Status Jozefa Miklošku ohľadom očkovania

prevenar
1. jún 2013

poslanec za KDH Jozef Mikloško napísal dnes tento status:

Jozef Mikloško
Pred 2 hodinami ·

29.mája 2013 som položil v NR SR ministerke zdravotníctva Zuzane Zvolenskej otázku ohľadom očkovania detí. Otázka bola vylosovaná ako č.18, takže v Hodine otázok sa nedostala na program. Znela takto:

Povinné očkovanie je proti zásade informovaného súhlasu a výhrade vo svedomí. Štát nemá právo nútiť zákonom rodičov povinne očkovať svoje deti. Rastie počet článkov proti povinnému očkovaniu, počty ťažkého ochorenia detí a počty publikácii o chemických analýzach vakcín, ktoré obsahujú zdraviu škodlivé zlúčeniny (napr. toxické riziká používania hliníka v detských vakcínach). Existuje tiež výskum o nespoľahlivých a neúčinných vakcínach, aj o ich priamom spojení s neplodnosťou. Farmakologické firmy silne profitujú z očkovania a neudávajú objektívne informácie o rizikách a negatívnych dôsledkoch očkovania. Zohľadňuje MZ SR a ÚVZ tieto poznatky, vedú sa odborné diskusie o minimalizácii týchto rizík, aj legislatívne iniciatívy? Aké konkrétne?

Otázku rozšírim a podám ju ako interpeláciu.

adsumus
3. jún 2013

@sirinka Presne to to znamená, v krajinách, kde je očkovanie dobrovoľné antivakcinisti dokážu presvedčiť len okolo 2% ludí, aby neočkovali svoje deti a zvyšok neočkuje z rôznych dôvodov, od toho, že nechcu zbytočne stresovať dieťa až po takých, čo z rôznych dôvodou, nechcú alebo nemôžu cestovať. Mama dieťaťa, ktoré teraz pri veľkej epidémií v Pakistane zomrelo na osýpky, mimochodom jedno zo 150 mrtvych detí, uviedla, že nebolo zaočkované, pretože má veľa malých detí a nemohla ich nechať doma samé. Treba brať do uvahy tú skutočnosť, ktorá sa nám tu objavuje a to, že v niektorých oblastiach stačí, že dojde niekto pošepnúť, aby neočkovali, že to je sterilizácia a budeme mať obrovské komunity neočkovaných detí. A ked potom príde epidémia, tak sa všetko nahrnie do nemocníc a čo potom všetci tí chorí ľudia?

adsumus
3. jún 2013

S tým cečkom vás tiež nedokážem pochopiť. Stále sa tu ohánate prírodou a zdravým životným štylom, ale kde ste kedy v prírode videli behať jedincov nadopovaných vitaminom C? Najprv sa prekyslia, potom sa neutralizujú a tak sa im darí-zahrávať sa s vlastým telom.

sirinka
3. jún 2013

@adsumus vyborne krajiny si vybrala na porovnanie...co napriklad belgicko, ktore ty sama vyberas ako priklad s takmer 99% zaockovanostou a iba jedinou povinnou vakcinou, inac vsetko na dobrovolnej baze?

molka
3. jún 2013

@adsumus keď ti to tajomstvo prezradíme, začneš sa dopovať céčkom aj ty a nám nič nezostane. 😀 Len nás pekne nechaj v našej sekte na pokoji a nesnaž sa nás pochopiť, ok? 😀 😀 😀

adsumus
3. jún 2013

660 zdravotníkov sa zatiaľ ozvalo, že očkujú svoje deti. Pripájam reakciu jednej starej mamy: No degree but have been caring for babies since 1960- when mother admitted to hospital with TB: siblings were 9 months, 2, 4 & 6 years old....made sure their immunizations & vaccinations were all up-to-date for the three years mother was in hospital. Then have had six children over twenty years ALL fully vaccinated. Seven grandchidren fully vaccinated. One of my godchildren NOT vaccinated and now severely mentally & physically disabled - undetermined either measles or meningitis both of which struck a playgroup he attended at age two and half years. What a tragedy, and avoidable. Please, please vaccinate fully. Children have enough things to deal with and overcome without dealing with avoidable repercussions because of their parents neglect to vaccinate.

