Očkovanie proti mumpsu, osýpkam a rubeole - za a proti

maja87110
16. jan 2014

A ked dat tak v ktorom mesiacie je najlepsie?Hned v 15.?

liubov
16. jan 2014

Ja chcem ju posunut do 24mes., zatial sa dalo posunut do 18mes... 😒

maja87110
autor
16. jan 2014

Moj teraz bude mat 15 mes 😖

cucana23
16. jan 2014

My sme mali mat v pond.ock.ale maly bol este nachladnuty tak nam to dokt.posunula za 2.tyzd.ale stale rozmyslam najradsej by som nedala!nevieme sa rozhodnut☹

maja87110
autor
16. jan 2014

Este mame na to 2tyzdne ale momentalne to vyzera tak ze ideme na to ockovanie.Ale ked si to chces odmietnut,pokuta je za to 331eur 😢 (le neide o peniaze ale o zdravie 🙂 )

83lenka83
16. jan 2014

@maja87110 pokuta nieje 331 eur, 331 eur je ked odmietnes vsetky ockovania a nie jedno, mmr ockovanie je štvrté ockovanie.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
83lenka83
16. jan 2014

Ja ockovat nedavam koli tomu, ze maly mal neziaduce ucinky uz na hexa vakcinu a lekarka o tom vedela a napriek tomu malemu nedala urobit žiadne vysetrenia ked ho v 15 mesiacoch chcela zaockovat mmr ale vravela mi, ze ma posle do nemocnice k lekarke ktora ockuje deti ktore zle reagovali na predošlé ockovania a ja som sa jej opytala ci je v tom nejaký rozdiel vo vakcinach alebo postupe a ona že nie iba pred očkovaním daju dieťaťu nieco na ukludnenie aby sa nežiaduce ucinky po očkovaní nedostavili,je to podla mna velka somarina pchat do dietata ktore zle znasa vakcinu este dalsiu chemiu ktora len skryje vonkajsie prejavy vakciny.

liubov
16. jan 2014

@tanapeta je mi luto.. ☹ , mam strach z toho ockovania ☹ , uz neviem, co je lepsie..

zuziq8
16. jan 2014

@maja87110 pokuta závisí na tom, kde bývaš a pod ktorý rúvz patríš, niekde dávajú 60€, niekde plnú sumu a niekde nič

luba28
16. jan 2014

@maja87110 my mame zatial vsetky ockovania a v pohode sme ich zvladli,len mierne zvysene teploty sme mali,...

anjelik87
16. jan 2014

@tanapeta a po akom case od ockovania sa to prejavilo???

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katy2
16. jan 2014

ja som dala vsetky povinne ockovania u oboch deti - MMR u dcery normalne v 15. mesiaci a u syna v 18. mesiaci - okrem horuciek sme nemali ziadne neg. ucinky u ziadneho ockovania

shania31
16. jan 2014

Ja tiez uvazujem, ze mojich chlapcov zatial nedam ockovat proti MMR.

nikinka1111
16. jan 2014

ja som tiež riešila túto veľkú dilemu. no nakoniec som sa rozhodla pre očkovanie aj v kombinácii s kiahňami. poviem vám nebolo mi všetko jedno, no našťastie všetko ok. ale ani na predchádzajúce očkovanie sme nemali žiadne reakcie.

shania31
16. jan 2014

@maja87110
Poznas konkretne mamicky, ktore tu pokutu museli zaplatit? Lebo ja nie zatial.

maja87110
autor
16. jan 2014

Z nasej rodiny jedna robi na RUVZ v Roznave a ona ma informovala o tom ze jedna mamicka z rv olokia musela zaplatit pokutu 632eur - mala dvojicky.(Pokutu urcuje epidemiolog) ☹ 😒

dejka77
16. jan 2014

@83lenka83 A nevies aka je max. pokuta za odmietnutie mmr?

