Chcem odložiť očkovanie

chupakabra
30. okt 2017

Ahojte, mam 4r syna ktory mal po prvej davke v 3m zle NU preto sme sa rozhodli, ze v ockovani pokracovat budeme az v neskorsom veku pred nastupom do skolky ( planujeme to tento alebo zaciatkom roka dokoncit v BB pod dohladom). Ide ale o to ze sa nam narodila dcerka ktoru to caka a doktora sa ma snazi presvedcit o spravnosti ockovania. Ja som si vedoma vsetkych rizik kedze viem ako moze zareagovat ale som si aj vedoma ze zijem v regione kde sa vyskytuju najcastejsie kadejake potvory a k tomu starsi ich bude nosit domov zo skolky. Chcela by som teda ockovanie odlozit. Neviem ako postupovat. Treba mat dake vyjadrenie od dr. ci neurologicky alebo imunologicky pre odlozenie ?

divozienka26
30. okt 2017

NU? nie sme lekari ale len mamicky, co je NU podla mna 50% netusi

zooeynka
30. okt 2017

@chupakabra ake NU mal syn po ockovani? Horucky predpokladam, a este?

nelinka2009
30. okt 2017

@chupakabra ja som to lekarke len oznamila, ze pred ocko si ziadam vysetrenie a imunologii a ze ockovat prideme neskor. Dala papier na imuno a povedala ok.

krepes
30. okt 2017

@divozienka26 NU= nežiaduce učinky

chupakabra
autor
30. okt 2017

@zooeynka horucky febrilne krce celotelovy vysyp opuch nohy nie len vpichu zvracanie pre ktore sme skoncili v nemocnici neutisitelny plac prve dni po ockovani

nelinka2009
30. okt 2017

@chupakabra no tak to by som ja na imuno trvala, moze patrit do skupiny neockovatelnych deti

kluska
30. okt 2017

ja by som vobec nedala ockovat v tvojom pripade ani dcerku, ja mam deti neockovane a zijeme v zahranici, mix roznych narodov, ak sa hlbsie ponoris do problematiky, tak k spravnemu rozhodnutiu isto dojdes aj sama bez otazok. Na slovensku ta nikto nemoze nutit do ockovania, je povinne,a le staci zaplatit pokutu a mas pokoj

emi16
30. okt 2017

Moje baby maju narusenu imunitu
Tak nam ziadost o odklad dava imunolog pre pediatra
Ale moze ti ho dat aj neurolog

sadika
30. okt 2017

Ak mas normalneho pediatra,tak po takychto predchadzajucich NU u starsieho surodenca by ti mal sam povedat ze ockovanie neodporuca. Za mna osobne neockovat,lebo je tam risk ze sa to zopakuje u mladsieho. Ale pre pokoj duse ziadaj dodatocne vysetrenia

chupakabra
autor
30. okt 2017

dakujem vsetkym za rady

kvieta
31. okt 2017

@chupakabra Možno by bolo dobré prekonzultovať s alergológom, či starší syn nie je alergik a či teda nie je alergický na niektorú zložku vakcíny, ktorá mu bola aplikovaná pred tým, ale aj na tie, ktoré ho ešte iba čakajú. Ak by bol alergik, tak je veľká pravdepodobnosť, že aj súrodenec môže mať rovnaký problém. Je to ale iba jedna z možností. Ak očkovať, určite pod dohľadom, ako si písala a po kompletnom vyšetrení.

candii
31. okt 2017

Ja osobne by som neockovala keby mal syn take NU ako opisujes.

lucylka25
31. okt 2017

Ak chcete ockovat, existuju aj homeopatika z ockovacich latok, na ktore idete ockovat, date ich pred ockovanim, v den ockovania a po dni ockovania. Davaju sa na to, aby sa na ockovanie telicko pripravilo a malo co najmensie NU. Prevaju ich uz v niekolkych lekarnach na SVK.

prevenar
8. nov 2017

@chupakabra radsej si o tom nastuduj viac, nech neskor nelutujete. ockovanie je nebezpecne a malo ucinne.

info najdes tu - https://www.modrykonik.sk/group/1799/