Prečo existujú antiočkovacie organizácie?

cocogogo
5. apr 2016

Dlho som hladala odpoved na tuto otazku. Mozno som nemala len statie.Zujimalo by ma co z toho tieto organizacie maju?Popripade kto ich financne podporuje. Kto z toho co ma ze odraduje rodicov od ockovania. Nehladam odpoved ze ''snazia sa sirit strach''. Hladam tu pravu podstatu ktora ma deli od toho aby som neverila antiockovacim organizaciam.

Argument ako farmaceuticky priemysel je biznis v ktorom sa tocia velke peniaze. To mi zmysel dava. Hladam takuto podstatu v antiockovani. Preco siria strach ak to nieje pravda???

janka3112
6. apr 2016

@cocogogo co je na tom nepochopitelne. Clenmi antiockovacich kampani su po vacsine ludia ktorych sa to dotyka. Ci uz mali priamu skusenost so svojim dietatom, sami so sebou alebo mal niekto nepriaznive ucinky v okruhu ich priatelov. Tymto sa snazia vyvarovat aj ostatnych ludi, o moznych nepriaznivych ucinkoch aj ked dost radikalnym sposobom. Keby sa to stalo tebe, tiez by si to hlasala do sveta. My co sa nas to chvala Bohu netyka sa mozme rozhodnut bud to na jednu alebo druhu stranu. Kazdy je rozne ovplyvnitelny. Na internete je vela neodbornych clankov, typu...jedna babka povedala...a ked nema clovek dane vzdelanie alebo vedomosti na danu temu je tazko nepridat sa k privrzencom neockovania.
Tu nejde o to neverit, lebo kazdy liek ma nepriaznivy ucinok. Vela zalezi aj od cloveka ktoremu bol dany liek podany a od kopu incyh okolnosti. Tie nepriaznive ucinky su tam...no tu ide o to v akej frekvencii sa vyskytuju. Nic nie je na 100%. Ak jeden z miliona zostane ochrnuty po vakcine, to nezmena ze tu vakcinu treba automaticky stiahnut z trhu a zakazat ju. Ved predsa dalsich 999 999 ludi ochranila.

vroni
6. apr 2016

@janka3112, za 150 rokov bola eradikovana az JEDNA!!!!! choroba, to sa mi nezda byt prave uspechom. Neviem, ci je to prave presvedcivy argument o nutnosti ockovania. Taky mor ci cholera vymizli takmer rovnako a bez vakcinacie, sarlach sa z nebezpecnej pliagy stal bezne liecitelnou chorobou, vakcina neexistuje dodnes, o x stredovekych chorobach nevieme ani fn a nevyskytuju sa, tiez ich neradikovalo ockovanie, prosto vymizli.... Tu sa (oficialne vyrobcom) udava pravdepodobnost negativnych ucinkov MMR vakciny 1:50000. Mozno nie vela, ale podstatne viac nez 1:10000000.
Nie som presvedcena o absolutnej negativite ockovania, ale ta neochota (neschopnost?) zodpovednych zodpovedat zrozumitelne na laicke otazky ma naplna hlbokou skepsou voci ockovaniu ako takemu.

cocogogo
autor
6. apr 2016

@janka3112 Myslim si ze antiockovacie organizacie neupozornuj len na svoje zle skusenosti s ockovanim. Ale aj na dalsie rizika. Toto mi ako odovodnis? Pretoze si sa vyjadrila len k zlomku k comu sa tieto organicacie venuju. Nemyyslim si ze antiockovacie organizacie su len spolkom nespokojnych mamimiciek.

