Stačí iba jedna vakcína Johnson?

petra006
16. jan 2022

Prosím vás viete mi poradiť ohľadom očkovania, fakt človek nemá ani kde napísať poradiť sa s odborníkmi a myslím si že také info by mali byť hneď jasné tak dúfam že aspoň niekto z vás mi poradí
Potrebujem sa zaočkovať, chcela by som vakcínu Johnson a potrebujem vedieť ako to s ňou funguje. Naozaj stačí jedna dávka ? Nezmenilo sa to? Alebo je potrebné si doplniť ostatné dávky nejakou inou vakcínou?
Budem môcť mať po jednej dávke kovid pas a patriť do skupiny očkovanych?
Máte niekto tuto vakcínu?

sisa_s
16. jan 2022

Plne ockovana po Janssene by si bola az 21d po 1.davke, uz sa niektori preockovavaju, lebo nie vsetky krajiny uznavaju iba 1 davku + na svk tiez nebude stacit 1 davka bez boosteru

petamich
16. jan 2022

dat si Johnson je podla mna aktualne hlupost 🤷‍♀️ nebude stacit u nas a v Rakusku uz napr. nestaci a dalsie krajiny idu nasledovat tento trend

matkahelka
16. jan 2022

@petra006 muz ma jansen, 1.davku, je brany ako plne ockovany. o dalsej davke skor ako po 9.mes. ani neuvazuje. hovorit o tom, kolko davok bude potrebnych je zatial predcasne, myslim, ze to nevie nikto. aj ema aj who odmietaju preockovavanie do zblaznenia po kazdych par mesiacoch.

pribinak
16. jan 2022

@petra006 myslím že takmer nikde už nepostačuje 1 dávka Johnson

goblinko1
16. jan 2022

Mám johnson čo sa týka ochrany chráni má dobre bol som s pozitívnymi dodnes chvála bohu som nemal koronu, taktiež nežiadúce účinky po ockovani som ja osobne ani nikto z môjho blízkeho okolia čo mali tu vakcinu nemali. Teraz mi jedna dávka platí 9 mesiacov potom chcem ísť na vs tak sa budem musieť preočkovať, bud pfizer alebo iná, neviem možno pôjdem ešte raz do Johnsona. Za mna odporúčam.. no rozhodnutie je na vás. 😊

matkahelka
16. jan 2022

@petamich
@pribinak baby, kde nikde nestaci? muz nikde problem nema. ani s cestovanim do zahranicia. do AT predsa nestacia ani 2 davky pfizeru, takze autorku dost pletiete.

janai1
16. jan 2022

Už dávno neplatí, že je to jednodávkova... Pri 1 davke budeš patriť iba do OP

goblinko1
16. jan 2022

@goblinko1 teda nežiadúce účinky boli také že zimnica a nepríjemný pocit v ruke asi týždeň inak vsetko ok

matkahelka
16. jan 2022

@janai1 rovnako ako po 2.davkach pfizeru, ze ano 🤦‍♀️

goblinko1
16. jan 2022

@pribinak 😃 mna púšťajú všade

janai1
16. jan 2022
pribinak
16. jan 2022

@goblinko1 super

matkahelka
16. jan 2022

@janai1 tak to tak aj napis. ze 1 davka jansen = 2 davkam pfizeru. lebo je to uplne to iste, co sa tyka opatreni a "volnosti".

petamich
16. jan 2022

@matkahelka ano vlastne mas pravdu - ja som tym iba chcela povedat, ze uz neplati, dam si Johnson a som vybavena 🙂 ale ano vlastne je to jedno - lebo vsak aj tak bude treba tri Comirnaty

janai1
16. jan 2022

@matkahelka neviem čo tu splietaš, ale ona sa pýta na to či je J&J jednodávková a na to som jej odpovedala... ak máš potrebu to nejako komentovať tak jej to kľudne napíš 🙂

matkahelka
16. jan 2022

@janai1 lebo jonson je jednodavkova. to ty splietas, ze nie je.

janai1
16. jan 2022

@matkahelka tak nech si dá jednu a nikam sa aj tak nedostane 😂 ok

matkahelka
16. jan 2022

@petamich pri jansene je jedna davka +booster, pri pfizeri a moderne 2davky +booster.

matkahelka
16. jan 2022

@janai1 kde NIKAM? slusne sa pytam, lebo moj muz s jansenom nema problem ani na SR, ani v zahranici. ani v EU ani mimo EU. tak sa rada necham poucit.

