Ktoré profily o výchove najradšej sledujete na Instagrame?

15. dec 2023

Ktoré profily vás Najviac inšpirujú podieľte sa o typy. Ja na styl Nevychova a pod.🤗

kachorra288
17. dec 2023

Nie sú síce o výchove, ale ja mám rada @ceresnova_mama ktorá dáva tipy na detské knihy 📚
https://www.instagram.com/ceresnova_mama?igshid...

A možno niekto nájde inšpiráciu aj u mňa @mamovinky, kde sa venujem tipom na aktivity, hry, hračky pre deti 🥰
https://www.instagram.com/mamovinky?igshid=YzVk...

stanzi
17. dec 2023

@denithestrange1993 Suhlasim, dobre napisane...Aj ja sledujem Deti jsou taky lidi, a uprimne nemam pocit, ze by ta pani bola arogantna. Casto jej pod jej prispevky pisu aj ludia, co s nou nesuhlasia, avsak vznikne z toho normalna, slusna diskusia, nemam ziadne pocity sekty okolo toho. Ja tiez s niektorymi jej nazormi nesuhlasim, avsak vseobecne si myslim, ze Deti jsou taky lidi je prinosny profil, a da sa odtial zobrat vela dobreho.

katkadud
17. dec 2023

@kachorra288 toto bol veľmi zaujímavý tip, ďakujem!
My sme doma veľkí knihomoli, takže takéto knižné profily a nápady na aktivity sa mi zídu 🤩

nyphadora
17. dec 2023

Najlepsie je si prečitat knihu

kristinapetronela
17. dec 2023

Na instagrame sledujem Manzelkomama ,tak krásne a milé detičky som ešte nevidela .tak ako oni žijú ,tak sú vychované aj deti 😍🥰

zuzinka888
17. dec 2023

Barbora bali, Dovychovat, eli pre deti, ci mama s hranicami( aj ked ta niekedy da fotku dietata.)

betulinka1
17. dec 2023

Nesledujem ale ked si pozriem prispevok musi zacat, ze matka drzi v ruke vino 🤣🤣🤣 vtedy je mi jasne, ze to je paródia na rodičovstvo a veľakrát výstižnejšie ako teórie niektorych bio eko matiek

joannita
17. dec 2023

@denithestrange1993 ale ja som pisala o "mamine s hranicami" ci ako sa vola. O Deti jsou taky ludi pisem nieco ine, iny koment.
Oba tieto profily samozrejme nesledujem, ale sledovala som kedysi. Samozrejme nebudem sledovat niekoho koho nemusim.

katkadud
17. dec 2023

@zuzinka888 zrovna tej s hranicami som sa na to pýtala, ešte kým som sa neorientovala na ig a sledovala nejaké takéto účty.
Ze ako si to spája, respektujucu výchovu a zdieľanie dieťaťa na soc.sietach čím nerešpektuje jeho súkromie....poslala ma do *** 😂🙈 takže toľko k jej schopnosti argumentácie 🤷‍♀️
Barbora Bali súhlasím, kebyže chcem sledovať výchovné profily, toto bude asi top u mňa, už ju nesledujem lebo v podstate síce s nou vo všetkom súhlasím ale ani nič nové mi to neprinasalo, ale ju by som odporučila sledovať každému kto ma záujem sa niečo nové naučiť o výchove 👍

zuzinka888
17. dec 2023

@katkadud tak nikto nie je dokonaly a kazdy ma iny nazor- aj na fotky deti na IG. A cele je to o respekte. Vo vacsine s nou suhlasim ale v tomto respektujem jej nazor aj ked je iny ako moj, no to neznamena ze pre toto ju celu" zavrhnem". Ono vela ludi si to ani neuvedomuje to nebezpecenstvo, alebo podlahne tlaku, ci svojej " pyche" a chce sa pochvalit. Ja som nepodpisala suhlas v skolke a pravidelne ma bombarduju ci som si to nerozmyslela- lebo maly rad a pekne vystupuje a oni to nemozu zverejnit. Tolko krasnych fotiek a videi🙈🙈. A dokonca aj vycitaju, ze skolka nemoze na oficialnych strankach, ale ci mi nevadi, ze ine mamicky zdielaju fotky ci videa aj mojho dietata na verejnych profiloch. No vadi- aj som niektore kontaktovala ale co robit? Ludska hlupost( zverejnovat cudzie deti bez povolenia riducov) je nekonecna.🤦🤦‍♀️

autor
17. dec 2023

@katkadud supeer dakujem za tip, pridam si ju!