buckeye
6. apr 2016

@cocogogo ano este su na nich napojeni ludia typu Elekova , co sa zivia predajom sladkych guliciek a sedeni za stovky eur, nedavno bola diskusia na ct Mate slovo a tliachala tam hluposti, ktore jej nasledne predseda ceskej vak. spolocnosti vyvratil, rovnako ako aj samotna Jilkova, ci kolega pracujuci v Nemecku
Ano vsetko ma svoje negativne ucinky ale porovnajte si negativne ucinky vakciny 1:500000 vs negativneucinky ak dieta ochorie realnym ochorenim
Mor a cholera sa vymietili koli tomu, ze bol zniceny hlavny povodca a to potkany s blchami, ktore ich sirili, lenze ochorenia, proti ktorym sa ockuje, maju iny princip sirenia, nemozete tieto dve ochorenia poronavat..

janka3112
6. apr 2016

Presne ako @buckeye spomenula, nie vsetky choroby sa daju porovnavat. Su rozne sposoby sirenia a prenosu ochoreni, tak isto ako aj rozne opatrenia ktore sa daju zaujat.

@vroni jasne...za tie roky bola eradikovane iba jedno ochorenie, ale keby ze nebolo vakciny, tak tu doteraz kapeme ako muchy. Ved 30% nakazenych na kiahne zomieralo. Vies si to vobec predstavit dnes? Keby neboli zavedene povinne ockovacie programy tak by kiahne nadalej pretrvavali. Vakcinacnym programom sa tiez vyhubil aj Rinderpest, aj ked sa to netyka priamo ludi...

@cocogogo na co este anti-ockovacie hnutia upozornuju? Ved vsetko je zalozene na nepriaznovych ucinkoch danych latok...a tiez pridanych konspiracnych teoriach

cocogogo
autor
6. apr 2016

@janka3112 Presne dovod tych ''konspiracnych teorii'' ma zaujima. Konecne sme sa dopracovali k teme 😉

buckeye
6. apr 2016

@cocogogo preco siria konspiratori konspiracie? Za A sami im veria, za co castokrat moze nedostatocne vzdelanie v danom obore, ktoreho sa ma konspiracia tykat(tu je jedno ci ide o antivax, liecba rakoviny a akoze ututlany liek v sufliku etc, princip rovnaky) za B vynasa im to, citanost babastickych(aj ked nepravdivych informacii) je vzdy vyssia ako nejakeho clanku, ktory pise sice pravdivo, ale nema v sebe to bombasticno http://www.zradielko.sk/2015/07/badatel-alebo-l...

cocogogo
autor
6. apr 2016

@buckeye pokial ja viem je vela doktorov a vzdelanych ludi ktori su v tychto organizaciach, takze toto tvrdenie ...bombasticno, to by sme potom o tomto probleme citali v bulvaroch a nebolo by tak ututlavane, ale oprav ma ak sa mylim

mb269
6. apr 2016

@buckeye inak vies ze liek na rakovinu existuje ? Vyrobili ho v nedalekom rakusku. taky ktorý zlikviduje iba rakovinou napadnuté bunky bez poškodenia zdravych buniek , na rozdiel od chemoterapie ktorá zabíja aj zdravé bunky.
Keby ten liek schvalili jeho cena by bola asi 5€. Je ti jasne ze vyroba sa zamietla lebo chemoterapia stojí niekolko tisic krat viac 😉

buckeye
6. apr 2016

@cocogogo bulvar typu NC riesi skor celebrity a politikov, keby pisali o ockovaniach klesla by im trzba, pretoze tema ockovania su viac orientovane na skupiny, ktorych sa tyka(zeny s malymi detmi) a tak o tom mozes citat v Diata, NC pre zeny, vajecna zena, dostavaju priestor v rozhlase, tv relaciach typu reflex, sama doma a to co chodi na stv, sa ti zda malo? Cesky rozhlas dostal tento rok bludny balvan

papricka33
6. apr 2016

@horana nepytala som sa na tvoj nazor a laskavo neurazaj mna ani mojho manzela. Mne jej jedno, co robis ty so svojimi detmi, a nechaj laskavo aj mna slobodne sa rozhodnut. Asi rolko k tvojmu agresivnemu vystupu

