Vakcína Bexsero

mija51
27. feb 2018

Ahojte, chcem sa spýtať, či sú tu nejaké maminy, čo majú zaočkované dieťa vakcínou Bexsero. Ak áno, chcem sa spýtať, ako ste ju zohnali a koľko stála. Moja dcéra má 3 roky, je zaočkovaná Nimenrixom a chcela by som jej dať aj Bexsero. ďakujem

senta_sofia
22. nov 2019

@danisebestova pretoze keby skutocne cital nejake studie, tak by ho az tak nazor neperliva neprekvapil, pretoze skutocne taketo zavery boli, ale neda sa to zovseobecnit, kedze slo o urcitu vekovu skupinu deti. Kedze ste aj vy svoj prispevok zmazali, diskusiu koncim rovnako, lebo nemam zaujem spamovat temu

lenkakravcova
3. apr 2021

@angelyana Môžem sa opýtať, tieto vakcíny ste kupovali normálne v lekárni, s predpisom, alebo bez predpisu?

angelyana
3. apr 2021

@lenkakravcova teraz uz je to easy, kedze sa konecne bexsero dostala aj na svk trh. Lekarka predpise a vyberiete v lekarni. Teraz som riesila doockovanie dcery a prve ockovanie syna (tretieho). Uz nimenrix nedavam, kedze je tu bexsero a to je ucinne na “nase” meningokoky;)

bluka2
3. apr 2021

@angelyana u nás sú aj men. C. Síce sú častejšie tie B (bexsero), ale sú aj C (nimerix)

luccy89
18. máj 2021

@lenkakravcova
@angelyana
Ahojte, kupovali ste bexsero teraz? Cena zostala 140€ alebo nejaka zmena?

angelyana
18. máj 2021

@luccy89 pred tyzdnom kupovane. V lekarni 92,7€. Polovicu mi Union preplati. Syn potrebuje tri davky. Uz ma dve, v 19m pojde tretia

luccy89
18. máj 2021

@angelyana dakujem. Moj ma uz 2,5r, takze by mal dostat dve davky

angelyana
18. máj 2021

@luccy89 ano, aj ja som prveho dala neskor ockovat, dostal dve. Dcera a dalsi syn uz tri, lebo som zacala s ockovanim pred 1.rokom

lenkakravcova
18. máj 2021

@luccy89 92,67 Eur som platila pred mesiacom za prvú dávku.
Pediatrička mi vravela, že od 1 roka sa dávajú 2 dávky (o dva mesiace druhá), do 1 roka sa dávajú 4 dávky. My sme očkovať dali syna, 3.5 ročného, takže ešte jednu dávku budeme dávať.

Momentálne ak patríš do Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a máš stiahnutú aplikáciu peňaženka zdravia - máš tam aspoň 3 osoby z rodiny alebo priateľov, tak môžeš si podať žiadosť na preplatenie vakcíny. Takto to tam vyzerá - preplatia ti tých 96 Eur 🙂 (mám tam 3 žiadosti - 1 na meningokoka, zvyšné 2 očkovanie "proti kliešťom").

123369
19. máj 2021

@angelyana
@lenkakravcova ahojte dievčatá, tiež chcem dať dcérku zaočkovať,neviete či prepláca aj dôvera? A prosím vás koľko má tá vakcína účinnosť? Nie je to dúfam len rok či dva,viete mi poradiť? Ďakujem

123369
19. máj 2021

@lenkakravcova a prosím ťa,to si dávala detičky očkovať proti kliešťom?

lenkakravcova
19. máj 2021

@123369 Dôveru netuším.
Vakcína má účinnosť 3-5 rokov.
A nie, to sa očkovala proti kliešťom sestra 🙂 (len mám ju v tej peňaženke, tak tam vidno aj jej žiadosti o preplatenie).

luccy89
19. máj 2021

@123369 akurat vcera davala jedna na insta ockovat syna a pisala, ze dovera a vseobecna nepreplacaju, oni maju union. Tak ale vidis, tu zase vseobecna hej. My mame doveru, tak neviem.

