Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
21. jún 2012

@manof no vidíš, a najhoršie na tom je, že ešte za to berú aj prachy (narážam na príspevok o doktorkách RUVZ Levice) 😖 ale to tak bolo vždy, takí sa mali vždy dobre, oni to vezmú ako prácu, prd ich zaujíma, čo sa v skutočnosti s tými deťmi deje, veď to je aj pri pediatroch tak, taký nejaký psychologický účinok toho,že oni to majú prikázané z hora, je to ich práca a radšej sa nebudú zamýšľať nad tým, či to naozaj nemá než. účinky (lebo čo keby zistili, že ozaj má?! - radšej nevedieť 😖 - nerozmýšľať, vykonať a basta) Vôbec ich netrápi, že 80% detí má ľahké než. účinky ( hyperaktivita, dyslexie, poruchy spánku atď), 60% ešte aj stredne ťažké než. účinky (exémy, poruchy imunity, potravinové alergie...) a 10% detí veľmi ťažké (napr. autizmus, cukrovka, rakovina...) veď prečo by ich to aj trápilo, jednoducho to nepripustia a hotovo, veď prečo by pripúšťali takéto niečo, ak nie sú schopní pripustiť, že dovtedy úplne zdravé dieťa, ktoré zomrie 2 dni po očkovaní to malo z očkovania, tak asi ťažko pripustia čo len o piaď "ľahšie" prípady... ☹ Ja by som na takú robotu veru nemala žalúdok, keby som mala čo len štipku pochybnosti...
Inak v tejto súvislosti ma napadlo, že prečo by si mal ty ich presviedčať o škodlivosti, nech oni teba presvedčia o neškodnosti, veď stačí pozrieť do príbalových letákov a je jasné, že neškodné nie sú, lebo inak by v kolónke "nežiadúce účinky" nebolo napísané vôbec nič, ale taká vakcína neexistuje, že áno. A ak tam je napísaná čo len jediná vec, tak vakcína škodlivá môže byť, keď je tam napísaných tých možných komplikácií 10, tak neni o čom diskutovať...ale predpokladám, že ty si sa už asi stretol s kadejakými argumentami, tak asi už máš kadečo doskúšané, ale to sú asi ľudia čo komunikujú ako svedkovia jehovovi (nikoho sa nechcem dotknúť ale oni fakt mali odpoveď na všetko 😀 )

bobocka
21. jún 2012

@kkomtesa tak ja potom nechapem na co sa vobec manofa pytas,ze ci je ochotny sa nakazit ciernym kaslom a potom sa nedat ockovat,ked sama pises,ze po nakaze ciernym kaslom sa uz nepreockuvava.
pokial sa nedava ockovat,tak je mu asi jasne,ze nakazenie mu hrozi (aj ked asi tak akoze zajtra v lote vyhra 😝 )a toto riziko na seba neozkovanim berie.teda otazka mi pride byt uplne zbytocna 😕

zuzana357
21. jún 2012

ahojte, dnes mi prislo rozhodnutie z RUVZ v Trnave - pokuta 300 eur a 16 eur trovy konania:-/ dcerka nema ziadne ockovania, takze som cakala tuto sumu / ale mam zlavu z plnej vysky za TBC🙂
rozhodnutie ma 15 stran... furt to iste dokola....idem poziadat o splatkovy kalendar...nebudem vynakladat usilie ani peniaze na vopred prehraty boj...v Trnave to je vzdy takto...
tak len : NECH SME ZDRAVI !!!

syla
21. jún 2012

@zuzana357 nech ste zdraví!!!
Pekne si napĺňajú štátnu kasu!