buckeye
6. apr 2016

@mb269 eh pri takychto typov sprav sa vzdy zamyslim ci sa smiat, alebo plakat, ze tomu niekto veri, rakovina je laicky nazov, nadorovych ochoreni existuje cca 200 typov, na ktore z nich ten liek akoze je? Na solidne? Na krvne? Chemoterapia je zalozena na pointe, ze nadorove bunky sa delia neumerne rychlo(vdaka mutaciam), ano nie je ucinna u vsetkych rovnako, ale napr leukemie maju celkom uspesnu liecbu, solidne nadory su uspesnejsie ak sa zistia vcas a vyrezu, u nich je naucinnejsia chirurgia (ale musi byt zavcasu) a chemo je uz len zaistovacia, ak je neskoro, chemo je uz len na znizenie masy buniek, kedy moze prist nasledne chirurgia, ale v pripade metastaz je chemo uz castokrat len paliativna, aby sa nezvacsovali, pripadne sa chemo uz ani nepodava a davaju sa len opiaty proti bolesti, nic lepsie zatial nemame, ani nemoze byt univerzalny liek (vzhladom na roznorodost typov, mutacii a genetickeho pozadia) niektore chemo, su len blokovacie systemy, ktore blokuju urcitu signalnu drahu v bunke(cim sa zabrani ich mnozeniu) avsak bunky vedia jednotlive drahy prepinat, obchadzat, casom vznika rezistencia, u chemo typu 5-fluorouacil, ktory likviduje rychlodeliace sa bunky(robi chyby v ich DNA a tym hynu) zasa vedia obist rychlym refluxom prec z bunky, vyvinu sa transpontery, existuju snahy aby sa zistovali prirodzene rezistencie u pacientov, este predtym nez sa zacne davat chemo, lebo niektore systemy rezistenie ma clovek prirodzene ako ochranu pred cudzorodymi latkami, ale poistovne sa tomu zatial brania a tak sa niektorym pacientom davaju iste typy chemo zbytocne, lebo su prirodzene rezistentni, teraz sa snazia zavadzat aj imunoliecbu, kedy odoberu pacientovi nador, naucia jeho imunitne bunky nan utocit a tie mu podaju (laicky opisane) , aleto je vysoko individuakna liecba pre kazdeho pacienta, ktoru treba klinicky testovat

papricka33
6. apr 2016

@cocogogo ...a mna zaujima, preco ta ten dovod zaujima, ked v podstate ta nezaujima. Len si chcela rozprudit zase dalsiu ocko versus neocko debatu, nech sa tu zase zerieme. Dufam, ze si spokojna 😒

cocogogo
autor
6. apr 2016

@papricka33 Pretoze sa snazime o babatko a ako kazda matka chcem dat svojmu dietatu co najlepsie.
Je mi luto ze sa ta to dotyka osobne, ale to nebol v ziadnom pripade moj ciel robit rozbroje. Len je naozaj toho tak strasne vela ze clovek uz naozaj nevie comu verit.

papricka33
6. apr 2016

@cocogogo taketo zabo-mysie vojny je to posledne, co by sa ma dotklo. Len ma hneva, ze som stratila drahocenny cas na sprostosti... Mam radsej konstruktivne debaty bez zbytocnych emocii a osocovani. Ostatne je len slepacia farma na sto sposobov 😒

cocogogo
autor
6. apr 2016

@papricka33 si dospela zena predpokladam, urcite ta nikto nenutil sa zapajat ked k tomu nemas co povedat a nemas cas 😉

alexska
6. apr 2016

@papricka33 ale ved nikto ti nekaze stracat cas 😝 😀 ved to tu vobec nemusis citat a uz vobec odpovedat a niekoho tu obvinovat ze stracas cas..to je cisto tovj problem ze ho tu sracas a odpovedas..a este sa snazis v niekom vyvolat pocit viny ze tu neaky ten cas travis...

