Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
14. jún 2011

@paula_1 my neockujeme vobec. urcite neber ohlad na nejakeho pediatra. kazdy musi respektovat tvoje rozhodnutie, je to tvoje dieta a nie pediatrove. ak bude moc drzi/drza chod k inemu. ..vacsina sa tomu nejak extra nevenuje, podpises do zdravotnej karty ,ze odmietas ockovat a tym by to malo koncit zo strany pediatra.

manof
14. jún 2011

@bianka234
Nuž, môže z toho byť aj detská cukrovka:
http://www.slobodavockovani.sk/news/cukrovka-po...

vefi89
14. jún 2011

môžte mi podať ešte jednu odpoveď?
popravde ja stále váham nad MMR očkovaním..mám prečítané a sčítané nežiaduce účinky, čo pre mňa predstavujú neprekonateľné zlo..
ale vedeli by ste mi napísať, pokial odmietnem očkovanie a dieťa sa nakazí jednou z tých troch chorôb..aký býva priebeh? je to nebezpečné? lebo nikde neviem nájsť nič objektívne, všade len články zaujaté očkovaním

zelmirka1
14. jún 2011

vefi89 nie som odbornik, ale ja som napriklad prekonala mums aj osypky v detstve, ziadne nasledky nemam, mums si pamatam ako hrce na krku pod usami a natierali mi to niakou mastickou a za tyzden som bola OK, osypky som dostala uz ked som bola vacsia a sprevadzali ich vysoke teploty 40, mamina si pamata ze to bol dost tazky priebeh a vysypana som bola vsade, ale nasledky mi nezostali. Co som citala tak mums moze byt pre chlapca nebezpecny v krajnom pripade sposobit aj neplodnost, ale to je take zriedkave ze je na zvazenie ci riziko nasledkov z vakciny nie je horsie. Prave choroby proti ktorym je MMR mi pridu ako bezne detske choroby, ktore sa daju prekonať bez problemov, aj lekarka, ked sme riesili ockovanie tak mi povedala ze toto ju netrapi, ze viac by sa bala neockovat hexa vakcinu.

vefi89
14. jún 2011

@zelmirka1 ďakujem za reakciu 🙂 určite mi pomôže pri zvážení...ale asi už idem rozmýšlať len na sakra dobrom vysvetlení pre RÚVZ 😅

tin007
14. jún 2011

@vefi89 uz som to tu pisala, ale v pohode, zopakujem; ako dieta som prekonala mumps, aj ovcie kiahne (na 100%), s rubeolou si uz moja mama nie je tak velmi ista, ale moze byt, ze aj tu. osypky urcite nie. brat mal tiez na 100% mumps a je tu, zdravy, plodny. moja mama prekonala ako 23 rocna osypky! mali u nej tazky priebeh; teploty nad 40, zimnice, slabost atd ale dostala sa z toho bez ujmy na zdravi. sestra prekonala osypky (a neviem co este, ale mama si je ista, ze osypky mala, my s bratom sme ich nedostali, lebo nam mama asi preniesla protilatky v mm pocas kojenia).

bambi2
14. jún 2011

@vefi89 podla mna, nikde sa o priebehu chorob nepise, nie je to take podstatne, lebo priebeh chorob neni taky hrozny ako plasia napr. pediatri ( mudrcka Spanikova 😀 ) neni sa coho bat, ak vies co treba v takom pripade robit a postupovat. dnes existuje na kazdu chorobu liek (nemyslim chemiu, ja preferujem prirodu a zijeme 🙂 ) ja by som si robila väcsie starosti s vedlajsimi ucinkami po vakcine... a najviac by ma sralo, keby sa nieco stalo, ze by bol na vine niekto druhy!!!!!!!

deina
14. jún 2011

Ak sa mozem pridat... My MMR nedavame a vidim, ze sa tu akurat bavite o priebehu chorob - citala som Hirteho, tam su tie choroby velmi dobre popisane, ale zaujimalo by ma, co robit, ak teda dieta dostane napr mumps. Osypky viem, ze neznizovat teplotu, davat vitamin A, ale neviem nic o mumpse a ako pomoct dietatu ho prekonat (mama hovori, ze moja sestra mumps mala a dokopy jej nic nebolo, mama ho mala vtedy ako sestra a jej bolo vsetko) a vlastne nic ani o rubeole - ani pri tychto chorobach sa v pripade teplot teploty znizovat nemaju?