syla
21. jún 2012

@zuzana357 aká zľava z TBC? To majú sadzobník na jednotlivé choroby 😀

prevenar
21. jún 2012

@zuzana357 ahojky

1) to mas 1rozhodnutie ..alebo to mas po odvolacom konani ?
2) je niekde zverejnene ako si odmietla , co ti napisali a tak ? rad by som si to prezrel .
3) urcite sa treba odvolat ak to nie je pokuta po odvolani.
4) ak to nemas zverejnene bola y si ochotna mi to poslat na mail ? -tvoje odmietnutie aj ich rozhodnutie. . staci to odfotit nejakym digitalnym fotakom (nie mobilom 🙂 )
5) ta pokuta je uplne protizakonna treba vyuzit co sa da na jej nezaplatenie. tie peniaze skoncia na reklamu na ockovanie 😕

petot
21. jún 2012

@tara Lenže na ochranu pred slnkom treba zase najmä B6 (pyridoxín). Niacín (B3) je zase potrebný pre opravu poškodenej DNA. A tvrdí sa, že žiadny B-vitamín by sa nemal sám osebe dlhodobo užívať vo veľkých dávkach, lebo by došlo k nerovnováhe ostatných B-vitamínov v tele, a že preto treba vtedy užívať aj B-komplex. Krátkodobo to možno nevadí. A ďalšia vec je, že celkovo B-vitamínov nemáme v strave nejako extra veľa.

Nehádam sa, len diskutujem 😉

petot
21. jún 2012

@bobocka @kkomtesa Lenže ani vakcína nechráni pred nakazením baktériemi ktoré spôsobujú čierny kašeľ! Prinajlepšom zmierňuje príznaky ochorenia, aj to len niekoľko rokov po poslednom očkovaní (odhady hovoria bežne o 3-7 rokoch, u dospelých ešte menej).

petot
21. jún 2012

@stastnamamulka Odmietnutie poučenia je Tvoje právo podľa zákona, ale nijako to neovplyvňuje posudzovanie odmietnutia očkovania.

stastnamamulka
21. jún 2012

@petot ok,dakujem,zasa o nieco mudrejsia 😉

bobocka
21. jún 2012

@petot no mne islo hlavne o to,ze samotna otazka nema hlavu ani patu kedze sa kladie cloveku,ktory ma na ockovanie taky nazor aky ma a ak by aj just ochorel na cierny kasel a v sekunde zmenil nazor na ockovanie,tak preockovanie v case prepuknutia choroby nie je mozne...tazke mne islo len o to,ze sama otazka je zbytocna a nelogicka

zuzana357
21. jún 2012

@syla ...no v case ked sa mala narodila sa este ockovalo TBC a teraz ked sa riesi moj priestupok uz nie, takze preto mi akoze nedali plnu sumu 331 eur pokutu🙂

zuzana357
21. jún 2012

@prevenar ahoj, je to prve rozhodnutie, argumentovala som v podstate vsetkym co je uverejnene na stranke slobodavockovani.... su tam zverejnene myslim 2 rozhodnutia RUVZ Trnava , dokonca aj potvrdenie rozhodnutia po odvolani UVZ ... takze myslim ze by sa to vsetko len dookola kopirovalo...moje argumenty a ich protiargumenty....idem to naskenovat a bude to zverejnene na stranke slobodavockovani...nemam prachy na pravnika, takze na sud by som to nedala...nech sa zadrhnu!
ja som si tak pre seba povedala: ak to ma byt suma za ktoru malej kupim zdravie tak sa to oplati🙂

prevenar
21. jún 2012

@heimdalls ..popripade toto posli tej kamaratke s tym dietatom s ekzemom ..okrem ineho je tam pekne vysvetleny proces ako kortikoidovy krem sposobuje cukrovku , okrem ineho.

http://www.softress.com/eczema_information.php

+ nech si da do googla toto "eczema and vitamin deficiency" a precita si prvych 10 stranok.

+zaroven je velmi dobre pozriet sa na "paleodietu" - vynechanie zo stravy vsetky obilniny - muka, cestoviny, chlieb atd. , mlieko - mliecne vyrobky, atd + vynechanie potravin sposobujuce zapaly -rajciny , jahody, fazula, soja, sosovica

+ a toto urcite nie su jedine metody ako seriozne bojovat s ekzemom. (zastavenie ockovania, detoxikacia atd, atd. )

-aj ked pripustam,ze je jednoduchsie napatlat dieta nejakym kremom a nechat vsetko na "lekara" . 😕

prevenar
21. jún 2012

@zuzana357 ... tak to sa potom urcite odvolaj , na to ziadneho pravnika nepotrebujes. oni vacsinou pokutu daju , ale je velka pravdepodobnost je ju "bratislava" zrusi v odvolani. nemas co stratit.

uz si nespominam co je na slobode, ale co si spominam bolo tam vela veci, kt. su sice pravda, ..ako bunky z plodov, hlinik , ortut atd.. ale z hladiska konania je to uplny nezmysel to spominat, lebo jedine co spravia ,je ze vyhlasia , ze studie dokazali ,ze ockovanie je bezpecne a tym vsetky lekarske argumenty zmetu zo stola.