123369
19. máj 2021

@luccy89 aj mi máme dôveru,no spýtam sa dr.mozno bude vedieť povedať.Ale aj tak dám zaočkovať,aj keby nepreplacala.Dakujem

luccy89
19. máj 2021

@123369 aj ja dam, napis sem prosim potom, ak budes vediet co ta dovera

123369
19. máj 2021
123369
2. jún 2021

@luccy89 ahojky, dcérka už má prvú vakcínu pichnutu,ako ste na tom vy,? Už si dala očkovať? A včera som išla s bločkom do poisťovne a zrovna mala vypadnuty sistem,tak mi nič bližšie nepovedala, zatiaľ, že mi ešte zavolá keď to nabehne,je to známa a povedala, že ona si myslí že mi to preplatí poisťovňa,dokonca obydve ,vakcina stala okolo 92€ a medzi dvoma dávkami chcem pichnúť ešte nimernix ,na ten máme ísť teraz v piatok. Tá má stať okolo 50€ a vraj preplatia aj tú,tak som zvedavá, určite sa ešte ozvem, keď to budem vedieť na isto,a napíš aj ty či náhodou nevieš o preplateni 😊

luccy89
3. jún 2021

@123369 jej dakujem, ze si napisala. My sme este neboli, maly bol chory, takze buduci tyzden snad pojdeme. Ako si to prosim riesila, lebo mi dr vravela, ze to musia v lekarni objednat, lebo ich vraj bezne nedrzia. Mame dr v inom meste a kedze sa nema vakcina prenasat, tak by som ju rada obj v lekarni rovno v poliklinike.

123369
3. jún 2021

@luccy89 ako prvé som volala dr.ze mám záujem o očkovanie,a ona volala do lekárne či tú vakcínu majú, alebo ju treba objednať ,tak som jej o pár minút volala a povedala, že teraz ju majú tak sme hneď na ďalší deň išli.A keď ju zaockovali zabehla som si do lekárne pre bloček a objednala tu nimernix hneď ( to máme ísť zajtra) a chcem skončiť znova do poisťovne.

lenkakravcova
3. jún 2021

Aktualizácia k VZP:
Z tej peňaženky zravia - preplatili 46 Eur z 92 Eurovej vakcíny.

123369
24. jún 2021

@luccy89 ahojky, takže v poisťovni dôvera mi nakoniec volali že mi nič nepreplatia, lebo vraj tá vakcina nieje registrovaná 😊

123369
24. jún 2021

@lenkakravcova takže tebe to preplatila všeobecná zdravotná poisťovňa? Mne povedali že mi nič nepreplatia lebo nieje registrovaná

lenkakravcova
24. jún 2021

@123369 áno, polovicu vo VZP.

adulicek
12. júl 2021

@lenkakravcova @123369 Ahojte, aj ja sa chystám zaočkovať deti vakcínou Bexsero....mali ste po očkovaní aj nejaké vedľajšie účinky?

lenkakravcova
12. júl 2021

@adulicek opuch na nohe v mieste vpichu mal syn (také stvrdnute, cca dva týždne inak nič iné)

adulicek
12. júl 2021

@lenkakravcova Ďakujem za info 🙂

123369
12. júl 2021

@adulicek dcérke mala teplotu,cez deň po pichnuti nie, až v noci,a na druhý deň už ok , druhá dávka nás ešte len čaká. A po nimenrixe nemala vôbec teplotu. Tú jej pichali medzí týmito dvoma bexero

evicka530
16. nov 2021

@lenkakravcova 4 davky? Ved aj v pribalovom letaku sa pise o 3 pre deti do 2 rokov a 2 pre starsie 🤷‍♀️ a ta uvinnost 2-5 rokov je pre Nimenrix? Ku Bexseru som citala ze by mala byt trvala...

lenkakravcova
16. nov 2021

@evicka530 Tak mi to hovorila naša lekárka.

evicka530
16. nov 2021

@lenkakravcova sranda, ze kazdy inac. Mne nasa dnes povedala, ze odporuca ockovat az po povinnych vsetkych, cize az cca v 15 m