Očkovanie dopadlo dobre

dudkaaa
26. feb 2013

Ahojte,dnes nas prvy krat očkovali,a strasne sa o maleho bojim, po tom co som tu vsetko citala.prosim napiste mi mamicky ktore ste nemali problemi pri ockovani

lenkaa33
27. feb 2013

@fidka79 no ja som v tvojom prispevku pre dudkaaa citila, ze to pises ironicky, vies? Pre niektore maminky je teoria strcis hlavu do piesku a pre niektore davova psychoza 😉 , vsak?

sabiatko
27. feb 2013

tak vsetkych nas ockovali podobnymi vakcinami cely zivot a vacsina sme prezili, niektori mali len lokalne problemy, ako napr. moj starsi syn, niekto si odniesol horsie veci, ja len astmu a potravinove alergie, dakto rakovinu, cukrovku, kamoskina mala obrnu... je vela takych mnamiek, ale s najvacsou pravdepodobnostou sa nic vazne nestane. zarucit sa to neda, ale snad nie. ked sa bojis, tak si nemala dat ockovat. ja som tiez vahala, vsetci ma do toho tlacili, tak som dala, dopadlo to zle a vtedy som si uvedomila, ze som mala radsej pocuvat samu seba. odkedy neockujeme, tak mam klud.

dudkaaa
autor
27. feb 2013

@fidka79. Ja som rozhodnuta ockovat,len vecer ked som to tu citala tak ma chytila slaba chvilka a potrebovala som povzbudit.uz som sa ztoho vyspala . A hlavu do piesku nestrkam!

adsumus
27. feb 2013

Poviem ti ,malú som dala zaočkovať, tiež s obrovským strachom a dnes každý den sa stretávame s ľudmi, ktorí kašlú a kýchajú a nebojím sa, myslím na kopec nezaočkovaných detí, ktoré sú vystavené nákaze bez akejkoľvek ochrany.

ewisam
1. mar 2013

@fidka79 hm, no zase su to len radikalne info proti alebo za... Zavisi to od toho na ake stranky sa dostanes a aky postoj k veci ma zakladatel stranky... Objektivny nazor, by si clovek musel vydiskutovat aj so zastancami tej ci onej myslienky, to vsak samozrejme nie je vzdy mozne...ale na inu diskusiu

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
2. mar 2013

@fidka79 Ak hádžeš špinu na ľudí, tak by sa slušilo ich aspon označiť zavináčom, aby sa mohli brániť. Ako to, že si nerozhodnutá, či očkovať alebo nie, ked tvoje dieťa nie je zaočkované? Veď si sa predsa musela rozhodnúť, že ho nedáš.

prevenar
2. mar 2013

@dudkaaa tvoj strach je velmi opravneny , avsak nic neriesi. samozrejme. ucinky vakcin su velmi nepredvidatelne a ani boh nevie , aka bude reakcia toho ktoreho konkretneho dietatka , casto sa javi, ze "ziadna" ..co je samozrejme len pozorovanie z vonku a velmi naivna predstava mnohych ,ze sa "nic nestalo" . po podani tychto toxickych latok do telicka babatka sa vzdy nieco stane . len akurat niektore prejavy vidno lepsie , ine horsie a mnohe vobec. ..co ale neznamena ,ze nie su . je to ako prud v zasuvke , tiez ho "nevidno" , ale staci chytit 2 klince s strcit ich dnu ... hned si vsimnes ^^ ..aj ked predtym ten prud skutocne absolutne nebolo vidno.

co ti mozem odporucit, je studovat, studovat , studovat .. nikomu nezalezi na tvojom dietati viac ako tebe. ak mas zaujem mame k tomuto ucelu vytvorene skupiny, kde budes mat priestor zistit pravdive informacie a povahe vakcin. info ako dnu najdes v mojom fotoblogu.

drzim palce ..

(emotiony sa mi nechce opravovat 😉 )

"este by som pridal prispevok z inej diskusie ,, nebudem ho prepisovat, tak si ho prisposob pre svoje potreby , urcite tam najdes nejaku tu uzitocnu informaciu.

"ja sa teda nechcem miesat do tvojho myslenia, ale vidis to cele velmi naivne proste. zmenit pristup lekarov ? to je len cast ladovca nad hladinou. gro (vacsina) problemu lezi pod hladinou.