piacere
14. jún 2011

ja som mala mumps.... a žijem 🙂

denisocka
14. jún 2011

aj ja som mala a asi tiež žijem

piacere
14. jún 2011

@denisocka 😀 😉

denisocka
14. jún 2011

@piacere obcas sa sice citim ,jak mimo tento svet ... ale zijem bez ujmy po mumpse

blovitc120
14. jún 2011

@deina ja osobne pokiaľ dieťa dobre znáša teplotu, neznižovala by som a ani neznižujem pri žiadnej chorobe, na to tá teplota vzniká, aby sa tvorili protilátky. Na rubeolu nič a na mumps maximálne nejaký obklad na krk, sú to vírusové ochorenia, tak ani nie je čo dávať. Veľa tekutín, vitamíny, ľahká strava. Tieto choroby sa liečia tak, že sa jednoducho nechajú odoznieť.

moira19
14. jún 2011

@vefi89 Ahoj, ja som tiez prekonala mumps ako dieta. Mala som asi 8 rokov. Vtedy to mala cela dedina. Mala som hrcku na krku. Liecba? 3 dni sme nemohli ist von a potom sme nosili satku asi den, dva. Vsetci sme zdravi, bez nasledkov 🙂 Nas ocino pri nas vobec neochorel 🙂
Aj moj manzel mal, aj jeho brat. Obaja maju deticky, su zdravi 🙂
Ale pozname chlapceka, kt. bol normalny, sikovny chlapcek, kym ho nezaockovali s mmr. Dnes ma 5 rokov, hovori iba mama, je autista. Moja sesterka bola ockovana mmr a cca v 5rokoch dostala mumps, neskor aj rubeolu. Takze ako vidis ockovanie nechrani dozivotne a zbytocne riskovat vedlajsie ucinky. Radsej to prekonat v detstve, vydrzat lahsi priebeh ako znasat nasledky ochorenia v dospelosti.

deina
14. jún 2011

@blovitc120, tak nejak som si aj myslela. Predpokladam, ze ak on nieco ako mumps dostane, on bude fajn a ja budem skosena v posteli (ja som ho nemala).

Sestra mumps mala, mama hovori, ze akoby jej nic nebolo az na ten opuchnuty krk a nocne potulovanie sa. Zato ked ho od nej ona dostala, tak to vraj bolo hrozne, ona ako dospela to znasala ovela horsie.

pifina
14. jún 2011

aj ja sa chcem pochvalit 😀 mala som kiahne a ruzienku (to si pamatam), mozno aj nieco ine, co si nepamatam 😅 a som tu ziva a zdrava 😅

piacere
14. jún 2011

Mne tiež mama dávala iba teplé obklady...

A v tehotenstve mi (podľa odberov krvi) tvrdili, že som v minulosti prekonala rubeolu 😕 a ani o tom neviem 😅

pifina
14. jún 2011

@piacere ja som mala take drobne vyrazky na bruchu, ako zihlavka, to bol jediny priznak, co si pamatam ... a este, ze som nemohla chodit von 😅

moira19
14. jún 2011

Poznate niekto "RNG" ? http://www.rng.nazory.eu/ockovanie

olifcek
14. jún 2011

@vefi89 ja mam 30 rokov a nemala som ani, ani, ani... tak sa mam na co tesit 😀 😕 mam troch surodencov a su na tom ako ja...

sirinka
14. jún 2011

@vefi89 ja som mala z tohoto iba rubeolu....vyrazky nejake som mala, uz si ani nepamatam, ci svrbeli...kiahne podla vsetkeho som zrejme nemala, alebo skryty priebeh ked tak a mumps tiez nie...

miliharmi
14. jún 2011

@vefi89 Také jsem toto řešila, když jsem se rozhodla neočkovat mmr a také jsem měla dost strach, zvlášť ze spalniček. Hodně mi pomohla a dodala klid kniha Mendelsohna: Jak pečovat o zdraví svého dítěte navzdory svému lékaři a také kniha o vitamínu C od Petota, až přijde, určitě dá odkaz, už tady několikrát ten odkaz byl. Také Hirte píše o tom, že podávání vit. A snižuje až o 80% riziko komplikací při spalničkách.
V dětství jsem spalničky prodělala jako dost malá asi dvouletá, jen prý ty několikadenní vysoké horečky byly dost stresující pro babičku, která se o mě tehdy starala, protože naši zrovna byli na dovolené v Bulharsku, ale postarala se dobře, jsem bez následků a podle některých zdrojů prodělání spalniček je důležité jako prevence vzniku některých onemocnění, snad dokonce i některých typů rakoviny. Toto by mě dost zajímalo, vím, že jsem o tom někde četla, ale jen jako drobnou zmínku, pokud někdo máte nějaký zdroj, kde se to více rozebírá, myslím pozitivní dopad prodělání aspoň části dětských nemocí, napište prosím. 😉 Moje děti už z těch dětských nemocí, které se vyrážejí na kůži, měly jen plané neštovice, kromě nejmladšího, ten zatím neměl nic.

