Prevenar 13 verzus Synflorix

kzuzik
18. okt 2013

Ahojte, nás čaká s mojim drobcom tiež onedlho očkovanie a chcela by som sa poradiť ohľadom vakcíny na pneumokoky. Ktorá z týchto dvoch je voľba menšieho zla? Je mi jasné, že sa nájdu ľudia, čo napíšu, že radšej neočkovať vôbec, ale to tu teraz nechcem rozoberať, na to je tu dosť veľa opakujúcich sa tém. Mne ide len o to, vybrať si medzi týmito dvomi. Budem rada ak sa nájdu mamičky, čo dali zaočkovať či už jednou alebo druhou vakcínou a napíšu mi svoje postrehy a názory. Ďakujem 🙂

aristka
19. okt 2013

@bralilienka no a nie si ani matka drobca ,takže dialóg skončil ...

sisaka
20. okt 2013

@bralilienka
zakladatelke temy sa ospravedlnujem, ale nemozem, sem nepridat svoj nazor, lebo sa mi vsetky chlpy jezia pri citani
tvojich prispevkov. Po celom fore tu v kuse vypisujes o "nasej malej" a o kusok dalej napises, ze to vlastne ani nie je tvoje dieta! Ako si mozes privlastnovat cudzie dieta je nad moje chapanie, ale fajn,niektori ludia maju problem s vlastnou identitou, tak to este beriem. Ale, ze vies na 100% ze to dieta (pripominam, nie je tvoje) ma rakovinu z ockovania, tak to je uz dost odvazne davat rovna sa medzi ziskana = z ockovania.Taketo odvazne tvrdenie nemohlo vyjst z ust doktora, kedze vznik neuroblastomu je neznamy, vedci sa zatial len domnievaju, ze je sposobeny defektmi v genoch neuroblastu, takze obycajny doktor, ktory ani nepracuje vo vyskume a ma poznatky len z vysledkov vedeckych vyskumov nemoze nieco take tvrdit. A ked sa tu uz pytas na liecenie este dodam, ze momentalne je testovana vakcina na tento typ rakoviny, to by si predokladam tiez kricala - NEPICHAT, co? - to je len taka filozoficka otazka, kedze to nie je tvoje dieta nemas pravo rozhodovat o jeho lieceni.

adsumus
20. okt 2013

@kzuzik Môžeš sa spýtať v našej skupine Povinné očkovnie a jeho zmysel. Sú tam očkujúci a ja neočkujúci aj odkladajúci aj rozkladajúci očkovanie. Bez fanatizmu, urážania, otvorene, podľa najlepšieho vedomia. https://www.modrykonik.sk/group/1838/ 🙂

bralilienka
20. okt 2013

@sisaka @aristka príbuzenský vzťah babka poznáš. ak nie, tak mi ťa je ľúto, oboch. ako budete volať vaše vnúča? ich malá?

bralilienka
20. okt 2013

@sisaka "naša malá" prešla genetickými testami a žiadnu poruchu v génoch nemala. nemala to v genetike !!! dalej, neuroblastóm nieje vrodený nádor, dá sa len získať. takže čo? vzduch? mikrovlnka? materské mlieko? štýl života? kto nechce vedieť,neštuduje, kto nechce vidieť, nevidí.

a vakcínu si nechaj ty pre svoje vnúčatá, ak bude tak kvalitná ako vakcína proti HPV vírusu, tak amen tma.

kzuzik
autor
20. okt 2013

@adsumus ďakujem pekne, pozriem sa tam určite 🙂
na urážanie sa reagovať nebudem ☹ naďalej dúfam, že mi napíšu aj iné mamičky alebo ľudia svoje reálne skúsenosti s týmito dvoma vakcínami, ďakujem 🙂 pekný zvyšok víkendu všetkým

aristka
20. okt 2013

@kzuzik do takýchto tém sa mamičky ,ktoré s tým majú skúsenosť alebo tak urobili sa zapájať nechcú lebo tak ako ty sa nechcú nechať urážať od Av lebo takto to dopadne v každej takto založenej téme .....a to je inak ešte slabý udvar urážok čo tu boli povedané 😉

sisaka
20. okt 2013

@bralilienka nerozumies pisanemu textu a to som sa este nevyjadrovala odborne. takze ocividne som sa unuvala pisat zbytocne, dufam, ze to objasnilo povod neuroblastomu aspon ostatnym citajucim.

Mne islo hlavne o to aby si tu nesirila bludy, ze vam to povedal lekar, ze je to z ockovania, predsa len nazor babky, ze je to z ockovania je troche ine, ako nazor lekara.
Tvojej vnucke prajem skore vyzdravenie.

bralilienka
20. okt 2013

@sisaka povedal nám to aj lekár onkológ, aj chirurg. dovtedy nás ako príčina- očkovanie ani len nenapadlo. teším sa, až raz začnú odborní lekári rozprávať. dlho mlčať nebudú. sami vidia dôsledky očkovania. a tí "odborníci", čo to propagujú budú niesť následky.

opakujem, mňa príčina neuroblastómu z očkovania nenapadla, ale lekárov, ktorí deň čo deň vidia dokaličené zdravie detí. čiže nie jednu babku napadlo, len jedna babka na to upozorňuje.

dakujem za želanie skorého uzdravenia pre našu malú. všetko záleží teraz na skutočných lekároch odborníkov a nie na tárajoch z fór, čo sa tvária ako odborníci. skutočný odborník na sebe neustále pracuje.