janai1
16. jan 2022

@matkahelka tak gratulujem... ak zas nebudú ľudia špekulovať a konečne začnú dodržiavať zákony tak od 19. začína platiť OP+ 🙂

bianka_012
16. jan 2022

@janai1 Nerozumiem o čom píšete, tiež mám Janssen, jendodávkovú a všade kde je OP sa dostanem rovnako ako dvojdávková Pfizer, Moderna, Astra a pod...
Čo sa týka OP+ tak tam je potreba už 3 dávok pri dvojdávkových a pri Jansene treba 2.
OP+ však platí od stredy a len na pár vecí, vśade inde postačuje zatiaľ OP a teda jednodávkový Janssenúplne postačuje.

bianka_012
16. jan 2022

@janai1 Aj ste si pozerali kde to OP+ je potrebné ?
Tento nový režim bude vyžadovaný na vysokorizikových podujatiach, ako sú svadby, kary, oslavy, večierky či plesy, vo fitnes- a wellnesscentrách, v akvaparkoch, hoteloch, penziónoch.

Pokiaľ to niekto potrebuje k lekárovi, do obchodu alebo do vlaku, postačuje režim OP a teda 1 dávka Janssenu alebo 2 od hocijakej inej.

matkahelka
16. jan 2022

@janai1 ale ved op plus plati pre hromadne podujatia, nie na bezne fungovanie. to po prve. a po druhe, ak ide autorka teraz na prve ockovanie, tak si 3 vakciny naraz pichnut neda, aby bola OP plus, vsak?

kikka95
16. jan 2022

@petra006 Ja mám tiež Johnson, aj muž. Manžel pracuje v zahraničí a cestuje po Európe a nikde s tým nebol problém :D Ja tiež chodím kade tade a všade je to v poriadku. Jedna dávka Johnsona sa rovná 2 dávkam Pfiseru/Moderny. Beriem sa ako OP a OP+ by som bola, keby si dám po tých 9 mesiacoch ďalšiu dávku. Ešte premýšlam, čo si mám dať.

janai1
16. jan 2022

@bianka_012 j @matkahelka mne je to v podstate jedno 👍 aspoň vidno ako sa nikde nevedia dodržiavať platné nariadenia

luciaaaaa
16. jan 2022

@petra006 moj manzel ma johnson, ja si po 6oonedeli tiez chystam na johnson. Stale plati ze 1davka johnson je to iste, co 2 davky pfizeru ci moderny, takze ak ti ide len o status plne ockovanej osoby, je johnson idealna
@janai1 prosim o com pises? Zijes asi v inej krajine, ako my ostatne, alebo mas absolutne neaktualne info. Op plus si vyzaduju len hromadne podujatia, nie bezne fungovanie. Skus si tu vyhlasku dostudovat.

matkahelka
16. jan 2022

@janai1 o akom nedodrziavani nariadeni pises preboha? precitaj si vyhlasku, lebo zjavne si pleties pojmy s dojmami. kto sa nechysta na svadby a do wellnesu, nepotrebuje ziadne boostre a ziadne nariadenia neporusi.

ciernysokol
16. jan 2022

@janai1 Petko, preco si olizoval zamrznuty plot? Jozko mi povedal. A keby ti Jozko povedal, skocis z mosta? Tato logika detstvom nevyhynie.

bianka_012
16. jan 2022

@janai1 čo sa nedodržiava ? OP platí tak ako doteraz, vyššie v komentári som písala na čo sa Op+ vzťahuje. A mimochodom, na OP + stačia aj 1 dávka Janssena alebo 2 iné + test. Takže kto nepotrebuje denne chodiť co wellnesu alebo na svadby, úplne postačuje 1 dávka semtam test…
Skúste si naštudovať čo je momentálne platné a potom písať kto čo porušuje. Jedine kto niečo porušuje ste vy, keďže šírite klamlivé informácie.

mirkasmile
17. jan 2022

@petra006 ahoj...budúci svokrovci sa dali JJ zaočkovať. V robote ich očkovali,lebo zamestnávateľ sa vyjadril, že kto sa nedá, bude mať výpoveď (aj tak nikto výpoveď nedostal) 😀
Prakticky (ako je hore písané), 3davku potrebuješ len ak ideš na svadbu alebo proste niekam, kde je to rizikové. No stačí ti aj táto JJ jednorazová, vieš chodiť do obchodov + ak by si chcela ísť na wellness alebo čo, behneš sa otestovať 🤷 no nepomôžeš si