Sú očkované deti hrozbou pre neočkované deti?

cocogogo
28. máj 2017

Niekde som citala ze prave zaockovane deti su nosici danej nakazy proti ktorej boli ockovane. Je to pravda a ako dlho po ocovani mozu nakazit druhych touto nakazou??

sisa1909
28. máj 2017

Dajte si zaočkovať dieťa a nemusia vás trápiť takéto sprostosti. Len kvôli ľuďom ktorí sú najmúdrejší a nedávajú očkovať sa sem vracajú choroby ktoré už dávno neboli.

moonlight1210
28. máj 2017

@cocogogo ak je to pravda, tak potom kompletne cely život. Čo potvrdzuje to, že sa tu nákazy šíria hlava-nehlava. A ledva nejaké dieťa zaockuju a ono ide hneď do kolektívu, do troch dni pol škôlky leží v horúckach. 😁

Veď použi rozum. Antivax zúri, že toľko deti je zaočkovaných a ďalšie sa ockuju. Takze aj oni potvrdzujú, že je to obrovské percento. a predsa sa tu nejaké epidémie nákaz, ktoré rozšíruju deti po ockovani, nedejú. Lebo keby to bola pravda, tak potom by tu zúrila epidémia za epidémiou. Ledva by nejaké deti zaockovali, ich okolie by podľa tejto teórie malo hneď do pár dni zalahnut s danou chorobou. Čo sa nedeje.
Tak si to preber.

dai
28. máj 2017

@cocogogo to tu otazku myslis vazne?🙂 skus si pozriet zdroje clankov ktore citas... pekny den

kondaska1
28. máj 2017

Ci sa to mamickam paci alebo nie, po ockovani zivou vakcinou (MMR) moze byt dieta isty cas bacilonosic.

ukulela
28. máj 2017

no bolo by fajn, keby sa antivax podla toho aj spravali - izolovali sa od nas ockovanych a bolo by vystarane .... oni pokojni, ze ich nenakazime a my pokojni, ze mame v kolektove dostatocnu zaockovanost.

prevenar
29. máj 2017

@cocogogo ockovane deti su predovsetkym hrozbou same pre seba ..resp. pre svoje zdravie. sanca na prenos ochorenia z cerstvo ockovaneho dietata na neockovane je zanedbatelna, na tvojom mieste by sa tym urcite netrapil.

gabona1
29. máj 2017

Ja som tiež za to, že keď sa niekto nechce očkovať, nech porozmýšľa, či je to naozaj zodpovedné voči svojmu dieťaťu a samozrejme aj iným deťom. Veď vďaka tým vakcínam takmer vymizli veľmi ťažké ochorenia...To chceme, aby sa zase šírili? No ja pre toto naozaj nemám pochopenie...

kvietok173
29. máj 2017

@sisa1909 napríklad ktore?

dai
29. máj 2017

@kvietok173 skus venovat tolko casu ako studiu hlinika vo vakcinach a citanie prispevkoch ala prevenar studiu normalnych faktov... trosku sa pozri okolo seba co sa aktualne deje vo svete...
Niekedy normalne nechapem comu su schopni ludia uverit a ake jednoduche fakty nedokazu spracovat... aj ked ono to mozno spolu suvisi☹
Moj ujo napr. Ako dieta zomrel na cierny kasel - ano, na ten obycko cierny kasel co zaockovane dieta prejde ani nevie ze ho ma a vyskutuje sa viac menej zdroj len v neocko asocialnej populacii... to len priklad

kvietok173
29. máj 2017

@dai tak napríklad osýpky v minulosti ľudia prekonávali bez úmrtia a dnes z toho robia smrteľnú chorobu.
Samozrejme aj na nich sa dá zomrieť ak je oslabená imunita ako na hociktoré ine ochorenie napríklad na chrípku, ze?
Zdravý jedinec chrípke nepodľahne ale vačšinou straší človek s oslabenou imunitou a pridruženými inými chorobami Ano a tak je to s množstvom iných chorôb a vtedy nepomôže ani zlate dobre očkovanie skor to očkovanie človeka s oslabenou imunitou este dorazí ☹

madamcoco
29. máj 2017

@cocogogo skor by som povedala, ze neockovane deti su hrozbou pre tie ockovane.
Ludia sa uz uplne zblaznili.. a odskace si to nevinne dieta.

