Očkovanie kvôli chorobám, ktoré prinášajú utečenci

kyttykat
14. jan 2016

Mam kamaratku, ktora ma take stare dieta ako ja. Nedava ho ockovat. No ja ju nesudim, kazdy robi to, co veri, ze je najlepsie pre jeho dieta. Ja svojho davam pekne ockovat podla ockovacieho kalendara. Moje presvedcenie plynie z toho, ze k nam utecenci zacali prenasat uz davno vymiznute choroby a neochranit svoje dieta aspon ciastocne proti nimi, by bolo prilis velke susto pre mna. Nie je to prilis velky risk v dnesnej dobe neockovat dieta?

jolinka
14. jan 2016

@kyttykat vyjadrim sa len k utecencom... kazdy migrant je podrobeny karantene pod dohladom lekarom, ver ze kazdemu vezmu krv na zistenie infekcnych chorob, a mmch ockuje sa aj v Afrike aj moslimskych krajinach, takze by som vyslovene nesirila paniku zo "zanasania" chorob utecencami. Svoj nazor na ockovanie prezentuj kamaratke, a ona je matka a da ockovat ci neockovat podla svojho rozhodnutia. s tym nenarobis nic.

pribinak
14. jan 2016

@kyttykat ake choroby k nam zanášaju utečenci?
Nikde dom necitala, nepočula, ze by napr v Nemecku alebo v Taliansku ci Grécku vypukla epidémia osýpok, ci detskej obrny alebo čierneho kaslu?

K čomu je dobre šíriť paniku a zbytocne vyvolávať strach?
Ja sa skor ako chorôb co sem donesú utečenci bojim ozratych a nezodpovedných šoférov, ktorých mame plne cesty

Okrem toho, počula si uz o záchytných táboroch? To su vlastne karantény, tsm je kazdy migrant mesiac, kym sa dostane medzi bežnú populáciu

seahorse27
14. jan 2016

Je to kazdeho osobna vec. Ked nechce kamoska ockovat, nech nedava. Mozete o tom diskutovat, ale to je tak vsetko. Ja som tiez za ockovanie (aj ked nie primarne kvôli utecencom), ale nikoho nenutim zdielat moj nazor ani nebudem nikoho presviedcat o svojej pravde. Myslim, ze v sucasnej dobe je vsade o ockovani dost informacii, takze kazdy nech sa rozhodne podla toho, co si z toho vyberie a s cim sa stotozni.

stratenanajdena
14. jan 2016

nam nevysla ockovacia latka lebo sa vraj minuli na migrantov. (aj tak to je MMR ktoru deti najhorsie znasaju a je plna pochybnych vedlajsich latok, ktore mozu na cely zivot...). nebudem nato otvarat diskusiu, ale ockovani proti mmr teda nie sme, nie su vakciny, ani dalsi znami, to iste im povedali, uz je to pol roka... Ale je to vakcina ktorej som sa najviac bala a niektore nase deti maju aj nejake dosledky. takze tak.

pribinak
14. jan 2016

@stratenanajdena

"Vraj" to ti kto povedal? Sesternica hned po sviatkoch bola do synom na MMR očkovanie, býva na Záhorí a vakcína normalne bola dostupná

Ja milujem "vraj"

stratenanajdena
14. jan 2016

nepovedali vraj, to ja vam pisem ze to bolo udane ako dovod. netreba sa chytat kazdeho slovicka. Ale aj tak. je v tom VELKE svinstvo takze ako ma byt, tak bude. ak nas budu chciet dodatocne ockovat, zavolaju.

jolinka
14. jan 2016

@stratenanajdena zrejme to minuli na utecencov v Europe, u nas je len par desiatok ludi, to by urcite neoplyvnilo mnozstvo vakcin. ja som tiez synom mmr nedala, po zlej skusenosti u mladsej dcery ale ostatne zakl. ockovania deti maju.

v kazdom pripade panikarit z tych par ludi utecencov na slovensku, co mame a ktori su vsetci podchyteni v zbernych taboroch, kde je karantena , nema zmysel.