- samozrejme ,ze sa ziaden "pristup lekarov" nezmeni . nikdy ^^ , lebo ide o cely system ako taky .. totizto , lekar uz nie je lekar . volakedy bol lekar niekto kto liecil . dnes lekara prerobili na obchodnika, akurat nesedi v obchode, ale v ordinacii , to je cely rozdiel (ok, a ma vysku ^^) . lekar je proste predavac a predava tovary s sluzby .

toto predavanie je jeho ZIVOBYTIE . chapes. lekar (detsky napr. nemyslim chirurga, samozrejme) ZIJE z toho, ze ti predava antibiotika , antipyretika , kortikoidy, antihistaminika , vakciny a "sirupceky" + bokom ponuka instantne caje, umele mlieka , vodu lucku , vyzivy ...proste reklamuje akukolvek firmu (z fachu) kt. mu zaplati ^^ ... a o to ide .. cim VIAC preda , tym bude mat viac penazi a tym si bude lepsie zit .. a on si veru zit che lepsie emoticon to mi ver.

system sa nastavil tak ,ze asimiloval zdravotnu starostlivost , "zanikol" povodnych lekarov a transformoval ich na predavacov. ..a oni proste ine predavat nemozu . po prve .. lebo nemozu , po druhe, lebo keby to spravili a zmenia "pristup" tak umru od hladu - lebo proste by nemali co predavat. ^^

ockovanie je "povinne" ..cize ako zmeni pristup , prestane ockovat ? zacne nahlasovat NU ? da si na chodbu letaky ,ze ockovanie ma aj negativne ucinky ,ze nech si to mamicky dobre rozmyslia ? napise tam ,ze nenahlasuje ludi ktori odmietnu ockovanie ? NIE , samozrejme ,ze nie emoticon neurobi nic ! svoju rodinu si zapise ,ze su ockovani , vakciny pozahadzuje do kosa a tym skoncil . ..a pocujes, "dalsi prosim" . ja neviem napriklad podla mna tak 95% vsetkych detskych chorob je co. "kasle" "sople" "horucky" "hrdlo" , nachladnutie , virozy ... tak toto vsetko zvladnes doma s dobrou davkou Cvitaminu . sami sme toho dokazom . vyse roka sme neboli nikto u lekara , ochoreli sme do kopy vsetci traja cca 15x . liecili sme sa Cvit, morskou solou +h2o , cesnakom mozno obcas koloidne striebro . "choroba" trvala max 2-3 dni . super ,ze ? problem je vies co ? ze 100g cisteho Cvit stoji 2 EURA emoticon ..chapes. z toho si auto nekupis emoticon

poplatky z poistovne (nasich penazi) za vykonanie ockovania tvoria celkom peknu cast prijmu ambulancie detskeho lekara . myslis ,ze budu voci tomu nejak masovo nieco podnikat ? emoticon seriozne ? emoticon

vies kolko vrazili medicinske firmy do lekarov na propagaciou svojich produktov ? tu som to pisal , uz som zabudol presne cislo .. len za rok 2012 to bolo nejakych 43 MILIONOV eur ! a to tusim polovica firiem nepriznala svoje ciastky ..ok , tak potom KOLKO pre boha ziveho zarobia , ked toto mozu dat do REKLAMY ?

http://zdravezdravotnictvo.etrend.sk/podnikanie...

cize cakat nejaku zmenu od lekarov je podla mna ..jemne povedane totalne nerealne ..snad v tomto systeme temer az nemozne .

co sa tyka zvysku - vsimol som si ,ze dost vela zastancov ockovania ma predstavu , ze niekoho nejak presviedcame, aby neockoval. to je dost absurdna predstava. ..aj ked nebudem hovorit za ostanych , za seba mozem povedat, ze mi je skutocne totalne uplne jedno ci nikto ockuje. ak chce ockovat, nech ockuje. vela stastia. ..pozri > OCKUJTE, OCKUJTE , OCKUJTE. emoticon

ja viem co viem a v zasade ma nic ine nezaujima , kedze viem , ze mam pravdu a stojim na spravnej strane. kto si mysli ,ze sa mylim ...moze si to mysliet, kedze mna to nijako nevyrusuje.