kvietok173
29. máj 2017

@madamcoco akým spôsobom su neocko hrozbou pre ocko? Nerozumiem vysvetli mi to prosím. Dakujem

dai
29. máj 2017

@kvietok173 iste... este nieco daj z antivax stranky:-/ prepac toto nema vyznam - ked ti dieta dostane osypky a s lahkostou bytia ich prekona tak sa mozme porozpravat... ano, jasne ze slabe jedince so slabou imunitou zomierali - a to su prave toe deticky, chapeme sa? Ci tvoje sa narodilo a imunita topka? 🙂

alaguema
29. máj 2017

@madamcoco ako môžu byť neočkované hrozbou pre očkované, ktoré by mali byť teoreticky vakcínou chránené?

jana_eyre
29. máj 2017

@kvietok173 skus to povedat babkam ktorym pozomieralo kopu surodencov v detstve na osypky ako to kdysi prekonavali ludia bez umrtia..

dai
29. máj 2017

@jana_eyre toto je normalne vysmech faktom co tu niektore predvadzaju... prevenara si netreba vsimat - ten sa tym zivy ale tie comu veria... ☹ niekde som citala ze clovek nema sancu vyhrat diskusiu s niekym kto veri v konspiraciu - on si proste kazdy fakt vie nejak konspiracne vysvetlit a na vsetko si na nete nieco najde co podpori ten jeho nazor - kludne moze byt zdroj prevenar a jemu podobni😉

lucinka511
29. máj 2017

@kvietok173 ale tie osypky an v minulosti vyhladili måle babatka dø 4r no nå Co to??Co tebe by sa to Pacino.kendte så neockuje.a male det i.tyske pp narodeni by bo li ohrozovsne???Albek tvoja mama kt persons chripku død tale osypky a koniec s nou? po bitke je kazdy hrdina.

eikenella
29. máj 2017

zaockovane deti na MMR vakcinou proti osypkam, mumps a rubeola nie su hrozbou pre nezaockovane deti

6699333
29. máj 2017

Baby už viete o Tom že chcú schváliť ten blbý zákon že škôlka má nahlásiť že prišlo ku nim nezaockovane dieťa a pokutovať až do výšky 2200 e . To sú vážne pacienti v tej vláde

kvietok173
29. máj 2017

@dai antivax stránka?

madamcoco
29. máj 2017

@alaguema presne tak, ako mozu byt ockovane hrozbou pre neockovane. Pre tie neockovane su v prvom rade hrozbou ich rodicia.

cheerlady
29. máj 2017

Toto nemyslite uz vazne??? Niektorym by mali odstrihnut kable k netu...

lucinka511
29. máj 2017

@6699333 Mali by vzniknut skvolky pre neockovane deti. inak celkom dobry biznis napad ☺urcite by ø take skolky bol zaujem.

madamcoco
29. máj 2017

@kvietok173 vysvetlila som uz v odpovedi na rovnaku otazku od alaguema.

misinka26
29. máj 2017

@6699333 hura konecne !!! A este by som pridala aj aby si rodicia deti, ktore neboli ockovane platili za zdravotnu statostlivost ak ich decko na niektoru z neockovanych chorob ochorie ...

lalinko2010
29. máj 2017

@6699333 ale to nie na Slovensku!

vroni
29. máj 2017

@misinka26, nevrav?! To akoze rodicia neockovanych deti su dnes oslobodeni od povinnosti platit si zdravotnu starostlivost? Dobre vediet. 🤐

jana_eyre
29. máj 2017

@dai veru, mas pravdu.. Uz dlho som ani s nikym takym diskusiu neviedla, lebo som sa vzdala,to ma len tak obcas pochyti.. 😀

evittam
29. máj 2017

@misinka26 Rodicia neockovanych deti neplatia zdravotne poistenie? Kde prosim?
A potom sa pridávam a navrhujem aby si aj vsetci alkoholici, fetaci,....platili za liečbu a nie aby to islo zo ZP.

kvietok173
29. máj 2017

@misinka26 super napad rodicia neockovanych deti budu platit az ich dieta na niektoru z neockovanycjph chorob ochorie 😉 no a co potom ked ochorie na ockovane choroby 😉
Ano jasne nech platia aj aj ze ? 😉
A my vsetci budeme podporovat a doplacat na ockovanych narkomanov, alkoholikov a fajciarov ktory si vedome sposobuju zle zdravie 😀
A ano samostane skolky a skoly a mozno aj obchody a urady 🙂 a nemocnice hop ale tu trocha usteria hadam 😉 ze ich az tolko netreba, ci?