody vo vani meriam. 😀
A ked som sa pytala na ockovanie, tak som dostala odpoved, ze ockuju, nevedia co, veria lekarovi. 😀 😢 😀 😢

vefi89
18. jan 2012

@didulka85 to tí američania? 😕

manof
18. jan 2012

Toto MUSÍTE vidieť:

Usmievavá zubatá vyzýva na očkovanie proti chrípke:
http://www.slobodavockovani.sk/news/usmievava-z...

manof
18. jan 2012

@moira19
Neviem o tom nič, ale ak by si vedela vypátrať, boli by sme Ti vďační.

vefi89
18. jan 2012

@manof 😀 😀 😀 😀 😀 toto dobre pobavilo 😀 to musel spraviť nejaký obr..... keď to nedomyslel 😀😀😀

tean
18. jan 2012

@heimdalls
ocividne si este neabsolvoval posedenie pri vetvicke, ... vlastne priestupkove konanie.
Ty sa mozes ohanat cim chces, ale svoju pravdu mozes dokazat iba na sude.
Kludne mozes prist aj s desiatimi pravnikmi, vysledok bude rovnaky ako bez pravnika.

heimdalls
18. jan 2012

@tean - Škoda....myslel som, že tá vyhláška bude menší oriešok, risknem to aj napriek tomu, aj keď tých potenciálnych 331€ by som určite dokázal využiť rozumnejšie.

moira19
18. jan 2012

@manof @denduska TOTO SOM NASLA: "takže bližšie info: dalsie babatko z okresu Namestova zomrelo na to iste ako xlapček...malo 16mes....a presne tie priciny ako jej syncek zomrela na meningitidu...presne malo aj tie flaky ako Katkin syn...segra maju znemeho sanitkara tak im to vravel...ked bude mat vase babo horucky radsej si idte na pohotovost...vysoke horucky,kasel,sople...ze vraj im v sanitke zomrel...vola sa to meningitida....vraj nevedia, či je to z očkovania nevedia ze vraj sa slovenskom nejaky virus siri a ze to bolo aj v spravach"

vefi89
18. jan 2012

@moira19 😕 😕 😕 môžeš dať link, odkiaľ to čerpáš?

denduska
18. jan 2012

@vefi89 z FB ak som dobre pochopila

@moira19 díky...ale začínam sa báť.. 😨 😨 😨

moira19
18. jan 2012

@vefi89 Je to z fb, jedna z neockovaich skupin: http://www.facebook.com/?ref=logo#!/groups/3227...