Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alenka600
16. sep 2012

@zaockujteajslnko Vie sa ako vznikol ten slavny mytus s hrdzavym klincom a tetanom?

liviadanova
16. sep 2012

Zdravím Vás, akú najdlhšiu dobu môže lekár stanoviť medzi očkovaním hexou a pneumokokom? Ďakujem!

olivia6
16. sep 2012

@alenka600 asi podobne ako spenat a nadmerny obsah zeleza 😀 😀 😀

careamell
16. sep 2012

@alenka600 alebo asi tak, ako mne dnes babka povedala, daj malému kocku cukru, obsahuje veľa vápnika. To sú také tie pradávne povery, čo raz jedna babka povedala 🙂

prevenar
16. sep 2012

@liviadanova ahoj, ..podla mna 100 rokov. ^O_0^

prevenar
16. sep 2012

@alenka600 @careamell ..moj najlepsi typ je ,ze ludia ani dnes nechapu rozdiel medzi otravou krvi a tetanom ..toboz pred 70+ rokmi 😝

karinka10
16. sep 2012

Dobry den, vedel by mi niekto odporucit pediatra v BA, ktorý je zhovievavý k názoru neočkovať prípadne zostaviť iný očkovací kalendár?

liviadanova
16. sep 2012

@prevenar 🙂

mimave
16. sep 2012

@karinka10 prave tato otazka trapi aj nas doma, tak by som sa tiez rada k niekomu dopatrala.... 😖

prevenar
16. sep 2012

@karinka10 neexistuje INY ockovaci kalendar .. je len jeden boh (ze vraj ^^ ) a jeden ockovaci kalendar ktory kreuje Najvyssie Ockofasisticke Politbiro (NOP) . DOKONCA ani lekar nema moc vytvarat vlastne ockovacie kalendare.

na druhej strane, mozes napisat IP @manof , mozno ti poradi niekoho kto nie uplne spolupracuje s NOP ^^ 🙂

tean
16. sep 2012

@liviadanova
je to vec dohody medzi tebou a lekarkou. Ked sa pozries na ockovaci kalendar, tak zistis, ze mas mantinel stanoveny nasledujucim ockovanim. Treba si vsak uvedomit , ze najlepsie by bolo to mat priblizne v strede medzi hexami.
Proste znizit pravdepodobnost akutnej toxicity.

Aj ked, ked si zoberieme v uvahu, ze hlinik je dlhodoby stimulant imunity, tak z toho vychadza, ze aj oddialena vakcina bude ako booster davka pre pripadne zapalove reakcie. Ale to uz je ina kapitola.

pre uplnost uvadzam kalendar:
http://detskechoroby.rodinka.sk/viac-o-ockovani...

prevenar
16. sep 2012

@liviadanova ..uz dlhsiu dobu sa cudujem preco je nazov tejto temy pre ludi tak matuci "Nesúhlas s povinným očkovaním" hmm ..za ten svet na to neviem prist ^^ ..ale k veci , vychadzal som len z toho ,ze lekar ako vyssia bytost vyvolena vyssou mocou moze stanovit takyto casovy usek. dokonca verim, ze moze stanovit akykolvek casovy usek. 😎

prevenar
16. sep 2012

@liviadanova @tean ..jaj ! na toto som zabudol ! ..treba sa rozhodne vyhnut akutnej toxicite ..a presunut dieta do obdobia miernejsej toxicity ^^

" ze hlinik je dlhodoby stimulant imunity" ty blaaho ! to fakt ?! tak to ked budem najblizsie chory, dam si vstreknut nejaky hlinik, nech mi stimuluje imunitu 😵 😵 😵

brumka111
16. sep 2012

@zaockujteajslnko zltacka typu C neexistuje, ale existuje hepatitida typu C! A to ochorenie nie je vobec zanedbatelne. Ja sama som sa z hepatitidy C vyliecila po tzv. chemoterapii. Aky mam nasledok teraz po vylieceni? Dozivotny, a to, ze nezvladnem vykonat tolko veci a neviem byt v pracovnom tempe bez ustania a trochy oddychu. Potrebujem viac oddychovat ako clovek, ktory to ochorenie neprekonal. Ja som mala stastie, mnohi sa uspesnej liecby nedockaju a nepodari sa im vyliecit. Proti tomuto typu neexistuje ockovanie, ale existuje proti hepatititde typu B. No, prezila som toto ochorenie, ale ako uvazujem , tak uvazujem, tak svoju dceru som proti tomu ockovat nedala :-}. Ma za sebou prvu hexu, druhu hexu uz nema, ale je ockovana len na tetanus, zaskrt, cieny kasel.

