Mám dcérke odložiť očkovanie Hexa vakcínou vzhľadom na to, že všade je veľa chorých na Covid-19?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

moja 7 mesačná dcérka má ísť v utorok na druhú dávku Hexa vakcíny. Len mám obavu z Covidu-19. Dve staršie deti chodia do školy, čiže sa nevieme chrániť. Covid-19 sme všetci prekonali v novembri.

Máme odložiť očkovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite nie. Odložením očkovania dcérku nechránite pred ochoreniami, pred ktorými v tomto veku má byť chránená z pohľadu rizikovosti.

Pani doktorka Vás určite objedná na čas mimo chorých pacientov a pri dodržiavaní všetkých opatrení by ste sa mali vybaviť bezpečne (ak sa dá nechoďte MHD, používajte dezinfekciu rúk a chráňte sa respirátorom).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas