Očkovanie proti rotavírusom

zuzula123456789
27. apr 2019

Ahojte baby,dali ste očkovať bábätka proti rotavirusom, nám to núka doktorka ale sa bojím,mali ste nežiaduce účinky

zuzanockamt
27. apr 2019

dala som...pred 8-mimi rokmi, vtedy ho ešte nepreplácali, nežiaduce účinky žiadne...a doteraz nemal žalúdočné a črevné ťažkosti (raz ho 6-krát za deň prehnalo, keď mal asi 3 roky) ... a to bol aj v konrakte s rotavírusovovou infekciou

sono2
27. apr 2019

Vôbec. Ja som dala. Mala bola v turecku teraz sme hnačkovali ja som až horúčku mala. Mala nič. Podľa mňa aj preto že bola očkovana. Nemala zo žiadneho očk absolútne žiadne problémy. Má aj meningokoky

lindusss2016
27. apr 2019

Nedala

1mina
27. apr 2019

Ja som dala po prvej davke viac prdkala a po oboch trosku castejsie kakala ale nic hrozne coby bolo treba riesit

ericadecor
27. apr 2019

My sme malého dali tuším dve injekcie po 40e to stalo pred 4 rokmi...... Za mňa áno, dám aj pri druhom... Žiadne vysoké teploty, žiadne vracanie ani hnačky. Rotavírus nás vždy obišiel

evittam
27. apr 2019

Nie. A ani nedame. Ziadne rotavirusy deti nikdy nemali.

belllinka
27. apr 2019

@zuzanockamt ta vakcina “ucinkuje” cca 2 roky, takze za to, ze do 8-mich rokov nemalo dieta hnacky nemozes dakovat rotarixu 🙂

nikpa
27. apr 2019

@zuzula123456789 dali sme, syn nemal žiadne nežiaduce účinky a zatiaľ ani žiadne hnackovanie, muž máva často takýto problém, hlavne kvôli tomu sme to dali a zatiaľ nič od neho nechytil.

zuzanockamt
27. apr 2019

@belllinka robili sa štúdie aj u detí do 3-4 rokov ... dieťa bolo od 2 rokov v škôlke, ja mám problémy s trávaním, nikdy nič nechytil od nás dospelých a ani od detí v škôlke, kde boli hnačkové ochorenia ... ja by som dala očkovať určite, keby som sa mala znova rozhodnúť

evittam
27. apr 2019

@zuzanockamt Ani nase deti nikdy nic nechytili.😉

matta308
27. apr 2019

Nedala som žiadnemu svojmu dieťaťu. Kamoška dala a dva týždne po očkovaní jej malý schytal taky rotavirus, že skončili v nemocnici. Takže účinok asi veskery zadny. 🙂 skôr to vidím na náhodu alebo dobrú imunitu dieťaťa 🙂

jaroe
27. apr 2019

Nedala, podľa mňa to nemá zmysel. Teda nie že by to nefungovalo, ale rotavirus nie je jediným pôvodcom hnacky. A každá vakcína je záťažou pre organizmus. Moja malá skončila v roku na infúziách, zisťovali všelijaké možné vírusy aj baktérie a nezistili nic. Nie je možné žiaľ sa ochrániť a zaočkovať proti všetkému..Chcela som tým vlastne povedať, že je milión veci, ktoré môžu ohroziť zdravie, tak mi to príde ako kvapka v mori, tie očkovania.

lucia147852
27. apr 2019

Nedala... este hnacku nikdy nemala.

alexatami
27. apr 2019

Ja som synovi dala očkovanie rotavirusu, nemal žiadne vedľajšie účinky. Dcére som nestihla dať, nakoľko mala posunuté očkovania a obaja dostali v decembri rotavira. Dcéra skončila v nemocnici a syn to zvládol doma.

sapetka
27. apr 2019

@zuzula123456789 Zbytocne ockovanie podla mna

prevenar
28. apr 2019

@zuzula123456789 nie som blazon :D cize - nie , nedali . zbytocne ockovanie, tak ako kazde dalsie , akurat toto je hyper zbytocne. nastuduj si nieco o rizikach ockovania ..kym nie je neskoro.

https://www.modrykonik.sk/group/1799/

aaliaas
5. máj 2019

Kamoška dala a skoncila a malým v nemocnici.. Ďalšie co nedali o rotavire ani chýru ani slychu.. Keď ho dáš zaočkovať dáš mu do tela jeho základy a bud ma svoju dobru imunitu a ubráni sa alebo sa podda.. Takže preco mu oslabovat hneď imunitu..

v_ero_ni_ka
5. máj 2019

Dala a ziadne.

comika
27. jún 2019

Dievcata a neviete nahodou ako to je s vakcinou a preplacanim poistovnou? Konkretne vszp preplaca toto ockovanie ci nie?

adkabudzelova
4. okt 2019

@comika Ahojte my mame 6mesačneho synčeka dali sme mu tuto vakcínu nemali sme žiadne nežiadúce účinky len trošku sme viac kakali😉čo je normálne pri tejto vakcíne a mame VŠZP poisťovňu a všetko nám preplatili len 7€ sa nám nevrátilo to že oni majú na niečo tak mi to bolo povedané 🙂

susa80
17. feb 2020

@adkabudzelova treba to potom riešiť osobne v poisťovni?

adkabudzelova
18. feb 2020

@susa80 nie netreba to riešiť osobne v poisťovni príde ti to automaticky poštovou poukážkou.