zaockujteajslnko
16. sep 2012

@brumka111
tahanie sa za slovicka ci hepa alebo zltacka..... ockovanie na C ani neexistuje, takze co teraz?

zaockujteajslnko
16. sep 2012

@alenka600
ja neviem ako to vzniklo, asi tak ze vacsinou hrdzavymi klincami boli stlkane kuriny, stajne cize tam kde mohla byt bakteria pre tetan, a kedze ludia su blbi vo svojej podstate, a vidia len ten klinec, zostal teda klinec 😀

aduskatt
16. sep 2012

@brumka111
@zaockujteajslnko
nieco mi uslo? nie je nahodou zltacka len menej odborny nazov pre virusovu hepatitidu?

prevenar
16. sep 2012

@mimave manof ti poradi .. napis mu 🙂

prevenar
16. sep 2012

@aduskatt nahodou je ^^ ..tie nahody ! LOL !

aduskatt
16. sep 2012

@prevenar no sak ja len tak, ked tam pisala prispievatelka, ze zltacka typu C neexistuje .tak reku, ci som v skole nedavala pozor🙂

majusqwa
16. sep 2012

@manof ohoho, dakujem. ptesne toto som si chcela precitat :P ;)

brumka111
16. sep 2012

@aduskatt hepatitida je virusove ochorenie, zltacka je zvysenie bilirubinu v krvi...zltacku mavaju casto deti po narodeni...ale v laickej verejnosti sa chape pod pojmom zltacka - hepatitida, takze v tomto zmysle to je ok a to som spomenula len na okraj v mojom prispevku, to nebolo mojim cielom. Mojim cielom bolo reagovat na margo prispevku uzivatela @zaockujteajslnko , kde napisal, ze hepatitida existuje len na papieri...co vobec neni pravda, toto ochorenie realne existuje a nie je zanedbatelne!!! Na moj prispevok zareagoval uzivatel @zaockujteajslnko len reackoiu, ze sa hram so slovickami. Opakujem mojim zamerom bolo upozornit,ze take ochorenie realne existuje. To je vsetko.

andrejka1974
16. sep 2012

@sisi2606 vsetky su dolezite

prevenar
16. sep 2012

@aduskatt @brumka111 ..clovek sa kazdy den dozvie nieco nove ..a dnes som uz ani nedufal 🙂 ..a predsa!

manof
17. sep 2012

Neverte novej „štúdii“ o Gardasile/Silgarde
http://www.slobodavockovani.sk/news/neverte-nov...

manof
17. sep 2012

@karinka10 napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com
sem citlivé údaje nepíšem. Paranoia nepustí.

jandl
17. sep 2012

@ewisam Strašně se zveličují ojedinělé případy typu "dítě se poranilo o jehlu na pískovišti".To přece není důvod,aby se plošně očkovalo proti žloutence. Jiná věc je,že je přirozené(a vždy to tak bylo),že dítě ochutná hlínu,písek,...Bránit mu v tom,je nesmysl.To je přirozená imunizace.Ruce před jídlem vždy umyji.Horší je,že je kolem nás stále více věcí z plastů a hmot,z kterých se uvolňují škodliviny.Výrobce jen napíše,že hračka,obal,...není vhodný pro děti do 3 let! Proč očkující považují to očkování proti žloutence za přínos? Tak je třeba pouvažovat postupně o všech očkovaných nemocech.Jak velké riziko podstupuji?

manof
17. sep 2012

@majusqwa
a čo máš konkrétne na mysli?

Heh, ja tu toho popíšem...

sissmiss
17. sep 2012

Ahojte. Potrebujem info. Prave pozeram synov ockovaci kalendar- starsi je zial zaockovany povinnymi vakcinami (aj s nasledkami). Menili sme lekarku a povodna mi prepisovala ockovaci kalendar pre skolku a tam citam, ze dostal v r 2007 priorix a v knizke je skrtnuta rubeola 😕 😕 😕 Ako sa da dostat vakcina priorixu jednym ockovanim bez rubeoly???
(Infanrix hexa ma v 4 davkach)

manof
17. sep 2012

@sissmiss
To je somarina. Priorix je s ružienkou, bez ružienky nie je.