Prvý prenájom rodinného domu v Írsku

27. dec 2022

Dobry den, potrebujem radu od Vas skusenejsich, co uz mate zaciatky zivota v Irsku za sebou. Sme rodina s detmi na ZS, mame na Slovensku svoj vlastny RD bez hypo.
Mame psika vlciaka, ma uz 6 rokov, je pohodovy, kludny, nekonfliktny.
Poradte mi prosim, ako vyriesit prenajom RD v Irsku. Dom chceme kvoli tomu, ze berieme so sebou aj psa, je s nami od steniatka, v zime spava vnutri v chodbe, v lete, ked su horucavy tiez, nema rad teplo a nikdy nic neznicil. Problem je, ze vacsina inzeratov ma podmienku "ziadne zvierata". Urcite ho nenechame na Slovensku, je na nas naviazany, deti na neho tiez. Druha vec, dost prenajimatelov ziada referencie. Kto nam ma to doporucenie napisat, ked sme v zivote v prenajme nezili? Moze napr slovensky zamestnavatel?
Bavime sa o Irskej republike, ktora je v EU.
Budem vdacna, ked sa najde niekto, kto mi poradi.

barbie2023
27. mar 2024

@syslik81 stará téma síce, ale prosím ta co ma Írsko spoločne s UK?? Lebo stále to spomínaš. Pokiaľ viem, tak to sú diametrálne odlišné krajiny a UK nie je už ani v EÚ. Ani na rovnakom ostrove ani nič nemajú spoločne. Dokonca ani prvý štátny jazyk.

syslik81
27. mar 2024

@barbie2023 pretoze stale mas Southern Ireland and Northern Ireland.. a severne irsko je stale sucastou uk .. a vela irskych veci je rovnakych ako v anglicku

barbie2023
27. mar 2024

@syslik81 ale ešte raz. Co ma Írsko s UK? Absolútne nič, neviem co tu pleties severne Írsko. Na to, že vravíš, že tam žiješ tak základnú vec by si mala vedieť. Ani my nie sme Československo a ani Slovinsko.