sisaka
20. okt 2013

@bralilienka prepac, to ti neverim, vedci nevedia, ale zhodou okolnosti dvaja doktory, kdesi na Sovensku vedia, ze je to z ockovania a este obidvaja o vysledkoch svojich vyskumov uplne nemiestne skromne mlcia ....
kazdy nech si o tom vytvori svoj nazor.....

bralilienka
20. okt 2013

@sisaka ja ťa nebudem otáčať na vieru. mne je tvoja viera na dve veci. ja tiež neverím, čo nevidím, či nezažijem. a tebe prajem, aby si otvorila oči skôr, ako zažiješ.

kzuzik
autor
22. okt 2013

nejaké ďalšie mamičky so skúsenosťami s týmito vakcínami???

tomkovazuzi
25. okt 2013

A opäť som sa o vakcínach dozvedela prd....mohol by tu niekto podať normálne info a svoje spory riešiť inde? Dakujem

bralilienka
25. okt 2013

@tomkovazuzi a neskúsiš čítať odbornú literatúru, či príbalové letáky, ked sa chceš dozvedieť niečo múdre? či pre teba je fórum dostačujúce, aby si získala odborné vedomosti? táto téma je veľmi kontroverzná. sú ľudia bud proti, alebo za. mne názor nevytvorí fórum, ale štúdium, či skúsenosť.

tomkovazuzi
25. okt 2013

@bralilienka zaujíma aj názor rodičov, ktorí to podstúpili.

zigzag
25. okt 2013

@kzuzik ahoj napis @prevenar, prida ta do sukromnej skupiny,kde sa dozvies o ockovani viac,kedze verejne temy su sami troll

nae
26. okt 2013

@tomkovazuzi ahoj, stručne už to tu bolo napísané: Synflorix teoreticky chráni proti 10 kmeňom pnemokokov, Prevenar 13 proti 13 kmeňom. Za Prevenar sa dopláca. Všetkých známych pnemokok. kmeňov je vyše 90. Je potvrdené, že očkovanie proti konkrétnym kmeňom zvyšuje riziko nákazy ostatnými kmeňmi.
Ja deti zaočkované nemám, ani sa na to nechystám. Z mojej skúsenosti - 99% detí v mojom blízkom okolí a v rodine, ktoré toto očkovanie majú, sú minimálne 3x ročne choré (často na antibiotikách), majú časté infekty dýchacích ciest, problémy s uškami apod. Ale je to len moje pozorovanie, tak to ber ako skromný názor. 😉

aristka
26. okt 2013

@nae no moje deti a detičky v mojom okolí očkované proti kokom ,nie sú tri krát do roka na atb a čo je u malého dieťatka neustále choré soplíky ,kašle to je súčasť spoznávania a cvičenia imunity a prešli sme si tým všetci a to ,že ide dieťatko má tri krát do roka atb ako ty píšeš ,je veľká chyba dr a hneď by som ho menila alebo problém rodičov a robia nejakú chybu alebo dieťatko s niečím bojuje ,či už poruchou imunity a tam je boj od malinka alebo dieťatko má nejakú primárnu chorobu ....a chcela by som vidieť kde máš potvrdené to čo hovoríš ....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kzuzik
autor
28. nov 2013

@fidka79 ok, diki za rady

katka2224
30. nov 2013

Zuzka, my sme mali v 4.mesiaci hexa+ synflorex, v 6.zatial nic. Mali sme reakcie, a tak ideme na imun.vysetrenie.
Inac, moj lekar mi nedal na vyber.

zabka4
8. nov 2022

@bralilienka Je to sice uz velmi stara tema....ale musim reagovat na toto ... ako je možné, že plne kojené donosené deti zdravých rodičov dostanú v piatich mesiacoch rakovinu. NEUROBLASTOM- získaný, nie vrodený. Uvediem priklad ...moju dcerku Alzbetku som kojila 2 roky a 4 mesiace. Nebola ani raz očkovaná, a tesne pred 6 rokom dostala neuroblastom. Ide o rakovinu sympatikoveho nervoveho systemu. Vznika z nezrelych nervovych buniek. Napriek tomu ze mala Nmyc gen negativny, čiže genetika bola v poriadku, no dostala ho. A vyrastol jej z drene lavej nadoblicky. Plus mala rozsiahle mts. Najväčšiu sancu uzdraviť sa maju deti do 18 mesiacov, kedy sa bunky este vyvyjaju. Potom sa znižuje prognoza a zvysuje agresivita nadoru. Naše zlatíčko si mnohé vytrpelo, 2,5 roka sme s nou všetko prežívali. Nakoniec si našiel sposob ako sa jej zmocniť. Tento rok nam zomrela. Den kedy si pisala tuto správu tj. 19. Oktobra 2013 som ju čakala v brušku a ani mi nenapadlo, že niečo také nás a ju postretne. Nezastavam si očkovanie, sama ho nepodporujem, ale ani nesuhlasim, ze neuroblastom dostala z očkovania. Mame skusenosti, ze uz sa aj babatko narodilo s neuroblastomom a priamo z nemocnice isli na onkologiu. Ten chlapček žije. Prisli tam rodicia s detmi v roznych vekovych kategóriách aj s ockovanymi aj neockovanymi detmi. Ja len toľko.