-podla mna jedine s cim sa da pracovat su existujuce zakony + jasne sa vymedzit, ze ty suhlasis s ockovanim , len akurat nesuhlasis s konkretnymi ockovacimi latkami , ktore evidentne mozu mat vazne neziaduce ucinky. atd.

mozno si skus radsej pozriet toto >> http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_... a na zaklade toho sprav odvolanie.

-dnes sa "zadrhnu" s tym ,ze dostanes pokutu ...a "zajtra" s tym ,ze ti odoberu dieta. kto si mysli, ze ked nebudete klast maximalne mozny odpor tomuto bezpraviu ,ze sa zastavia pri nejakych pokutach je cisty blazon. tito ludia nemaju ziaden limit, limit je tam kde im ho spolocnost stavovi ..ak by mohli tak zajtra vas upalia na namestiach aj s vasimi detmi o tom nepochybujte ani na okamih. ludia ktori za fasizmu viedli tabory, rozne lekarke "vyskumy" a pod. nevznikli uderom nejakeho datumu, ze. 😕 😕 😕 😕

prevenar
21. jún 2012

kto ma zaujem , dnes som nasiel na Jonesovi podla mna velmi zaujimavu diskusiu o zdravi a farma priemysle.

"Medical Industry Nightmares with Dr. Peter Glidden"

https://www.youtube.com/watch?v=PUFr7n7snzo
prevenar
21. jún 2012

@petot "Odmietnutie poučenia je Tvoje právo podľa zákona, ale nijako to neovplyvňuje posudzovanie odmietnutia očkovania." hmmm ☹ ..ok a ked k tomu pridas odmietnutie konkretnych vakcin to by nieco ovplyvnit mohlo, nie ?

tara
22. jún 2012

@petot jasne, suhlasim, velmi dobra diskusia. ale hovorili sme o kliestoch, a tie sa vyskytuju aj vtedy, ked slnko nesvieti, tak preto som argumentovala na ten B-komplex. Samozrejme B-ecka maju svoj obrovsky vyznam, ale tiez mozu narobit aj problemy v tele. takze preto som pisala o nich ako o dvojsecnej zbrani. a suhlasim aj s tvojim nazorom 😉

tara
22. jún 2012

@petot a este, hlavne som pisala, ze treba uzivat tesne pred pobytom, kde je vyskyt kliestov vyssi, nie preventivne tyzden, dva...to je zbytocne a zatazujuce. staci naozaj den pred odchodom a potom v dni, ked sme v problemovom uzemi. 😵

didulka85
22. jún 2012

@prevenar kortikoidy a cukrovka? Nestras! Saru som tym mazala 2 mesiace a cukrovky sa bojim ako certa. U mna sa caka, kedy prepukne a teda aj Sara ma predpoklad.

bobocka
22. jún 2012

@didulka85 davala si malej kortikoidy? to vtedy ked bola po ockovani vyhadzana?
ja osobne som teraz objavila kawar kozmetiku a celkom sa mi pozdava.je to na prirodnej baze z mineralov z mrtveho mora.uz mame doma,no pouzivat sa len zacalo,takze overenu dobru skusenost este nemam.

didulka85
22. jún 2012

@bobocka nie, po ockovani nam nedali nic, len nas vyhnali z ordinacie.
Po mesiaci od narodenia sa vyhadzala, isli sme na kozne(velka chyba) a tam nam dali kortikoidy. Po 2 mesiacoch som ich vyhodila.