alexska
6. apr 2016

@cocogogo keby ja mam negativne skusenosti s ockovanim tiez ta budem odhovarat,to je vsetko a cela veda preco vznikaju skupiny ktore nie celkom suhlasia s ockovanim,ono kym nezazijs neuveris to plati aj tu..preto je na kazdej mamine si vybrat,teda u nas na slovensku si ani vybrat nemozes lebo hned si fanaticka a drbnuta a napodobne,takz jedine samousudok ti pomoze v tvojom rozhodovani,zbieranie skusenosti v svojom okolo,samostudium,rozhovor s normalnou pediatrickou nie fanatickou,lebo aj leka je clovek omylny a nie boh...to by mali poniektori pamatat..ze vystudovanim 6r sa nenominuju na piedestal poloboha..ale su len obycajni omylni ludia

katrinka8
6. apr 2016

@janka3112 - no len otázkou je, aký postoj by si mala, keby to 1 ochrnuté (alebo nedajboh mŕtve) dieťa hoci aj z milióna, bolo práve to Tvoje. To je totižto jeden z problémov práve povinného očkovania. Že deti sa stávajú len obyčajným číslom v štatistike, o ktorom rozhoduje niekto iný. Je jednoduché povedať, že "len" 1 z xy" mal závažné vedľajšie účinky (alebo nebodaj umrelo), kým sa to netýka priamo nás alebo nášho blízkeho. Ale za každým tým jedným je príbeh, je osobná tragédia. To je to, prečo vznikajú antiočkovacie organizácie - lebo ich deti a ich hlasy nikto nepočúva.
Inak, moje dieťa je tiež to 1 z... A kým sa ma to netýkalo, nejaké očkovanie sme doma absolútne neriešili, ani nám to nenapadlo. Bolo treba očkovať? Jasné, je to povinné, o tom sa nediskutuje, načo aj, veď sa to robí roky a je to dôležité a potrebné. Taký sme mali prístup. Kým sa nás to netýkalo...

adsumus
7. apr 2016

@katrinka8 Treba asi ale aj uvedomiť, že antivax hnutie ma na svojom učte obete a to su práve deti, ktorých rodičia sa im rozhodli neočkovať, deti im ochoreli a bud su vážne poškodene alebo aj pomreli, prípadne museli podstupovať velmi ťažku liečbu, najnovšie je to mamina, ktorej bábo sa dusí, lebo si ho nakazila čiernym kašlom, mohla sa dať očkovať, nedala, verila antivax, predtým to boli rodičia chlapčeka, ktorému sa rozpadli vnutorne organy, pretože dostal záškrt, nikto z očkovaných, čo boli v jeho okolí neochoreli, potom rodičia chlapca, ktorý sa musel naučiť znova chodiť, rozprávať, jesť, lebo dostal tetanus a aj na sk máme prípady neočko detí, čo su doživotne poškodené, lebo rodičia uverili, podčiarkujem uverili dezinformáciam. a potom su tu deti, ktoré su neočkovane aby nemali ekzem, autizmus a napriek tomu maju ekzem a autizmus, takže z mojej strany nie, antivax neverím, všetky ich informácie si overujem a opakovane dochádzam k tomu, že klamu ludí. a velmi sa cudujem, že dokážu presvedčiť tolko ludí, že všetci, čo očkujeme sme farmafirmy a aj vlastní rodičia su priblblí, ked chcu aby bolo vnuča očkovane proti tetanu a lekári su jedna mafia aj celý farma biznis a jediní dobrí statoční ludia su ti, čo ponukaju striekanie moču do vagíny ako liečbu karcinomu, neočkovanie a uživanie doplnkov.

papricka33
7. apr 2016

@alexska ak sa niekto tvari, ze hlada konstruktivnu debatu a namiesto toho sa len chce trochu zase vysmiat z rodicov, ktori ockuju, a zaklada debaty, ktore zas len pokusaju k rozbrojom, velmi rada v nom ten pocit viny vyvolam. A vies co, poznam aj lekarov, ktori su skutocni polobohovia. Aby si raz takym ruky- nohy nebozkavala. Z tych ostatnych si ich spolocnost eobi sama. Doma sa prezieraju, ziju nezdravo, nad radami mavnu rukou a potom si pridu vypytat zazracnu tabletku na vsetko. Ak by si citala moj prispevok vyssie (co samozrejme predpoklada urcity zaujem o problematiku, a schopnost porozumiet citanemu) videla by si, ze na pristupy zapadnej intrrnej mediciny mam svoj nazor (a vo velkej miere ho so mnou zdiela aj moj manzel). Z tvojho prispevku je citit, ze rovnako, ako vacsina ludi na Slovensku, hadzes lekarov (a praveepodobne vsetkych uspesnejsich ludi ako ty do jedneho vreca). Bez ohladu na to, ze (presne ako pises), su to obycajni, omylni ludia a hlavne ludia z masa a kosti. Netreba ocakavat, ze vyriesia nieco, co je pravdepodobne neriesitelne. A to nie preto, ze su zli lekari, ale preto, ze urcite veci su lwn medzi nebom a zemou a nie je v moci cloveka ich zmenit. Skus vystudovat aspon jeden semester mediciny (nie na googli), alebo skus aspon 1 rok zivota venovat nejakej pomahajucej profesii, kde okrem toho, ze vsetci ocakavaju, ze ich spasis, najlepsie na pockanie, vsetci na davaju, kritizuju, tlacia na teba.... Aspon jeden rok sa dotykaj dennodenne ludi, bud s ich problemami... A mozno najdes trochu pokory a prestanes skatulkovat. .... Trapnych smajlikov s vyplazenym jazykom ti tu davat nebudem. Toto je dost vazna tema....

vroni
7. apr 2016

@papricka33, co si prave napisala je ukazkovy pripad absencie schopnosti konstruktivne debatovat. Odhliadnuc od tvojich nabubralych reci tu nikto nikoho neuraza. Ani samotni lekari nie su jednotni v nazore na ockovanie a "predpokladam", ze vzdelanie v odbore maju. Fakt je, ze arogantny lekar (lebo su AJ taki) je horsi nez napriklad arogantny uradnik, lebo ten sice cloveka vytoci, ale nema spravidla v rukach jeho zivot. Takze tych lekarov polobohov beru ludia ovela citlivejsie (na druhej strane je fakt, ze su aj lekari s "nadanim od boha", ktori su doslova pozehnanim pre ludstvo. Ale ti sa malokedy chovaju "bozsky")

Zakon akcie a reakcie je jednym zo zakladnych fyzikalnych zakonov. Ak stat vyhlasi nieco za nespochybnitelne (pozitivitu ockovania) a ono to take nespochybnitelne nie je (toto potvrdi aj totalny zastanca ockovania, ze negativne reakcie su mozne), tak ista skupina obyvatelstva bude protestovat.
Poviem to inak. Ak budem presvedcena, ze katolicke nabozenstvo je to najlepsie na svete, je to moj nazor, ktory bude obrovska cast obyvatelstva zdielat a ina si tukat po cele. Ale ak uvediem do platnosti zakon, ze kazdy v krajine musi byt pod hrozbou penazneho trestu katolikom, zrejme sa zformuje nejake organizovane hnutie odporu a do jedneho vreca sa dostanu aj odporci zakona, fanatici protistran, pochybovaci, veriaci, ktorym vadi nutenie zakonom a principialni rebelanti, ktori su zo zasady "proti vsem". Na tomto principe funguje aj antivakcinacne hnutie (minimalne na Sk)

janka3112
7. apr 2016

@cocogogo Pocuj, nechcem vyzniet nemilo, ale odpoved na tvoju otazku, preco niekto siri konspiracne teorie ti predsa nikto neda. To ako keby si sa pytala, preco niekto veri ze Zem bol stvorena Bohom a preco niekto veri v Bing Bang. Alebo preco niekto veri v posmrtny zivot...atd. Kazdy sa musi riadit svojim zdravym rozumom a verit tomu co ti pride ako najrealnejsie.

Je to uplne to iste ako keby som sa ta pytala (v pripade ze si veriaca) preco veris v Jezisa Krista a nie Ashtara Sherana a sive bytosti. Tak asi len tolko.

papricka33
7. apr 2016

@vroni dakujem za diagnostiku. Zarad sa do zastupu... zavist je mocna, zbav sa jej. Bude ta zvnutra zozierat, az kym nezistis, ze by si mala pohnut zadkom, a dokazat sama nieco, co je fakt tazke a nie su to len reci na socialnej sieti 😉 na konstruktivnu debatu su potrebni min. dvaja. Ak o niekom budes vediet, daj mi na neho kontakt 😉

janka3112
7. apr 2016

@katrinka8 to ze mas realnu skusenost mi je naozaj luto, a rodicov podobnym tebe ktory o tom hovoria verejne uplne chapem. Je dobre si uvedomit, ze je tam sanca aj na nepriaznive ucinky, aj ked minimalna.

No tiez je pravda, ze o nepriaznivych ucinkoch sa mozme bavit pri hociakych liekoch.
Napr. taky liek Celebrex, co je protizapalovy liek ktory uzivaju ludia ktory trpia kvoli artritide. V malom pocte zvysuje riziko infarktu, mozgovej mrtvice, takze nejden clovek po uzivani tychto liekov bohuzial zomrel. To vsak neznamena, ze sa tento liek musi automaticky zakazat a zlikvidovat pretoze je to nieco nepripustne. Ved predsa vacsine zabezpeci ake take fungovanie pocas dna.

marika_marika
7. apr 2016

@cocogogo Nie každá www stránka či facebooková skupina je rovno organizáciou. Antiockovacie skupiny vznikajú preto, že spájajú ľudí s rovnakým problémom a vymieňajú si spôsoby riešenia tohto problému. Existujú aj antiočkovacie organizácie v pravom slova zmysle, ktoré majú nejaký cieľ, ktorý ich spája - v našich podmienkach napr. dosiahnuť , aby očkovanie nebolo povinné alebo odškodňovanie za nežiadúce následky očkovania. Ak chcú presadiť nejakú zmenu, potrebujú, aby mali viac stúpencov/členov/sympatizantov. Tých získajú argumentmi, príkladmi, príbehmi aj ,ako sama píšeš, šírením strachu. Proste potrebujú presvedčiť viac ľudí, že problém ne/očkovania sa týka aj ich.

Čo z toho majú? - čo majú ľudia modliaci pred nemocnicami z toho, že bojujú proti interupciám? čo má o.z. Návrat z toho, že pomáha rodinám? Čo majú svedkovia jehovovi z toho, že rozdávajú svoje 4-stránkové "traktáty" na uliciach? - Myslia si , že majú pravdu a bojujú za správnu vec...

vroni
7. apr 2016

@papricka33, dakujem, nefajcim

alikaa
7. apr 2016

@janka3112 pises, ze si epidemiologicka. Vysvetli mi prosim ta, preco porovnavas ockovacie latky s liekmi? Ved to su dve uplne odlisne veci. Lieky su na liecenie alebo potlacanie priznakov nejakych chorob. Cize lieky sa pouzivaju pri chorych ludoch. Vakciny sa ockuju zdravym ludom, dokonca, ak je nejaka nadcha, ci teplota, nesmie sa ockovat. Ockovanie ma byt prevencia a prevencia by nemala mat neziaduce ucinky a hlavne nie celozivotne.

horana
7. apr 2016

@papricka33 Kedze nemas protiargumenty, javi sa ti moje prehlasenie ako agresivne a stacas sa do ulity ublizenosti. A to som nepouzila ziadnu invektivu, len fakty, uz to beries ako utok. Aka precitlivenost.
Ako sa ma potom citit "druha strana"? Na sebe teraz vidis, daj si to v dolezitosti 1000x viac ako by si sa asi citila bezmocne keby sa to stalo tvojmu dietatu a kazdy by na teba kaslal a este ta obvinovali z "agresie" (inac velmi typicke pri sikane, v tomto pripade statu, potazmo mainstreamu, ze sikanator este obvini obet ze si za to moze sama, a vmanipuluje ju naviac do pozicie ze ona to vidi cele zle, ze sa to fakticky nestalo, a ze to co je zjavna realita vidi zle a je to vraj blud a ma byt hlavne ticho.) Podobne tuto "pani epidemiologicka" tiez berie "anti" ockovacie (pritom mnohe z nich vobec nie su vobec celkovo anti len upozornuju na rizika, ale hodme ich do jednoho pytla sak co) "organizacie" (na SK skupiny nadsencov - blbe slovo, skor sklamancov - poukazujucich na nebezpecenstva ktore sa zamlcuju) ako nieco radikalne.
Pritom ja ti poviem kto sa tu chova argesivne a radikalne - len a jedine stat! On jediny ma totiz narok zakonom ocko nariadit. Agresivne sa chovaju pediatri, ktori su v tom povacsine az na svetle vynimky zaangazovani tak ze tvrdo naliehaju, neskumaju argumenty rodicov, potom bonzuju a vedlajsie ucinky nezapisuju. A potom nasledne stat, ktory vybera pokuty, povinne posiela na ponizujuce pojednavania. To su uplne hmatatelne agresivno-mocenske praktiky. Ziadne "antiorganizacie" tieto paky nemaju! Aj keby kricali, co je vacsina chudakov iba scuchnutych, tak stale aj krik je proti tomu nic. Stat, mainstream, ten sa tak chova, ma k tomu nastroje a vyuziva ich. Skupiny ludi ktori negativne ucinky zazili na vlastnej kozi a ktore su klamanou propagandou umensovane argumentacne tym ze ich je statisticky menej ako je, no logicky ked drvivu vacsinu ucinkov spatne odmietnu uznat a potom sa hovori: si len jeden z miliona, oficialne tvoj pripad mmch nezapiseme, ale bud ticho a padaj so svojim problemom, ktory nemas ako dokazat ze ma suvis s ockovanim. Ze sa vyskytol par dni po, je to evidentne a dieta nic podobne predtym nemalo? No a co, aj tak to nemas ako dokazat ten suvis. A keby to tak zacinalo vyzerat, urcite malo predtym na to skryty nabeh a tak ocko len spustilo nieco co by sa mozno-asi-urcite spustilo aj samo. (sice opat klam, ale co uz, oni maju moc) Sice nevieme cim, rovnako nevieme dokazat svoje tvrdenia, ale mame kopce kupenych statistik, tak bud ticho.
To by si este len videla co je to bezmocnost!

PS: ja nehovorim ze niektorym uz z toho neprepne a nazacnu byt extremistami do druheho smeru, noazaj beru celu problematiku potom jednym smahom, (ako fasisti v pripade utecencov) stavaju sa serioznym protipolom fanatikov_podpora_ockovacov, podla ktorych je zas vsetko len a len OK, ked negativne aj pripustia nespravne ho bagatelizuju. A tento protipol potom burcuje aj agresivne. Ide o to ze to je rovnako ako pri utecencoch, ake typicke ze aj tu sa vyskytuje napr. obrankyna systemu typu adsumus, ktara aj pri utecencoch je slnieckarka typu vsetkych milujme, ziadne nebezpecenstvo. Rovnako tu. Aj slnieckari pri utecencoch odmietaju vidiet realne rizika a umensuju ich, mame len vitat, pozyvat, pomahat. Rizika nie su, resp. "zanedbatelne". Pri ocku sa na nic nepytat a ockovat, lebo farma firmy nam hovoria pravdu. Ich zisky su chudacikov este malicke (robila som v banke a viem ake dane platili, vsetky tieto moderne zralocie odvetvia a firmy, zisk sikovne zakamuflovali, a desiatky rocne iba na dani, ved nemaju z coho, to je verejne tajomnstvo, rovnako ako tu, dovercive zavesia clanocok ako na tom div nie prerabaju pre nase blaho, ovce uveria) Aj pri utecencoch je mainstreamom pouzivana agresivna kampan, kde vsetci triezvo uvazujuci ludia su oznaceni za xenofobov, potom rasistov a fasistov, lebo ked si podla nich humanista, musi sa to zakonite prejavovat tak ze bez tiena pochybnosti juchas nad ich prichodom. Tu je to to iste. Je to velmi symbolicke a tie temy dost podobne. Ake slastne a pohodlne je viezt sa na vacsinovom nazore, ktory nam nahradza nedostatok vlastneho usudku alebo energie ist do niecoho hlbsie nez len uverit co nam serviruju.
Ocko v minulosti naozaj pomohlo a malo svoje opodstatnenie. Potom aj vela ublizilo, lebo sa vyvijalo s toxickymi primesami a kazdy na to kaslal, ludia z tretieho sveta boli vyslovene pokusne kraliky a odbyt pre nevyuzitelne kde uz bolo tolko negativ ze sa kazdy prevalili, tak to este predali tam...Doteraz je kopa negativ, ktore sa zamlcuju a beru ako nutne zlo, ktore musi byt za vacsie dobro, a pritom to tak zdaleka nie je. Je to velmi podobna situacia ako v porodnictve, volakedy mnoho zien umieralo bez pomoci, potom sa technika glorifikovala nad ludskost, teraz sa hlada zlata stredna cesta, v zahranici bezproblemove opustaju velke mega porodnice do ustrania domova a novorodenecka umrtnost je cuduj sa svete este nizsia..atd ide o princip aj tu nalajnovat plosne, lebo strach a jeho sirenie. Vyleju vanicku aj s dietatom. Cele zle.

janka3112
7. apr 2016

@alikaa no pretoze oboje su umelo podavane latky do ludskeho tela. Si uvedom, ze kazde telo je ine, kazdy jeden clovek, kazdy jednotlivec si prejde inou immunologickou reakciou. To ze nieco pomoze Jozkovi, neznamena ze to pomoze aj Petkovi. Su to umelo podavane latky!!! Nikde nikto ti nezaruci 100% ucinnost ani 100% bezpecnost.

Co sa liekov tyka, nie kazde lieky sa vyuzivane za ucelom liecby choreho. Vela z nich su lieky pouzivane za ucelom prevencie u zdraveho jedinca. Napr. ART(anti-retroviral therapy), lieky proti malarii, hormonalna antikoncepcia...atd...list profylaktickych liekov je fakt dlhy. Zober si HAK...lieky maju preventativny ucel, chces mi povedat, ze nikto nemal dozivotne zdravotne problemy po par rocnom uzivani? A co ART? Vazne poskodenia obliciek, pecene a pankreasu....
Alebo mozem este dodat uzivanie roznych mineralov alebo vitaminov v umelej forme vo forme tabliet zakupenych v lekarni. Teoria je taka, ze mozno aj to je z casti pricinou rakoviny u niektorych ludi (s casti je to konspiracia). Ale ved to vsetko brali len preto aby neboli chori...

Ockovanie je prevencia! Ved 95% deti ockovanych napr. proti osypkam si vybuduje immunitu. Velmi zavazne vedlajsie priznaky (ako napr. poskodenie mozgu) sa udeju v pomere 1 : 1 000 000. Ano, aj ten jeden z miliona je smutny pripad, a priamo sa to tyka nejakej rodiny. Lenze si uvedom, ze nie je mozne predvidat ako dany jedinec zareaguje, nie je mozne vopred preskumat jeho DNA stavbu, jeho proteiny, jeho kazducicku bunku a mozny deficit v jeho fyziologickych funkciach ktory mu bol nadeleny prirodou.