autor
17. dec 2023

@zuzinka888 jej dakujem, popridavam si ich

autor
17. dec 2023

@zuzinka888 a tie profily nie su tak "kontroverzne" ako Zdenka Sipova (deti jsou taky lidi)?

zuzinka888
17. dec 2023

Kazdemu sadne nieco ine sledujem aj ceske baby. Musis hladat to co vas nazorovo spaja a ak si ochotna respektovat to co rozdeluje urcite ti to nieco da. Mne baba moze mat milion sledovatelov, byt prijemna, krasna vzdela a uspesna- no ak tvrdi, ze vychovna este nikomu neublizila, alebo deti maju pocuvat rodicov a nie naopak- taky profil si nezasluzi moju pozornost, ci zdielanie.

autor
17. dec 2023

@zuzinka888 ano, zdielam Tvoj nazor. Mna namichlo, ako jedna taka spevacka tvrdila, ze deti treba sem tam plesknut po riti. A hned na to premostila na sikanu, ze ti, co nabadali chlapca na skok zo strechy boli asi malo biti...

zuzinka888
17. dec 2023

Dominika ma broblem sama so sebou. Ak niekto schvaluje nasilie tak preto ze ho praktizuje,alebo ho rodicia bili a obhajovali to laskou. A ako hrda krestanka si tiez protireci- Cokolvek ste urobili jednemu z malickych......

autor
17. dec 2023

@zuzinka888 prava krestanka, v uvodzovkach... neublizis...

juliacenc
18. dec 2023

@joannita ano ano, niektore postrehy celkom fajn ale inak... Nechapem, ze sa tak vysvyhla robi rozne akcie “skolenia” vydala knihu atd… dieta ma byt panom domu a to domace vzdelavanie za kazdu cenu aj keby mal clovek prekopat svoj zivot od zakladov… a tie zeny ako jej tam pritakaju … nechapem fakt…

alexnina777
18. dec 2023

mne sa páči profil moj.zivot.nanovo a rodinna.lekárka
vždy si beriem z týchto profilov, čo sa týka detí len to s čim sama súzniem, súhlasím a čo cítim že je pre nás správne.. treba filtrovať, velmi to neprežilvať a hlavne neživiť v sebe negatívnu energiu..

panda21
18. dec 2023

Napríklad tá Vedoma výchova, čo som dávala link, to je presne tá mamička, ktorá praktikuje vážne rešpektujúcu výchovu, má dve deti, čiže dáva aj príklady so života súrodencov. Dáva na story aj riešenia každodenných problémov s deťmi, aj ako by to vysvetlila menším deťom. A zároveň je taká reálna. Aj sa prizná že zlyhala, aj že to občas proste nefuguje na prvý krát. Aj že ju nebaví hrať s autickami. Proste je fakt taká skutočná, občas zlyhajuca mama.

denithestrange1993
18. dec 2023

@joannita aha tak pardnom,ano Mamina s hranicami je aj pre mna zvlastna. Prestala som ju sledovat ked dala post o tom ako jej vadilo dojcenie babatiek na nejakom detskom kurze. Resp to ze vsetky mamicky zacali naraz ked deti zamrncali. Veeelky redfleg pre mna 🤔🚩

joannita
18. dec 2023

@denithestrange1993 ona ma z dojcenia velky komplex, ktory tazko povedat ako vznikol.
Ja som ju prestala sledovat, ked dala storku (potom ako ju viac bab zhejtlo) ze na nas vsetky serie, konci a radami a mame zabudnut ze niekedy niekomu este poradi 😂 v tomto zmysle nieco. A potom si zrusila profil, davala sa asi tyzden dokopy a znova si ho obnovila 🤦‍♀️

joannita
18. dec 2023

@denithestrange1993 jaj a zabudla som, ze casto hejtuje svoju mamu a svokru. Niekto to mame a svokre asi povedal, tak dala storku ze dakuje velmi pekne tomu kto ju bonzol 🤦‍♀️🤦‍♀️ ze tu ma bonzakov 🤦‍♀️
Tak ona ma neviem kolko tisic followerov a obvinuje ich, ze ju bonzli jej rodine ze na nich kyda fakt nie pekne veci. Toto sa rozum zastavuje.
A takyto clovek radi ako vychovavat deti 🙏

hendikep
18. dec 2023

@zuzinka888 preco varuju pred fotkami zo smajlikmi na tvari?