- vakciny na 100% obsahuju toxicke latky - kedze bez tychto latok by nemohli fungovat ani len virtualne + vacsina je vypisana v oficialnom zlozeni. (ako, kto si mysli ,ze hlinik a ortut (jeden z najsilnejsich NEURO-toxinov na tejto planete) su skutocne neskodne pre 3-6 mesacne babatko, tak fakt ,ze good luck emoticon )
- ucinok tychto latok a reakcia dietatka - specialne pod 2 roky (neexistencia krvno-MOZGOVEJ bariery) je 100% absolutne NEPREDVIDATELNA. ..a to ,ze ta rekcia je nepredvidatelna moze lahko kazdy zistit rovno aj na tychto strankach .
- to ,ze urady , ktore schvaluju vakciny na masove pouzitie v nasej krajine nepoznaju ich zlozenie a nijako tieto substancie netestuju je tiez 100% pravda.
- skutocny ochrany ucinok vakcin je 100% velmi otazny hlavne v suvislosti s tym rizikom poskodenia vyvoja imunitneho systemu ktore na 100% existuje . vies v akej hodnote odskodnia v USA rocne ludi ,za poskodenia vakcinami ? 1 MILIARDA DOLAROV ..to za situacie ,ze brutalnu vacsinu pripadov odmietnu uznat emoticon
- 100% sa vsemozne snazia bagatelizovat nasledky po ockovani , kedze ide o obrovske peniaze.
- a toto je mojich osobnych 100% - som presvedceny ,ze cele ockovanie sa tlaci LEN koli miliardam - stovkam miliard ktore sa na tom daju zarobit. to si ty co na tom ryzuju nenechaju utiect za absolutne ziadnu cenu, ..ani ked je tato cesta lemovana mrtvolami . zivot dietata vymeneny za peniaze. ockovanie = podvod na naivnych hlupakov.

kto neveri, nech tam bezi emoticon

(mal by som to precitat este raz , opravit stylistiku, gram. chyby, preklepy, slovosled ..atd .. nehrozi emoticon sorry emoticon )

slovo na zaver . kazdy nech si s tymto co si precital uz robi , alebo nerobi co uzna za vhodne emoticon jedno vam poradim , rozmyslajte hlavou a nebudte naivny - ide o miliardy - pre korporacie, pre politikov , pre predajcov a ano aj pre lekarov ^^ nie o fazulky, ale o miliardy - a tomu je podriadene vsetko. ..akurat ,ze vam ide o zdravie a zivot vasho dietata , takze skor nez raz nieco "rozstrihnete" tak radsej 100x merajte. nasledny sa tazko vracaju a casto to uz neda.

tak ... "

ewisam
2. mar 2013

@fidka79 ja tvrdim jedno, staci si otvorit renomovane stranky troch "pre" a troch "proti" a nevies, kde je objektivna pravda, nemusia sa "dohodnut" a je jedno ci Talian, Slovak, Japonec... Myslim si, ze by bolo vhodne diskutovat s odbornikmi (zastancami pre aj proti) az potom si naozaj vytvoris objektivny nazor.. Zial taka diskusia sa este nezisla, co je na skodu... Tu sa nic nevyriesi a ani tlacenim na"pilu" ako to tu niektori cinia - MOJE stanovisko

adsumus
2. mar 2013

Viete, čo vám odpovedia odporcovia očkovania ak sa spýtate, či je lepšie zaočkovať alebo ochorieť? Že je to manipulatívna otázka. Pritom je to to najdôležitejšie, čo rodiča zaujíma. Ak nezaočkujem a dieťa ochorie, je to pre neho lepšie?

monika15
2. mar 2013

@aduskatt a co sa ma dozvediet, preboha.... ockovala a ideme dalej.....
na co robit ze je ockovanie a potom vyzlecu deti a uz sleduju,... ze kde sa co objavi ... hlupost.

hajanka
2. mar 2013

@adsumus ano je to pre neho lepsie, ockovanie neaktivuje imunitu prirodzenou ceste a ani neposkytuje dozivotnu imunitu, organizmus ockovania nema zniceny imunitny system a preto je vacsia sanca, ze lepsie zvladne chorobu, ako dieta ockovane (ockovanie nechrani pred nakazenim), to ze ockovanie nici Th1 je fakt, a co sposobuje prevaha Th2 je tiez zname, ockovanie je ukon preventivny, takze ak dieta ochorie kvoli ockovaniu, je to vacsie zlo, ako keby bez ockovania neochorelo vobec 🙂
ja som takto prekonala prirodzene mumps a veruze to bolo aj je pre mna lepsie 🙂

adsumus
2. mar 2013

@hajanka Prosím ťa pekne, ak mi dieťa ochorie na osypky, jedno z 1000 má zápal mozgových blán, alebo obrnu, 50 percent ostáva ochrntutých a pri mumpse neplodný, čierny kašeľ je smrteľný, tak asi ťažko bude očkovanie väčšie zlo.