Mmch. @petot díky za další doplnění tvé publikace o vit. C. 🙂

samiana
14. jún 2011

@miliharmi
http://www.slobodavockovani.sk/news/osypky-ocko...

a ešte

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

osýpky a význam ich prirodzeného prekonania: Dr. Kummer, nemecký pediater

petot
14. jún 2011

@miliharmi Mňa tie informácie potešili tiež, keď som sa k nim dostal 🙂 Potešili ma natoľko, že som sa chcel o ne podeliť.

Takže ak máte niekto obavy z osýpok, mumpsu, rubeoly, mohla by vás zaujímať jedna odskúšaná no prakticky neznáma možnosť zmiernenia priebehu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Mimochodom, sú názory, ktoré považujú také osýpky za veľmi dobrú vec, kedy sa telo zbavuje toxickej záťaže.

manof
14. jún 2011

@paula_1
Poznáme. Ale cez koňa nebudem dávať kontakty. Napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com

manof
14. jún 2011

@vefi89
Aj ja som mal mumps a neplodným som sa očividne nestal. 🙂

manof
14. jún 2011

@moira19
Párkrát som sa s RNG ocitol v jednej a tej istej diskusii.

Vyzerá byť dobre zorientovaný a o očkovaní si myslí svoje (rozumej: nepodľahol mainstreamovej propagande).

Prečo sa naňho pýtaš?

manof
14. jún 2011

@deina
Zvýšená teplota výrazne zrýchľuje tvorbu protilátok. Chemickým znižovaním teploty okrem pomerne brutálnej intoxikácie tela spôsobíš výrazne predĺženie doby zotavovania sa z choroby, niekedy až do smrti. Dr. Blaylock uvádza, že u mŕtvych, čo zomreli na neinfekčné príčiny, bol zistený aktívny vírus osýpok v 45% prípadov a v mozgu bol prítomný v 20% prípadov. Viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-vyv...

Keďže aj vo vakcíne ide o aktívne vírusy, platí pre teplotu po očkovaní to isté ako pre teplotu po schytaní divokého vírusu.

Správna liečba osýpok, ružienky a mumpsu je v zásade ani nie tak liečbou ako skôr odľahčením imunitného systému, tzn.:
1. minimalizovať fyzickú záťaž
2. dostatok tekutín (tzn. viac než bežne)
3. zvýšené podávanie vitamínov, hlavne vitamínu C, viď kniha, ktorú napísal @petot :
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
4. NEZNIŽOVAŤ TEPLOTU chemicky - ani Nurofen (či čokoľvek iné s ibuprofenom) a už vôbec nie Paralen, Panadol či čokoľvek iné s paracetamolom. Pri teplote nad 40 °C po dobu viac než 24 hod. studené obklady na čelo, resp. hlavu. Zvyšok tela nie je vo vážnom ohrození z takto vysokej teploty.
5. iba ľahké jedlá, ktoré nezaťažujú tráviacu sústavu (ovocie, zelenina, prípadne cereálie, rozhodne však ŽIADNE mäso, mliečne výrobky vrátane čokolády, cukríky či iné gebuziny s množstvom Éčok). V prípade, že dieťa nechce jesť, nenútiť ho. Dostatok kalórií môže mať aj z čaju s medom alebo ešte lepšie zo šťavy z čerstvého ovocia.

pia22
14. jún 2011

No neviem, my sme prekonali mums cela rodina naraz-najlepsie som dopadla ja (6 rocna), obaja rodicia skoncili s vaznymi trvalymi nasledkami, mamu bolo dokonca hospitalizovat.

miliharmi
14. jún 2011

@pia22 To je mi líto, že to u rodičů dopadlo tak těžce. Dostali příušnicovou meningitidu? Nebo v čem byl ten problém, ty komplikace? Jaké následky jim zůstaly? Pokud by to bylo nevhodné psát o nich bez nich, tak to samozřejmě psát nemusíš, ale zajímalo by mě to, abych věděla, co se na druhé straně může stát v případě nemoci. Je jasné, že nejbezpečnější období na prodělání dětských nemocí je dětství, to celkem potvrzuje i případ vaší rodiny, očkování však posunuje možnost prodělání nemoci do dospělosti, zvlášť očkování proti příušnicím mumpsu příliš dlouho nevydrží. U nás na severu Čech v nedávné době proběhla a snad ještě nebyla zažehnána epidemie příušnic mezi mládeží, mmr se u nás plošně povinně očkuje od konce 80. let, takže drtivá většina nemocných byla jistě v dětství očkována.