zuzinka888
18. dec 2023

@hendikep su aplikacie ktore to vedia odstranit. Je to akoby si na klasicku fotku len nalepila nalepku- trochu posprtas a odlepis. Naozaj dark je nebezpecny a ovela vacsi ako internet ktory vyuzivame.

hendikep
18. dec 2023

@zuzinka888 ten citat “ cokolvek ste urobili jednemu z tychto malickych , mne ste urobili” si teda pekne prekrutila … to nie je myslene v zmysle fyzickych trestov 🤦🏼‍♀️ a keby si videla kolko x sa v biblii pise ze mas vychovavat bitkou a prisne, by sa Ti oci prevracali na 3x

hendikep
18. dec 2023

@zuzinka888 diik, dobre vediet 👍🏻 nastastie som to urobila tak 3x inak deti nezverejnujem

zuzinka888
18. dec 2023

@hendikep tak skor to beriem ako vyrok- nerob druhemu(hoci dietetu) co nechces aby robili tebe. Mna fakt zaraza je na Slovensku maju aj zvierata vacsiu pravnu ochranu ako deti. Ked zbijes zenu- do basy. Ked zbijes psa( a tiez je to hrozne)- podmienka( este asi do basy nik nesiel ale asi tam je sadzba). Ked zbijes dieta- mozes- zasluzilo si a vychovavas ho.🤦‍♀️🤦‍♀️

hendikep
18. dec 2023

no ja som mala rada mamagang … ale strasne mi vadi ta Trubanova “partnerka” … v tom ako sa do krvi v komentoch na insta bila zato ze rodic nemoze zlyhat ( ja neverim v niciu dokonalost, ze matka nikdy v zivote nevypenila a nezachovala sa porusujuc vsetky pravidla respektujucej vychovy …to bud s tymi detmi nie je alebo tomu neverim ) lebo ja som povedala ze ked rodic aj zlyha, ale sa dietatu ospravedlni ako seberovnemu s vysvetlenim svojho spravania.. tak dieta dostane velmi cennu lekciu ze aj rodic je len clovek a dokaze si priznat chybu, a koniec-koncov aj zisti ze chyby su prirodzene pre cloveka … no ona mi prisla ze proste alfa omega je byt pred dietatom 100% rodic ktory nezlyha nez potom prosit o odpustenie … neviem prislo mi to take nie uveritelne .. a celkovo ma tieto vychovne profili deptaju … nie som dokonala a moja vychova ma vzdy akusi pachut ze nie som dost dobra… ze dieta bude mat traumy atd … a s tym sa dobre nezije veru

hendikep
18. dec 2023

@zuzinka888 ano mas pravdu, ale sama som uz dietatu po zadku dala a nie som nato hrda cize 🤷🏼‍♀️ nemam velmi co k tomu povedat … na druhu stranu moj osobny nazor je ten - ze deti su dost fyzicky zalozene - co vidis aj pri tom ze sa medzi sebou biju v skolke alebo surodenci - a nie len tí čo to videli doma od rodičov ( minule tu bol taky post, dieta bitkarka v skolke, isli matku zlyncovat ze ju doma urcite bili ale matka povedala ze v zivote na nu ruku nezdvihla ) a boli situacie kedy moja dcera vystrajala tak, ze ju ukludnilo az to ze dostala po zadku … doslova ju to ukludnilo .. ja si zas myslim ze prehnane chranenie dietata od vsetkeho je kontraproduktivne, jasne ze trieskanie dietata kazdy den zanecha stopy ale pozri na dnesne deti- co su podla mna prve exemplare respektujucej vychovy - nic nezvladnu, su labilne a pedopsychiatri maju s nimi dost prace …ja sa v tomto riadim instinktom a v podstate sa k detom spravam rovnako ako aj k dospelym … ked zlyham nemam problem to vysvetlit s ospravedlnit sa, snazim sa respektovat ich nazor a prist k rieseniu ale neskacem po hlave ja im - ale ani oni mne! co sa o niektorych detoch a ich rodicoch neda povedat..