prevenar
22. jún 2012

@didulka85 😲 ..no, ja osobne by som ju tym fakt nemazal za ziadnych (tym myslim ZIADNYCH) okolnosti. je to skutocne cesta do uplneho pekla. -1) ekzem sa na beton vrati v este vacsej sile 2) hrozi poskodenie pecene a vnutornych organov 3) moze to vyvolat astmu a dalsie alergie 4) moze vyvolat cukrovku - co ej pekne vysvetlene v tom clanku 5) a bohvie co este 😕 😕

bobocka
22. jún 2012

@didulka85 no mne sa misik vyhadzal po druhom ockovani v 3 mesiaci a kozna tiez samozrejme povedala,ze to je AE,nezajem ze dieta po ockovani a tiez nasadila kortikoidy.no ja som nedala.vtedy by som dala si ak by to malemu vadilo,keby ho to svrbelo,palilo,bolo zapalene.no nic,maly to nijak nevnimal,ziadne znamky ze by mu to vadilo,tak som kortikoidy pekne krasne odlozila a natrela ho modrou indulonou 😝 .dnes by som kortikoidy uz nedala ani keby boli fakt fyzicke tazkosti,lebo viem,ze kortikoidy nic neriesia,len zatlacia problem spat do tela,navonok to vyzera,ze je to fajn,no skor ci neskor sa to zas prejavi.dr bola vtedy vytocena ked som jej na kontrole povedala,ze mast som malemu nedala,normalne to jej ego urazilo,trubka je to.a pritom videla rapidne zlepsenie uz po 2 tyzdnoch aj bez kortikoidov.pretoze samozrejme o AE neslo,ale bola to kozna reakcia na ockovanie.(aj ked vtedy som si to este stale nespajala a az ozaj neskor mi to do seba zapadlo jak puzzle)
vobec sa ti necudujem,ze ked bola sara taka male,ze si hned vypanikarila a verila lekarke s kortikoidmi.pri takom malom miminku sa kazda maminka zlakne.a zvlast ked je prve,to vzdy rodic berie nejak citlivejsie 😝
co si vtedy malej dala? locoid?

bobocka
22. jún 2012

@prevenar vsak ona ju uz nemaze 😉 to bolo davno,sara je uz velka slecna 🙂

prevenar
22. jún 2012

@bobocka ..o to lepsie 😝 ..cim menej tym mensia sanca poskodenia a opacne samozrejme.

bobocka
22. jún 2012

@prevenar vsak hej.ale vies ako to je,rodic sa uci za pochodu.manual k dietatu nedostane nik a silne pochybujem,ze sa najde rodic dietata,ktory by s rukou na srdci povedal,ze ani jeden krok ohladom zdravia ci vychovy dietata by nevzal spat.ja osobne mozem povedat,ze je niekolko veci,ktore by som riesila inak vediac to,co viem dnes.

didulka85
22. jún 2012

@prevenar to sme este ako tak verili klasickej medicine.
@bobocka jasne, Locoid crelo sme miesali s ichtiolom, samozrejme fenistil kvapky. U nas to nebol ani AE, len mi vsetci hovorili, ze jedneho dna AE bude mat, lebo je na to predpoklad. Tiez ju to nesvrbelo. Len sme jej zbytocne davali svinstva do tela a zatlacali problem dovnutra. Pricom ten najvacsi problem bola posrata Lovela. A pritom sa mi na koznom dusovali, ze na Lovelu nemoze byt citliva.
Aspon som zistila, ze na koznom vedia velke hovno.

didulka85
22. jún 2012

@prevenar @bobocka teraz je zasa vyhadzana. Boli sme u nasich, kde jej mozno niekto strcil do ruky nieco s mliekom, alebo sused si postrekol zahradu a Sara zjedla streknutu ceresnu, do toho sa dost poti. Boh vie... Aj sa skrabe ako opica, ale kym to nie je strasne, tak jej nedam ziadny liek. Ona sa z toho dostane. A za tyzden ideme k moru, to jej vzdy pomoze.

prevenar
22. jún 2012

@didulka85 presne ako pises .. ist s AE ku koznej je ako ist s pokazenym pocitacom k elektrikarovi 😀 ..ekzem je autoimunna porucha a nie kozna choroba. tiez nam chvilu trvalo kym nam to doslo 😀 ..ale kortikoidy sme nedali nikdy.

tiez vsetky zurili ako sysle , aj detska, aj alergologicka ..heh, dobre som sa pobavil na nich. kozna nezurila, lebo tam sme sa uz nikdy neobjavili a ani neobjavime 😀