Odložte očkovanie hexa vakcínou, kým bude nová

anjelicek26
7. okt 2012

http://www.sukl.sk/buxus/docs/Inspekcia/Postreg...

Stahuju ich z trhu, kym nebude nova seria, odmietla by som ockovat, prva trieda ohrozenia je ohrozenie na zivote!

stastnevydatam
7. okt 2012

tak ci onak, zmena by mala nastat v tom, ze by mala byt sloboda v ockovani.. nase druhe dieta nedam ockovat, bez ohladu na tieto info..

sendy182
7. okt 2012

@anjelicek26 ahoj v januári boli očkovené touto vakcínou 6 deti v jeden deň a na druhý deň miesto v pichu červené koleso ktoré sa zväčšovalo.....do večera priemer 10 cm..........dávali sme studený obklad a ráno som volala doki tá potvrdila že nie sme sami 😉 aj ostatné majú takúto reakciu a radšej to prekryla ATB...........a ďalej postupovala podľa zákona a ožnámila to oznámila to kompetentným........nikdy sme nemali problém s očkovaním......ani teploty, nič......

anjelicek26
autor
7. okt 2012

@sendy182 - v januari? To je 10 mesiacov dozadu, neviem, ci to moze byt rovnaka kontaminacia, skor lekarka zle skladovala vakcinu :(

cholitko
7. okt 2012

prosim vas, ktora je ta hexa vakcina??

kepassa
7. okt 2012

pane Boze, moja Emmka bola ockovana 5.9 teda pred mesiacom, neddycham...

anjelicek26
autor
7. okt 2012

@cholitko - vy ju uz mate 2x a treti raz vas este len caka 😖

zeleny_cajik
7. okt 2012

no tak mam vyriesenu dilemu....

kepassa
7. okt 2012

http://www.sukl.sk/buxus/docs/Inspekcia/Postreg...

bolo to aj v spravach? vcera a dnes som nesledovala tv noviny

ustrachana
7. okt 2012

nas caka 2 x teraz 17.oktobra takze asi to mam zrusit, ze?

ejuska79
7. okt 2012

esteze ideme az niekedy vo februári...

anjelicek26
autor
7. okt 2012

@kepassa - vraj bolo, ale nespominali, ze sa to tyka aj slovenska, ale ja tu slovensku telku nemam, tak si nie som ista 😖

anjelicek26
autor
7. okt 2012

@ustrachana - ano odsunut. Kym budu nove sarze.

cholitko
7. okt 2012

@anjelicek26 to je na tie pneumokoky?

anjelicek26
autor
7. okt 2012

@cholitko - nie

Tu je pribalovy letak hexa vakciny

http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/Infa...

marulka83
7. okt 2012

@anjelicek26 dakujem za info,si zlata,ze nas tu informujes. Ja zijem v uk a teraz mi prisla pozvanka na 12 mesiac ockovanie,nejake boostre a mmr. Mmr chcem odmietnut. Nemam ani sajnu,ci na mna za to neposlu socialku,zijeme v uk a vraj ockovanie nieje povinne, ale tej vakciny sa bojim viac ako certa. Nevies,kedy sa te hexa podava? Dakujem pekne.

anjelicek26
autor
7. okt 2012

@marulka83 - no hexa v 2.4.7 mesiacoch cca... to uz mate za sebou. A my sme v UK odmietli MMR ockovanie, ani nemukli a sli sme domov.. postrasili, ake su napr. osypky strasne ochorenie s vysokou umrtnostou, ze vraj 10 ludi umrelo na osypky v uk za ten rok, ja som povedala, ze deti s toho nebolo ani jedno, vsetko starsi ludia a na taku chripku ich zomrelo cez tisic a uz bola ticho... socialka sa nekonala... je to sloboda ockovania, mozes sa tak rozhodnut...my sme sa z uk odstahovali len teraz v juli.

marulka83
7. okt 2012

@anjelicek26 dakujem ti velmi pekne,si zlata. Dali ti nieco podpisat? Tak to urcite poviem aj ja. Nechcem odbocovat od temy 🙂 🙂 🙂

abbey1
7. okt 2012

Český kontrolný ústav udáva kao dôvod stiahnutia z trhu potencionálnu kontamináciu. Nie potencionálnu kontamináciu prostredia, ako udáva náš ŠUKL

anjelicek26
autor
7. okt 2012

@marulka83 - nie, len to zapisali do karty, ze si to nezelame, lebo sa bojime vedlajsich ucinkov. To bolo vsetko.

zuzanapp
7. okt 2012

ja stale neviem ci ma maly toto ockovanie nas ockovali synflorixom v 3 mesiacoch a za 8tt ideme na dalsie, stale ne viem ci sa to tyka aj nas?

anjelicek26
autor
7. okt 2012

@zuzanapp - o tejto vakcine nie je zmienka, aj ked je vyrobca rovnaky. Hadam bude o par dni zname, cim presne sa to kontaminovalo a pri akom procese.

marulka83
7. okt 2012

@anjelicek26 🙂 dakujem 🙂 zoberiem so sebou niekoho,asi kamosku alebo muza. Tak dufam,ze z tej Hexy nebude vela skody.

zuzuj
7. okt 2012

@kepassa pozri do očkovacieho preukazu je tam nálepka na nálepke číslo šarže.:
A21CB191B - tá má byť stiahnutá

Inak nechápem ako môžu takúto vakcínu vypustiť na trh....hnus.
Podla mna na nich niekto poslal námatkovo kontrolu....ale asi sa nikdy nedozvieme ako to bolo....
Ale priznám sa že neviem si predstaviť pri výrobe hocičoho. kde sú ludia a zariadenie mať sterilné prostredie...ved už len na každej topánke, dlážke kde to robia to je jedno, hocikde žije aspon 500 a viac mikrobov...podla mna to nebude prostredie ale samotna vakcina kontaminovana...

anjelicek26
autor
7. okt 2012

@zuzuj - ja si tiez myslim, ze je priamo vakcina kontaminovana, v cechach to aj tak pisu..

lolko_lenka
7. okt 2012

@zuzuj ak mám na konci iné posledné 3 čísla a písmeno, tak to nie je tá vakcína? mňa až zamrazilo!!! A strašná nezodpovednosť od kompetentných!

anjelicek26
autor
7. okt 2012

@lolko_lenka -- nie je to ta seria, ktoru testovali, ale to neznamena, ze je cista, ja som akosi realista 😖

lolko_lenka
7. okt 2012

@anjelicek26 ved jasné, možno keby testli viacero sérií, tak by bol výsledok ešte desivejší ! Tiež to neberiem ako komplexnú info z ich strany...

anjelicek26
autor
7. okt 2012

@lolko_lenka - hlavne aby pracovnici uradu nabehli v sobotu aby vydavali taketo rozhodnutie, to sa kazdy den nevidi :(

lolko_lenka
7. okt 2012

@anjelicek26 žeby svedomie!? alebo podvedomie!? v poslednej dobe toľko negatívnych informácií a žiaľ, týkajúcich sa hlavne našich detí... :(

ela2710
7. okt 2012

@anjelicek26 krstnin syncek mal posledne preockovanie minuly mesiac...od kedy je problem s touto vakcinou, resp. od kedy je na trhu?

anjelicek26
autor
7. okt 2012

@ela2710 - expiracia 1/2014 :( neviem, ako dlho taka vakcina ma zivotnost...