8291
14. jan 2016

@stratenanajdena naša mala byt ockovana MMR v októbri,tiež neboli vakciny a v decembri si nas dr.pozvala ze uz vakcíny sú,sme vyše mesiaca po očkovani a okrem teploty do 38,7 ktotre trvalo dva dni, nemala absolútne žiadne vedľajšie účinky.oveľa horsie znášala hexa vakcínu,ale každé dieťatko je iné.

stratenanajdena
14. jan 2016

@jolinka hej, asi na tych europskych, ale aj v rakusku boli minute. aj my mame vsetky ostatne ockovania doteraz za sebou vzdy s kazdym dietatom, a tie starsie aj MMR. Aj dalsie co cakame to neminie, sme na SK a system tu je aky je...
Ale taky strach z toho MMR mam cim viac mam deti, tym viac, ze som aj rada ze to takto dopadlo. a nase drobciatko je este lahsie ako ine deti v jeho veku, takze by sa pasovalo chudiatko s vacsim mnozstovm nechutnych latok ako tazsie babatka rovesnici...

alaguema
14. jan 2016

@kyttykat adsumus vystúp okamžite z tela kyttykat 😀

anuska74
14. jan 2016

A koľko je prosím ťa tých utečencov a ako aká je pravdepodobnosť nákazy. A Sýria nie je tretí svet 😉 .

stratenanajdena
14. jan 2016

@8291 no vidis, a my sme boli v decembri a neboli ani u nas ani v rakusku. vsade inak. sak oni si to strazia a na ockovania vzdy pozyvaju. nebojim sa toho. ak to ma byt, tak to bude, ak nie tak nie. som rada ze o tom nemusim aspon raz v zivote rozhodovat. a kazde dietatko reaguje na kazdu vkacinu inak. dokonca to moze byt aj inou sarzou...
a vraciam sa k teme - naozaj u nas nie je problematika utecencov taka ako v okolitych krajinach, nebojim sa toho, ak tak skoro toho, preco vo svete este v niektorych labakoch drzia umelo virusy uz davno vymiznutych (aj spominanych) chorob... ale to uz je ina tema.
mat prehnany strach z cohokolvek nie je zdrave ani dobre.

8291
14. jan 2016

Mozno vakciny v decembri ppopichali detickan ktoré na ne čakali od semptebra lebo vraj od sept.je nedostatok vakcin.

jolinka
14. jan 2016

@stratenanajdena teraz je tu este kludna diskusia...len cakam kedy sa tu na noze stretnu krajne polohy ocko a neocko...potom asi uz vypnem upozornenia na temu 😝 😝

vyslovene len ma zaujalo obavy zo standartneho neockovania v suvislosti s utecencami. Treba si vsak uvedomit ze nase klasicke ockovania nezahrnaju infekcie ktore eventualne sa mozu v domovskych regionoch vyskytovat, ludia ktori na dlhsiu dobu ci pravidelne idu do "exotickych " regionov absolvuju specialne ockovania navyse, ktore nase deti a dospeli nemaju.

takze je namieste len prisna karantena a dozor lekarov. samotne nase bezne ockovania by nas v pripade uniku speci exotickych infekcii i tak neochranili. 😕 I ked v tomto ja som kludna, v Nemecku su miliony utecencov a zvladaju to, nie su hlasene ziadne epidemie , ci ine strasne scenare a u nas je tych ludi doslova zlomok.

acer11
14. jan 2016

aký je prosím praktický význam tvojej úvahy?? čo ideme riešiť? 😝

sissy27
14. jan 2016

@kyttykat hej,lebo doteraz na slovensko a do európy vôbec ešte nevkročila noha neočkovaného alebo chorého cudzinca, tak treba paniku tu a teraz... a to ani nehovorím, že európania nikdy necestovali kade-tade, skrátka nebola šanca sa nakaziť doteraz, že? keby sa tak dalo proti ľudskej blbosti očkovať... len to zas ani jedna by nešla 😀

zdena12345
14. jan 2016

nehovorim, ze treba sirit paniku ale nejaka ta chorobka sa zanesie. bola som dlhsiu dobu v cr, tak neviem ako je to na slovensku ale viem o viacerych pripadoch tbc (ktora sa dokonca nai povinne neockuje) ktoru zaniesli do cr neoficialne pracujuci z vychodnejsich krajin. takze ani neslo o sucastnych utecencov... ale i tak pre zle hygienicke podmienky z ich povodneho domova to priniesli i sem.
alebo z ineho sudka taky cierny kasel sa teraz premiela v okoli myjavy a kto vie kde este... len sa o tom bezne nehovori a ja sama viem o tom len preto, ze ho mal manzel a jedna znama...
takze tie niektore choroby tu su aj bez migrantov a niektore urcite pridu i s nimi. nie proti vsetkym sa da ockovat alebo sa ockoje v ramci "povinneho ockovania"

kyttykat
autor
14. jan 2016

@jolinka

@pribinak No tak media toho az zase nepopisu, aby nesirili paniku medzi ludmi. Nikomu nazor nenutim, len 90% utecencov, ktori prechadzaju hranice su nekontrolovani. Ved to sa ani pri tisicoch neda, to si pripusti kazdy logicky zmyslajuci clovek a len tak od znamych, ktori robia v nemocniciach som pocula, ze vela ich ma sifilis, tuberkulozu a streptokokove infekcie v tele a spustu dalsich chorob, ktore maju zdlahve liecenie, ak sa vobec daju liecit... Kazdy nech si urobi nazor sam... Utecenci su tu nielen zo Syrie, ale drvive mnozstvo aj z Afriky a ostatnych statov...
@anuska74

8291
14. jan 2016

@pribinak vakcina bola od septembra nedostupná,preto malu v októbri neockovali,sama pediatricka mi to potvrdila,ale v decembri nas hneď ako mala vakcinu doktorka volala,pytala som sa kamošky ona robi pre farma firmu aj keď nie konkrétne s vakcinami,ale tiež povedala že je obrovsky dopyt v Nemecku,tak preto u nas bol problem,ale teraz fakt neviem ci je stále nedostatok vakcin.Ja som z Ba a bol na jeden problém,neviem ako v iných mestách.

8291
14. jan 2016

Nie jeden ale jeseň som myslela😖

kyttykat
autor
14. jan 2016

@sissy27 Nemusis ma hned ponizovat. Zijem proste v realite. Nebudem si kvoli strachu predsa davat ruzove okuliare. Ak si chytra pochopis, ze ano, nastrahy tu boli vzdy, ale teraz sa s prichodom statisicov utecencov z Africkych krajin rapidne zvysil risk prinosu infekcii a chorob. Ked su na mori nasackovani na lodi, ako sardinky dni, dokonca tyzdne. Jedia, co sa len da. Hygienicke podmienky nulove. Staci jeden nakazeny a nakazia sa vsetci. Ti potom nekontrovani prechadzaju hranicami a su u nas... To je len taky maly priklad, ako sa mozu AJ TAKTO sem zanasat choroby. Mne je jedno, ci niekto ockuje, alebo nie. Len som sem dala jednu myslienku. Mozno niektorym pomoze....

8291
14. jan 2016

@stratenanajdena ake drobčiatko malé máš?moja mala mola očkovana v 17mes.s váhou 9g a zvládla perfektne vakcinu az na dva dni teploty,myslim že v jej veku je veľmi malo detičiek pod 9 kg.

stratenanajdena
14. jan 2016

@8291 no malo do desat kil, ale my mame viac deti a viem co to je za humus, aj nejake trvale nasledky mame, nechcem a nebudem to tu rozpisovat, ale pridavaju tam veci, ktore organizmus v zivote nevyluci zo svojho tela. a u nas kazde dieta reagovalo inak na danu vakcinu, ci uz taku alebo onaku. niektore priznaky mali rovnake aj cele mesiace, no fuj...

8291
14. jan 2016

@stratenanajdena nuž je to živá vakcína,ved ty môžeš požiadať o odklad na 3alebo piaty vek života,ale tuším by si si ju musela hradiť potom sama,ked máš strach.

iwesska
14. jan 2016

A co ked sem prinesu ebolu, alebo inu africku tropicku chorobu na ktoru nie su nase deti ockovane???? 😲 Absolvovat povinne ockovania nerovna sa absolutna ochrana pred utecencami,ci ? 😅

alaguema
14. jan 2016

@kyttykat nevidím zmysel tejto tvojej úvahy, lebo na ochorenia, na ktoré určité percento utečencov trpí, sa u nás neočkuje. Takže s povinným očkovaním táto problematika nemá nič spoločné. Tam sa rieši HIV, syfilis, tuberkulóza a iné exotické choroby, ktoré sa u nás bežne nevyskytujú. To je známy fakt...takže asi tak úplne s tou realitou oboznámená nie si.

kbeata
14. jan 2016

@kyttykat no mna by tie choroby az tak netrapili ako ich mentalita a sexualny apetit ☹

pribinak
14. jan 2016

@kyttykat syfilis je pohlavna choroba, je na kazdom, aby sa nespraval promiskuitne
Mimochodom syfilis je na vzostupe, ale tyka sa to predovsetkym pracovnicok popri ceste a ich zakaznikov

kbeata
14. jan 2016

@pribinak syf.mozes ale dostat aj napr.dotykom,ked ma zrovna infekcny vred niekde na tele