7 vnúčat, všetko očkované a jedno z mojích krsniat neočkované je teraz postihnuté, pretože ako 2,5 ročné ochorelo osypkami s meningitídou. Taká tragedia a dalo sa jej predísť. Prosím, očkujte, detí majú dosť toho, čím si musia prejsť aj bez toho aby choreli na očkovaním preventabilné ochorenia.

https://www.facebook.com/stopavn

prevenar
autor
3. jún 2013

..lebo diva zver na antibiotikach, kortikoidoch a antihistaminikach beha po nasich lesoch uplne bezne ^^

adsumus
3. jún 2013

...divá zver pekne prírodne skape, nenechá predsa zarábať niekoho natom, aby ju uzdravila.

kubuliatko
3. jún 2013

nechapem co furt riesite ockovanie. vsak ked nechcete ockovat tak neockujte. kto vas nuti? ja som si vybrala toto chcem ockovat a toto nie. aje mi jedno ci na mna niekto tlaci alebo nie , je mi ukradnuta aj pokuta. co pride ku vam pediater domov a nasilim vam zaockuje dieta??? je to povinne ale ked nechcete tak vam ho nezaockuju. ja som mala slobodnu volbu vo vybere a mame ju vsetci. sice bola ukoncena pokutou ale to mi je jedno

bubulka722
3. jún 2013

@pectore Predpokladám, že nemáš celkom jasno čo je OSN alebo Unicef a ich premyslené predstieranie ochrany zdravia jednotlivca, či ochrana ľudských práv. http://www.magnificat.sk/2011/01/bill-gates-pri.... Nezačínaj sa navážať kvôli konšpiračným teóriám, ale otvor si oči a prestaň si myslieť, že nám bohatí tohto sveta chcú dobre! 😉

bubulka722
3. jún 2013

@kubuliatko A je ti ukradnutá aj navrhovaná novela zákona??? Vieš aké dôsledky to môže mať v budúcnosti?

kubuliatko
3. jún 2013

@bubulka722 neviem. vysvetli mi to

sirinka
3. jún 2013

@prevenar
@adsumus vacsina divej zvery ma tu vyhodu, ze si vitamin C v potrebnom mnozstve vytvara pekne sama...

adsumus
3. jún 2013

@sirinka Ty si aj zoolog?

aristka
3. jún 2013

@sirinka tak toto je pekná hlúposť,tak isto príjmajú všetko stravou

sirinka
3. jún 2013

@adsumus AJ? aj co este?

prevenar
autor
3. jún 2013

@aristka ..zvierata si dokazu metabolizovat C vitamin zo stravy , na rozdiel od CLOVEKA. ..ked budes mat zaujem , tak si urcite si najdes k tomu nejake odborne vysvetlenie. do genomu cloveka za zaviedla geneticka porucha a ludia tuto schopnost stralili a dnes ju nema ziaden clovek. ..preto musi prijimat Cvit v zakladnej forme a nedokaze ho metabolizovat z beznej stravy ako ine cicavce ^^

sirinka
3. jún 2013

@aristka samozrejme, ze prijmaju stravou, ale organizmus zvierat si pomocou enzymov, ktore nam chybaju VYTVARA (vidis ten rozdiel?) dostatok vitaminu C z glukozy... co nas organizmus nedokaze....

adsumus
3. jún 2013

To som fakt jedla jablká celý život zbytočne? 😕 Už bežím do drogerky, že neumriem na skorbut. Rychle, rychle. Moje nervy.

aristka
3. jún 2013

@prevenar nejak zle si to napísal.lebo zmetabolizovať zo stravy ho vieme aj my ,preto vit c príjmame stravou,lebo ak by to tak nebolo,načo potom kupovať tie tabletky na tú magacéčkovú liečbu...slovo zmetabolizovať je niečo ako rozložiť a použiť a nie vyrobiť...,ale inak sa nehádam,len viem,že ak má aj zvieratko nedostatok vit.má to svoje prejavy,preto tiež majú aj v prírode a v domácnosti zvieratká pestrú stravu...,ale odbočili sme z témy 😉

sirinka
3. jún 2013

@adsumus miesto slusnej debaty ironia a vysmech? Naco je to dobre?

adsumus
3. jún 2013

@sirinka A molka môže sa tu vyškierať na mna? Tu si prečo nenapomenula? Ale ináč, beriem.

sirinka
3. jún 2013

@adsumus och prepac, ja som reagovala priamo na nasu komunikaciu, ale inac ked si vsimnem, vacsinu nevhodnych reakcii oznacujem a to z obidvoch nazorovych brehov 😉

bubulka722
3. jún 2013

@kubuliatko Navrhované je aby lekár hlásil odmietnutie očkovania nielen na RUVZ ale aj na Úrad soc. vecí a rodiny. Ak ti hovorí niečo Juvenilná justícia, tak vieš predpokladať, kam to až môže zájsť.

tanapeta
3. jún 2013

@aristka nie nie @sirinka má pravdu. Väčšina zvierat si vie vyrobiť sama vitamin C. Dokonca koza najviac 🙂

prevenar
autor
3. jún 2013

@aristka jasne ,ze som to zle napisal ^^ 🙄
..neviem , ak by tu bola nejaka moznost pouzit na tuto diskusiu prislusnu temu > https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/ pokuste sa tuto moznost vyuzit 🙄 zial , kedze tu administracia nenexistuje - tieto nemoderovane temy su len na samoregulacii uzivatelov ..a tak to aj vyzera 😨

kaja73
3. jún 2013

len okrajovo-uz aj na SK sa zacal dovazat injekcny megadavkovy C vitamin a zacina sa podavat aj na SK injekcne-ale zatial len na malo mietach.
Ale je uz aj na nasom trhu.
Bola uz aj ofice prednaska pre lekarov v blave na tuto temu -niekdy vo februari neviem presne-a zacina sa podavat aj ako sucast chemoterapie-aspon teda v cechach-a aj napr ako liecba herpesu zoster.
Takze asi to nebue take zle s oblic.kamenmi,ked je to uz aj na nasom trehu a podava sa i myslim 7-8 tisim mg narazovo do zily,viackrat do tyzdna.
Pri uzivanie -per os-sa neda dosiahnut taka hladine c vitamimu v krvnej plazme.
Ale stale lepsie ako nic -80mg cecka je len prevencia skrobutu-je to minumum co nase telo potrebuje aby aspon bazalne fungovalo.
Ak chceme aby fungovalo lepsie tak take davkovanie nestaci. 😉
bolo o tom pisane aj v ofice medic casopise-skusim ho doma pohldat a hodim sem nazov casaku a stranu-len neviem ci to m uz nezahodil.
Ale je to vydaven lekarskou komorou.
Nastastie cecko nie je ani povinne a ani zakazne.

Nastastie c vitamin nie je ani povinny ani zakazany-asponze to. 🙂

kaja73
3. jún 2013

posledna veta je omylom dva krat-nie umyselne. 😝

aristka
3. jún 2013

@kaja73 medicína je vedecká disciplína...takže sa stále skúša niečo nové...o tom to je rakovina alebo obl.kamene,čo by si si vybrala...meningitída alebo očkovanie ,nikto nepovedal,že je to všetko 100percentné,lieky na niečo zaúčinkujú v niečom urobia zle...je hlúposť a v medicíne duplovane povedať toto bude 100percent tak...lebo každý sme iný a inak reagujeme,preto aj tu stále hovorím,aby sa pýtali a informovali o postupe či liečby ,či prevencie a hľadali tú strednú cestu a dali si za a proti...inak tí čo sú strikne proti očkovaniu by si to pichnúť určite nedali... 😀

prevenar
autor
3. jún 2013

@kaja73 zatial , ak si ho ludia vsimnu vo vacsej miere, rychlo to zakazu ..brutalne kazi biznis ^^

posles mi pls. link do IP na ten produkt ? velmi ma to zaujima.

kaja73
3. jún 2013

@prevenar OK 🙂