shania31
16. jan 2014

@maja87110
No jedna mamicka platila a kolko mamiciek odmietlo ockovanie? Ja mam tiez dvojky, a momentalne to MMR chcem odmietnut.... Ale nezaplatim im ani euro, a mozme ist aj na ustavny sud, vsak aj tak sa to tam uz riesi. 😀

dariana263
16. jan 2014

@liubov a kebyze to posunies aj tak ta lekarka nahlasi na ruvz?Lebo ja tiez rozmyslam,ze to posuniem na neskor....A mas aj nejaky dovod nato,ze to chces posunut?....vdaka za odpoved 😉

maja87110
autor
16. jan 2014

@shania31 Hej,potom tam sa to riesi

euka210
16. jan 2014

nas mal posunute ockovania a MMR mal na 2r.

jaja102
16. jan 2014

@83lenka83 ake neziaduce učinky mal malý?

tatka80
16. jan 2014

@maja87110 Mám 16-mesačnú dcéru, nemá ani jedno očkovanie a ani žiadne iné jej nedám. Viem až príliš veľa o zložení vakcín a ich účinkoch. Od mamín, ktorých deti ostali nejakým spôsobom poškodené po očkovaní Vám môžem povedať, že pomocnú ruku od lekárov či nedajbože štátu pri poškodení očkovaním neočakávajte. Lekár vám povie, že nevie prečo má dieťa taký stav aký má no a štát ten neberie žiadnu zodpovednosť za poškodenie, ktoré nastane po očkovaní, ten len pokutuje neočkovanie. Na všetko zostanete s vašim rodičovským príspevkom sama... Dieťa, ktorému bolo uštedrené poškodenie po očkovaní vystavujete ďalšiemu stresu vo forme odberov, injekcii na zlepšenie imunity a nie vždy príjemných vyšetrení (z čoho sa stane zacyklený dennodenný proces). A o tom koľko to bude stáť financií Vás rodiča (špeciálna škôlka, strava, lieky s ďalšími nežiadúcimi účinkami...) nebudem ani hovoriť. Čítajte, pýtajte sa, hľadajte súvislosti...na takúto závažnú vec by som nehľadala odpoveď na fóre, je veľa odborných publikácií a článkov, ktoré vám dajú oveľa viacej. Držím palce a želám všetko dobré...

liubov
16. jan 2014

@dariana263 Asi nie, nasa lekarka povedala, ze sama napise od seba neaky dovod, preco posuvame..,ale nechce posunut do 24mes..

andrejka1974
16. jan 2014

moje deti su ockovane vsetky a najmensia bola ockovana v 16 mesiacoch

dadushe
16. jan 2014

Zdravím, vzhledem k tomu, že druhé dítko bude vyrůstat na SK se začínám zajímat tady u vás o očkování a fakt se divím 😕 . Nechápu, jak je možné, že u nás se očkuje proti MMR v 15. měsících až do nekonečna se to dá odkládat (dceru jsem dala očkovat ve dvou a půl letech) a paradoxně zase mě doktor buzeruje s přeočkováním po 10 měsících od prvního a tím, jak je to NUTNÉ, přičemž tady na SK je to přeočkování až v 11 letech.....no a zase naopak jak je možné, že se to tu nedá odložit dál než na 18 měsíců pouze za pokutu..
Stejné očkování stejná vakcína, stejný předpokládaný účinnek...to je fakt bordel todle. Začnu šetřit na pokuty, protože já budoucímu prckovi MMR rozhodně před 2. rokem nedám ani za zlatý prase. Dámy nevíte některá, je tu očkování TBC už v porodnici? Já abych věděla na co se připravit....Díky🙂

83lenka83
16. jan 2014

@jaja102 po prvej hexe teploty 3 dni, po druhej hexe teploty a opuch v mieste vpichu cca 3 tyzdne velky ako ceresna tvrdy q zdureny, nepomáhali obklady ani masticky, po tretej hexe sa mi nevedel postavit na nozky, teplota a urobil sa mu ekzem v mieste vpichov a nižšie na nozkach ( mokvajuce chrasty).

83lenka83
16. jan 2014

@dadushe tbc uz zrušili, nemusíš mat obavu.