adsumus
2. mar 2013

@hajanka A okrem toho, táto téma je pre tých, ktorým očkovanie dopadlo dobre, tak nerozumiem prečo ste sa tu nasáčkovali.

hajanka
2. mar 2013

@adsumus .pokial tvoje dieta zije niekde v osade, alebo stane v nehygienicky podmienakch, bez cistej vody, mydla, bez jedla cize pravidlnej stravy bohatej na vitaminy, mineraly atd.. vsetky ziviny, bez pravidelneho pohybu na vzduchu, atd...
tak potom ANO, urcite bude mensie zlo ak ho das zaockovat, ale na vsetko, uplne vsetko!

irenkask
2. mar 2013

@hajanka A von! Čo ste sa tu nasáčkovali . Že vás hanba nefackuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irenkask
2. mar 2013

@dudkaaa Aj po tomto očkovaní dopadlo dieťa dobre, takže si prečítaj a ubezpeč sa aby si mohla byť spokojná.
http://iuro.awardspace.com/sved/brana.html
Dobrá vakcína , nie? aj prístup odborníkov. Všetko je to pre istú skupinu dobré a vyhovujúce takže spi spokojne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Ale ak by si sa nudila trošku alebo mala pochybnosti tak si prečítaj. Tých rodičov poznám osobne a už po tomto zážitku neočkujú vôbec. Ale ty môžeš .

adsumus
2. mar 2013

@irenkask Môžem ( ale nechcem, je to fakt smutné) tu dať výpoveď matky, ktorej dieťa po narodení zomrelo na čierny kašeľ do mesiaca.Ak sa prestane očkovať, také prípady budú pribúdať. To dieťa NAOZAJ zomrelo na čierny kašeľ. Ako sa ti bude páčiť, ked sa tu o desať rokov zbytočne rozšíria choroby, ktoré tu už vdaka očkovaniu nemuseli byť. Vieš koľko potom bude poškodení, zápalov mozgu, ochrnutí?

irenkask
2. mar 2013

@adsumus Moja mamina mala tiež čierny kašeľ a dožila sa 78 rokov. Bola by sa ešte viac, ale pchali do nej kvantá liekov a podarilo sa im ju zaočkovať, tak to potom išlo s ňou dole vodou.
Neboj sa čierneho kašľa ani nijakých detských chorôb, ak máš dobrú životosprávu všetky ťa obídu alebo ich ľahko prekonáš .
Najväčší problém a nedostatok vidím v diagnostike lekárov a ich prístupu k nej a v ich nechuti sa vzdelávať ďalej. Väčšina skončí školu a tým je ich nadobúdanie poznatkov skončené

monika15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
2. mar 2013

@irenkask Vieš, Irenka, ja to tak jednoducho nevidím, to sú infekčné ochorenia, ľahko prenosné s množstvom komplikácií a pridružených chorôb. Stačilo mi, čo sa dialo v minulosti, tie choroby nie sú vyničené. Lekári sú tiež len ľudia, dovoľujú si toľko, čo im sami dovolíme. Jedno z 1000 detí, čo ochorejú na osýpky má zápal mozgu. Následky sú trvalé v mnohých iných prípadoch. Je mi hrozne ľúto, ak sa nejaké bábetko v brušku zbytočne nakazí rubeolou,ktorá tu teraz nestraší. Myslím, že vdaka očkovaniu. Očkovanie nie je univerzálna odpoved na vsetko, ale nemyslím, že máme niečo lepšie v boji s chorobami.

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
2. mar 2013

@monika15

monika15 @danjelca ano ale neni to spravne ze sa to tlaci na mlade mamicky aby NEDALI>>>
pretoze to sa ma rozhodnut rodic od sebe a nie len kvoly tomu ze to tu cital alebo nejaka organizacia povedala :((((
26. feb o 22:57 • Odpovedz • Páči sa mi to • 2 • •

Takze lepsie je nerozhodovat sa o nicom, nic necitat a ockovat len kvoli tomu, ze to nejaka organizacia povedala....ba priam oznacila za nasu povinnost... Naco sa nad tym zamyslat...

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz